Yurt dışından İphone Almak

Bu konuyu okuyanlar

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
Ben şuan avrupadayım bizde telefon almayı düşündük, telefon yine ucuza geliyor yanlız tax free diye bi muhabbette var.Bir avrupa ülkesine girip telefon alıp çıktığında gerekli belgelerini gösterince verdiğimiz vergiyi geri alabiliyormuşuz.Böyle olunca telefon daha da ucuza geliyor.

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Konu mevcut içerik belirtilmemiş.

Eski hesap22

Müdavim
Reaksiyon puanı
801
Şu olmaz olası cihazın gümrükten geçeceğini bilsem gidip alıcam ama işte bir tanıdık falanda yok :( sanırım 6 alıcam :(:(:(

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Şu olmaz olası cihazın gümrükten geçeceğini bilsem gidip alıcam ama işte bir tanıdık falanda yok :( sanırım 6 alıcam :(:(:(

Gümrükten neden geçmesin 10 tane almadığın sürece bitane alıp gelebilirsin istersen kutuyla bavulda getir istersen aç kullanarak getir sıkıntı olmaz.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Gümrükten neden geçmesin 10 tane almadığın sürece bitane alıp gelebilirsin istersen kutuyla bavulda getir istersen aç kullanarak getir sıkıntı olmaz.

Sipariş olarak kastediyor olabilir.

osmansrg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben abime İngiltere'den tax free vergisinide geri alarak 128 gb iPhone 7yi 620 sterline yani 2450 TL gibi bir fiyata aldım 138 TL ödeme yaparak da e-devlet üzerinden telefonumu kayıt ettirdim sorunsuz olarak kullanıyorum bilginize.. Apple Store dan telefonu alırken tax free için belgenizi alıp ülke çıkışı havalimanında taxfree ofisinden telefonu da yanında göstererek vergi iadesini alabiliyorsunuz..

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
7s çıktığında eski telefonu taş çatlasın 2400 tl satarak kar da elde edeceğimizi yazmışsınızd.ama eksi yönlerinde dandik kötü cihaz muamelesi görüyor malasef daha zor satılıyor şeklinde açıklamanız olmuş :) demek ki dandik bir telefonu o fiyata satmamız çok zor
yurtdışından sadece A.B.D den telefon alınır diye düşünüyorum

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
7s çıktığında eski telefonu taş çatlasın 2400 tl satarak kar da elde edeceğimizi yazmışsınızd.ama eksi yönlerinde dandik kötü cihaz muamelesi görüyor malasef daha zor satılıyor şeklinde açıklamanız olmuş :) demek ki dandik bir telefonu o fiyata satmamız çok zor
yurtdışından sadece A.B.D den telefon alınır diye düşünüyorum

Piyasayı bilmemiş olmanız normal. İphone 6s plus kullanıyorum 3750tl aldım şuan iphone 7 serisi çıktı ve 3250tl satabiliyorum 500 tl zararla zaten telefondan anlayan insan dandik kötü cihaz olmadığını biliyor. Sizce 6s plus kötü cihaz mı ? Yada 7 plus satıyorsunuz 7s çıkarsa 7 plus kötü cihazmı ?

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Piyasayı bilmemiş olmanız normal. İphone 6s plus kullanıyorum 3750tl aldım şuan iphone 7 serisi çıktı ve 3250tl satabiliyorum 500 tl zararla zaten telefondan anlayan insan dandik kötü cihaz olmadığını biliyor. Sizce 6s plus kötü cihaz mı ? Yada 7 plus satıyorsunuz 7s çıkarsa 7 plus kötü cihazmı ?
ama siz konuda :
"Satarken aynı cihaz olmasına rağmen dandik kötü cihaz muamelesi görüyor malasef daha zor satılıyor."
şeklinde yazmışsınız.yani ithalatcı telefonların satışının zor olduğunu anlatmaya çalışmışsınız.yoksa ben mi yanlış anladım

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
ama siz konuda :
"Satarken aynı cihaz olmasına rağmen dandik kötü cihaz muamelesi görüyor malasef daha zor satılıyor."
şeklinde yazmışsınız.yani ithalatcı telefonların satışının zor olduğunu anlatmaya çalışmışsınız.yoksa ben mi yanlış anladım

O durum şöyle olabiliyor kaçak oluyor çoğu ve garantisi 1 yıl olduğu içi açılmış oluyor ve açılan cihazı apple yapmıyor bu yüzden kötü bakılıyor ama satarken çok detaylı bi açıklama yaparsanız rahat satarsınız.

Eski hesap22

Müdavim
Reaksiyon puanı
801
Gidip alacağım derken sipariş kastetmiştim evet biraz yanlış olmuş yazarken :) yoksa benimle beraber geçer tabiki :(

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Ülkeden ülkeye değişiyor ve tabiki dolarmı euro mu sterlin mi ? Burada ki mantık yazıda yazdığım gibi Abd den almak hem dolar kuru ülkemizde diğer saydığım para birimlerine göre ucuz ve iphone abd de en uygunu.
Kktcden alinabilir mesela. Fiyatlar hayli uygun, üstelik kimlige imei isletebiliyorsunuz, pasaporta gerek yok.

Bilgilerim guncel degil, en son 5 yil once gitmistim, durum buydu ama aklınızda bulunsun

İyi forumlar diler, saygilar sunarim

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Kktcden alinabilir mesela. Fiyatlar hayli uygun, üstelik kimlige imei isletebiliyorsunuz, pasaporta gerek yok.

Bilgilerim guncel degil, en son 5 yil once gitmistim, durum buydu ama aklınızda bulunsun

İyi forumlar diler, saygilar sunarim

Olabilir detaylıca araştırmak lazım.

Turkmenmert

Asistan
Reaksiyon puanı
95
ABD oldukça avantajlı bu konuda %7 kdv dahil 832$ iphone 7 Plus 32Gb. Abd nin atarı kokarı olmuyor çok fazla değişim konusunda da oldukça hassaslar müşteri memnuniyeti çok üst seviye

Alcncnntks

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar.

İphone 7 ve 7 plus'ın çıkması ile birlikte ve ülkemizde de vergini dilimin çok olması sebebiyle imkanı olan yurtdışından cihaz almaya yöneliyor.
Yurtdışından cihaz almanın artılarını ve eksilerini sizler için sıralayayım...

iphone7-gallery1-2016

Yurt Dışından İphone Almanın Artıları;

+ Ücret olarak çok tatminkar. Örnegim ABD'den bir İphone 7 plus almak istediğimiz de $769 buda şuan ki kur'a göre 2.230 tl küsür bir fiyata denk geliyor. Bu cihaz ülkemiz de 3899 tl bandında satışa sunulacağını düşünürsek.3899-2230: 1669 tl gibi ciddi bir ücret cebimizde kalıyor. Bu sayede Yurt Dışından İphone Almak mantıklı bir hal alıyor.

+ İkinci el aslında bu büyük bi soru işareti onuda kendi yorumumla sizlere şöyle özetliyim;
Şimdi örneğin 3899 tl ücret ödeyerek İphone 7 plus 32gb satın aldık. Bu cihazı 1 sene sonra satmak istediğimizde 7s çıktığında 3200-3100 tl gibi bir fiyat bandında satabiliyoruz. 700-600 tl zarar ediyoruz. Fakat 2230 tl aldığımız cihazı daş çatlasın en düşük 2400'e satıyoruz hatta 2700 2600 bu civarlara bile rahatlıkla satılabiliyor kar bile ediyoruz.ine Bu sayede Yurt Dışından İphone Almak mantıklı bir hal alıyor. Buradaki püf nokta dolar kurunda ve ucuz olan ülkelerden almaken iyi örnek abd.Çünkü almanyadan aldığımız zaman 899€ şuanki kur ile 3,020 tl geliyor. Eğer böyle alıp 2500 tl satarsak yine aynı zararı etmiş oluruz fakat dediğim gibi abd den alıp bu fiyatlara satarsak kar'a bile geçiyoruz.

+ Son olarak da erken ulaşım cihaz ülkemizde satışa sunulmadan siz almış kullanmaya başlamış oluyorsuz.

Yurt Dışından İphone Almanın Eksileri;

- Üründe uluslararası 1 yıl garantisi oluyor ve bu cihazı türkiye garantili alacak olsanız 2 yıl garnati süreniz olacaktır.

- Mağaza da alır almaz cihazı herzaman cihazı açma taraftarıyım bir sıkıntı olabilir diye ama yurtdışından başka sizin yerinize aldığı zaman cihazı bu mümkün olmuyor az da olsa burada sorun çıkabiliyor.

- Satarken aynı cihaz olmasına rağmen dandik kötü cihaz muamelesi görüyor malasef daha zor satılıyor.

- Pasaport işlemleri ücreti Imeı kaydı.

Kayıt işlemleriyle ilgili gerekli bilgilere buradan ulaşabirsiniz;
.:MCKS-Mobil Cihaz Kayt Sistemi:.

iphone7-gallery2-2016

Siz yurtdışından alma imkanınız olsa cihaz alırmıydınız ?

Sizce yurtdışından cihaz almak mantıklımı.. ?

( bu konu rehber olması için açılmıştır lütfen konuyu başka taraflara saptırmayalım ki herkese yardımcı olalım )
Apple storeye gitmeden rezervasyon mu yaptırcaz yoksa gidip direk alabilirmiyiz abd de

gungnirtr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Mesela ben Kaliforniya'dan almayı düşünüyorum. Bu Tax Free olayını açıklayacak biri var mı bana ?

wedoman

Asistan
Reaksiyon puanı
100
Boyle bir konu acilmis olmasi gercekten guzel. Benimde teyzem 1 ay sonra almanyaya gidecek ve kendisinden 7 128 gb istemeyi dusunuyorum. Cihazin mediamarkt fiyati 869 euro fakat tax free alindiginda 96 euro geri alabiliyoruz. 773 euroya denk geliyor. 2600 tl ye denk geliyor. 138 tl de imei kaydi =2738 tl. Telefon turkiyede 3649 tl. Yaklasik 1000 tl lik kar soz konusu. Garanti konusunda da avrupa cihazi oldugu icin burada 1 yil garantisi var. +1 yil garanti icin 1000 tl vermek pek mantikli gelmiyor :)

adriyin97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Tanış vasıtasıyla yurtdışından iphone alma imkanım var almanya veya avusturyadan.Amerika modellerinde sim free versiyonları var türkiyede kullanmak için fakat diğer ülkelerde bulunmamakta.Daha çıkmadımı yoksa o modelleri alsak sıkıntı yaşamaz mıyız yardımcı olursanız sevinirim.

Turkmenmert

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Tanış vasıtasıyla yurtdışından iphone alma imkanım var almanya veya avusturyadan.Amerika modellerinde sim free versiyonları var türkiyede kullanmak için fakat diğer ülkelerde bulunmamakta.Daha çıkmadımı yoksa o modelleri alsak sıkıntı yaşamaz mıyız yardımcı olursanız sevinirim.

Ben Verizon hatlı olarak aldım ABD'den 7 Plus'u hiç sorun çıkmadı

adriyin97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Ya araştırıyorum bende yılbaşında gelicek telefon fakat t -mobile veya a&t gibi firmalar sadece kendi hattı ile çalışıyor yazıyor ek ücretle açılıyor falan gibi bilgiler edindim ama bilmiyorum tabi.Sadece imei kaydı mı yaptırdın işlem olarak yazabilirsen sevinirim.