Yurt dışından İphone Almak

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 2)

Ya araştırıyorum bende yılbaşında gelicek telefon fakat t -mobile veya a&t gibi firmalar sadece kendi hattı ile çalışıyor yazıyor ek ücretle açılıyor falan gibi bilgiler edindim ama bilmiyorum tabi.Sadece imei kaydı mı yaptırdın işlem olarak yazabilirsen sevinirim.
Evet arkadaşım t-mobile bir cihaz aldı amerikadan cihaz unlock dendi Fakat çalışmadı neyse ki amerikada yaşayan bir türk arkadaşımız aldığı yerle görüşerek 80 $ karşılığında blowfish isimli bi taşeron firmaya ödeme yaparak 1 ay sonra cihazı unlock yaptırdı.

Evet arkadaşım t-mobile bir cihaz aldı amerikadan cihaz unlock dendi Fakat çalışmadı neyse ki amerikada yaşayan bir türk arkadaşımız aldığı yerle görüşerek 80 $ karşılığında blowfish isimli bi taşeron firmaya ödeme yaparak 1 ay sonra cihazı unlock yaptırdı.
Bu konu hakkında bilgim yok malesef

SONG JOONG KI

Koreli Reyiz
Yönetici
Moderatör
Merhabalar. Eğer imei kaydı yapmazsak ne olur? Ve bu uygulamalatın aynısı android telefonlar için de böyle midir?

SONG JOONG KI

Koreli Reyiz
Yönetici
Moderatör
20170211_082255.png

Şöyle bir tablo çıkıyor. Kayıt falan vs. Çok çok daha ucuza geliyor Yunanistan'dan. Akraba aracılığıyla kargo olarak alabilir miyiz? O oradan bana gönderse?

Güzel bir başlık olmuş hazırlayan ve bizlere ulaşmasında yardımcı olanlara teşekkür ederim.

Soruma gelecek olursak, biliyorsunuz ki yakın zamanda iphone uluslararası garantiden Türkiye'yi çıkarttı. şu an ki dolar kuruyla bile Türkiye iç piyasadaki fiyatına karşın amerika kat be kat daha karlı. Şu an alınan iphone cihazları resmen spot ürün muamelesi görecek. Türkiye içerisinden kapalı kutu dükkan garantili bir iphone mu tercih ederdiniz, yoksa amerikadan kapalı kutu bir iphone mu alırdınız ?

İlk defa iphone kullanacağım stabilitesi beni cezbediyor. Türkiye piyasasındaki fiyatını verip almak benim için bir lüks açıkcası.

SONG JOONG KI

Koreli Reyiz
Yönetici
Moderatör
Güzel bir başlık olmuş hazırlayan ve bizlere ulaşmasında yardımcı olanlara teşekkür ederim.

Soruma gelecek olursak, biliyorsunuz ki yakın zamanda iphone uluslararası garantiden Türkiye'yi çıkarttı. şu an ki dolar kuruyla bile Türkiye iç piyasadaki fiyatına karşın amerika kat be kat daha karlı. Şu an alınan iphone cihazları resmen spot ürün muamelesi görecek. Türkiye içerisinden kapalı kutu dükkan garantili bir iphone mu tercih ederdiniz, yoksa amerikadan kapalı kutu bir iphone mu alırdınız ?

İlk defa iphone kullanacağım stabilitesi beni cezbediyor. Türkiye piyasasındaki fiyatını verip almak benim için bir lüks açıkcası.
Eğer temiz kullanıyorsanız telefonlarınızı yurtdışından almak daha mantıklı. Bazı yerlerde 1500 liraya kadar fark oluyor.

Amerikadan türkiyede garantisi 'Olmayan' bir 7+ modeli almış biri olarak konuşacağım. 5S i çıktığı gibi aldım ayı yavrusunu sever gibi kullandım telefonu ama telefon benden sağlam :) bir kere garantiye gitmedi sadece dışarıdan batarya değiştirdim 2. senesinde. Ekranı vs. Kırılmadıkça telefonu garantiye gönderme durumu çok düşük ihtimal, ben bunu bildiğim için aldım çok memnunum şuan. Forumda birçok kişi sorun yaşadı ufaklı tefekli bende tık yoktu örnek verecek olursam. Risk mi bu tabiki evet. Şöyle düşün kullanmadıpın 1-2 senelik garanti için 2-2.5 bin tl fazla vermek ne kadar mantıklı ? :)

Ahmethz

Rektör
Onursal Üye
Ben de tr garantili iPhone 6 almış biri olarak 2 değişim +1 tamir yaptırdım
Sorunlar : ekrandan bastırınca çıt çıt diye ses gelmesi, şarjı %40lardayken aniden kapanma ve ahizeden ses gelmemesi
Bunlarınkiyle hepsi farklı zamanlarda cereyan etti iyi ki garantili almışım dedim

Ben de tr garantili iPhone 6 almış biri olarak 2 değişim +1 tamir yaptırdım
Sorunlar : ekrandan bastırınca çıt çıt diye ses gelmesi, şarjı %40lardayken aniden kapanma ve ahizeden ses gelmemesi
Bunlarınkiyle hepsi farklı zamanlarda cereyan etti iyi ki garantili almışım dedim
Malesef bu söylediklerinizde korkutmuyor değil her ne kadar amerikan alıncak olsada 2500 liranın üstüne bir ücret ödeyeceğim gene. bu şekilde bir sıkıntı yaşamam çok muhtemel şansızlığımla orantılayacak olursam :)

Malesef bu söylediklerinizde korkutmuyor değil her ne kadar amerikan alıncak olsada 2500 liranın üstüne bir ücret ödeyeceğim gene. bu şekilde bir sıkıntı yaşamam çok muhtemel şansızlığımla orantılayacak olursam :)
İyi düşünmek lazım. Elektronik alet sonuç olarak her ihtimal var

Irak'dan iPhone 7Plus almak istiyorum ama fiyat bilgisi bulamıyorum bilenler yardımcı olabilir mi acaba? :)

Irak'dan iPhone 7Plus almak istiyorum ama fiyat bilgisi bulamıyorum bilenler yardımcı olabilir mi acaba? :)
Dolar fiyatı ile satılıyor,tl ile alacaksan epey paran gider hele bir de burada İmeı kaydı şusu busu derken zaten aynı fiyata denk gelecek.Yine de sen bilirsin.:)

stat counter