Yünlü Mamut'ların klonlanması doğru mu? Tehlikeli durumlar olur mu?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Constantin87

Doçent
Kesinlikle yanlış buluyorum çözülmesi gereken çok sayıda insanlık sorunu varken, tarih sahnesinde yüzlerce yıl öncesinde silinmiş canlıları yeniden canlandırmaya çalışmak, para harcamak tam bir marketing çalışması başka bir şey değil

paralarını çöpe atmaya bukadar kararlıysalar afrikada ve dünyanın her yerinde ki aç insanları doyursunlar.

aslında çürümeden korunan bir mamutun tadına bakanlar olmuş çok iğrenç olduğunu söylüyorlar mangala atmışlar...
hastanem olsa batırırım gibi his verdi öncelik tedavi ilkesi olurdu o hastane'nin.

Ben Kenobi

Dekan
Bilim henüz o kadar ilerlemedi.
Yapmaya çalıştıkları şey filin dna'sına mamutun dna'sını yerleştirmek ki aslında bu daha kötü bence çünkü melez bir tür açığa çıkaracak hatta melez bile değil çünkü farklı dna ile oluşmuş bir hücreye başka bir dna yerleştirmek yani tam hakim olmasam da teknik olarak saçma ve altyapısı sorunlu duruyor. Bu bağlamda oluşturacakları şeyi uzun süre yaşatabileceklerini sanmıyorum, bu şekilde olmaz bence, başka bir yol bulmalılar ki o yolu bulana kadar biz göçmüş oluruz.

muhuzar

Üyecik
Aslında çok ciddi riskleri var, ama bir tehlike durumunda bilim insanlarının bunu üstleneceklerini düşünmüyorum.

belkide gizemli tropik bir adanın birinde bebek mamudlar koşuşturuyor hatta meraklı birkaç genci de yanlışlıkla ezdiler o yüzden dünya ile paylaşılamıyorlar...

stat counter