Youtuber olmak için geç mi kaldım?

Bu konuyu okuyanlar

JustBoy1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar, ben eskiden beri tek hayalim YouTuber olmaktı. Fakat eskiden imkanımız olmadığı için YouTube'a başlayamamıştım, fakat şimdi azda olsa imkanımız var. Yani başlayabilirim. Ama sizce YouTube'a başlamakla geç mi kaldım? Şimdi başlasam yinede yükselebilir miyim? Her ekipmanlarımı satın alacağım. (Mikrofon -Webcam ve ne gerekirse) Eğer başlarsam Oyun videoları, Vlog, Eğlenceli içerikler çekeceğim, Sony Vegas Pro 11 kullanabiliyorum komik montajlar yapabilirim. Yorumlarınızı bekliyorum :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Hergün video atacağım bu arada. :)

Son düzenleme:

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Hiç bir zaman yapacağın iş geç değildir. Neden bir anda patlama yapamayasın? Yeter ki istikrarlı ol, çabayı elden asla bırakma. 1 ayda olacak bir şey değil. Önünde uzun bir yol var, sabret bence başarılı olursun.

JustBoy1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Hiç bir zaman yapacağın iş geç değildir. Neden bir anda patlama yapamayasın? Yeter ki istikrarlı ol, çabayı elden asla bırakma. 1 ayda olacak bir şey değil. Önünde uzun bir yol var, sabret bence başarılı olursun.
Hocam öncellike yorumun için çok teşekkür ederim beni bir kez daha bu işe adım attırdınız. Zaten ister hızlı gelişim ister yavaş acelem yok :) Hızlı gelişsem bile bana bot falan diyecekleri için tekbirimi aldım. Kendi çabamla büyümek istiyorum sadece.

Fight4Life

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Bana göre Twitch yayıncısı olmak daha zevkli fakat dediğim gibi "bana göre". Karar senin. Bu arada güzel içerikler üretirsen ve uzun süre emek verirsen güzel yerlere gelebilirsin. Fakat ne kadar değer bilmiyorum. Meslek olarak yapacaksan bence bunun bir geleceği yok. İlerde ne olur bilemeyiz. Kaç yaşındasın? Okuyor musun?

JustBoy1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Bana göre Twitch yayıncısı olmak daha zevkli fakat dediğim gibi "bana göre". Karar senin. Bu arada güzel içerikler üretirsen ve uzun süre emek verirsen güzel yerlere gelebilirsin. Fakat ne kadar değer bilmiyorum. Meslek olarak yapacaksan bence bunun bir geleceği yok. İlerde ne olur bilemeyiz. Kaç yaşındasın? Okuyor musun?
Hayır hocam meslek için yapmayacağım sadece bir hâyali mi gerçekleştirmek istiyorum. 17 yaşındayım açıktan okuyorum.

Kanalım büyüdüğünde Twitch yayınlarını da yapmabilirim.

Eğer kanalım büyürse sponsorluk alıp teknoloji tanıtımları da yapmak isterim.

Son düzenleme:

Fight4Life

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Hayır hocam meslek için yapmayacağım sadece bir hâyali mi gerçekleştirmek istiyorum. 17 yaşındayım açıktan okuyorum. Kanalım büyüdüğünde Twitch yayınlarını da yapmabilirim.
Anladım. O zaman şimdiden başarılar. İnşallah istediğin yerlere ulaşırsın.

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Söylev yeteneğin varsa elbette ki geç değil, ama eğer ki o konuda sıkıntı çekiyorsan hiç başlama.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Farklı içerikler üretmen lazım. Farklı içeriklerin yanında Trend içerikleride kullanman şart.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Twitch yerine Youtube öneririm anlık yayın yerine kalıcı yayın izlenme oranı ve gelecek vaadi daha fazla. Twitch'te çok zor yerleşebilmen. Artık her izleyicinin kült olmuş bir yayıncısı zaten var. Youtube yayıncısı olmak için sadece video çekmek yeterli değil bunu da hesaba kat. Montajı, kurgusu... Bunları yapman gerekir veya yapacak birini bulmak gerekir. Kuru kuru çektiğin görüntüyü atman izleyiciye bir şey katmaz. Ve bir riskin daha var. Orantısız para kazanmalarından dolayı devlet vergi koymaya çalışıyor bundan 1-2 sene gibi kısa bir zamanda önüne bir anda giyotin inebilir. Bu sebeple hayatını da videocu olarak yönlendirme. Bir nevi Barış Özcan yada İbrahim Selim (Stolk) gibi yan meşgale olarak yapabilirsin.

JustBoy1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Twitch yerine Youtube öneririm anlık yayın yerine kalıcı yayın izlenme oranı ve gelecek vaadi daha fazla. Twitch'te çok zor yerleşebilmen. Artık her izleyicinin kült olmuş bir yayıncısı zaten var. Youtube yayıncısı olmak için sadece video çekmek yeterli değil bunu da hesaba kat. Montajı, kurgusu... Bunları yapman gerekir veya yapacak birini bulmak gerekir. Kuru kuru çektiğin görüntüyü atman izleyiciye bir şey katmaz. Ve bir riskin daha var. Orantısız para kazanmalarından dolayı devlet vergi koymaya çalışıyor bundan 1-2 sene gibi kısa bir zamanda önüne bir anda giyotin inebilir. Bu sebeple hayatını da videocu olarak yönlendirme. Bir nevi Barış Özcan yada İbrahim Selim (Stolk) gibi yan meşgale olarak yapabilirsin.
Hocam tabiki de öyle sâde olarak atmayacağım, montaj yeteneklerim var kendimi geliştirdim de. Ben başlar da Eğlenceli videolar, Vlog, Oyun videoları çekerek gelişmeyi ondan sonra da Sponsorluk alıp teknoloji tanıtımları yapmayı planlıyorum. Bunun yanında izleyicilerin sıkılmaması için komik montajda yapacağım ve hergün video atmaya çalışacağım, boş boş videolar atmak istemiyorum da.

Farklı içerikler üretmen lazım. Farklı içeriklerin yanında Trend içerikleride kullanman şart.
Bunun için bayağı bir düşünmem gerekicek ama yapıcağım.

Söylev yeteneğin varsa elbette ki geç değil, ama eğer ki o konuda sıkıntı çekiyorsan hiç başlama.
Ne gibi sıkıntı acaba?

Son düzenleme: