Youtube Telif Açığı ve hesaba erişim açığı

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HOCALPER

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Aslında şans eseri ulaştım Youtube üzerinde videomu kopyalayarak bazı bölümlerini değiştiren ve kullanan bir arkadaşa telif attım ve onaylanmadı Farklı bir yöntem denedim alakasız olmasına rağmen tuttu ve video kaldırıldı bunu bir çok kez denedim ve hepsinde tek tek tuttu bir çok şeye ulaştım ve nerede ise youtube'nin telif açığını herşeyi ile öğrendim deneme amaçlı büyük bir kanala telif attım anlaşmalı tabikide 150 bin aboneli 350 bin izlenmiş bir videoya telif attım ve 1 saatte kaldırdım şuan istediğim her hangi bir videoya telif atıp kanal kapatabiliyorum 2. açık ise youtube hesaplarını biraz kurcalıyorum ve erişim sağlıyorum şifreyi değiştiremiyorum bilemediğim için ama video yükleyebiliyorum ve silebiliyorum şuan bu 2 koskoca açığı tek ben biliyorum.

Arkadaşlar bunlar için baya uğraştım ve beyin yaktım bunu para karşılığında google yetkililerine bildirsem bir sorun olurmu ?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ediyorum iyi günler efenim Kolay gelsin :)

KANITLAR :
KANIT 2.png

---- Mesajlar birleştirildi ----

Yanlış anlaşılma olmasın bu açığı kötü anlamda kullanmıyorum.
fdsfdssdf.png

Son düzenleme:

HOCALPER

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Para olarak karşılık vermezler diye tahmin ediyorum.
Bunu düşündüm ve araştırdım 2015 senesinde youtube'da video silme açığı bulan arkadaşa 5 bin dolar verilmiş 2017 senesinde ise toplamda 85 bin dolar açık bulan 4-5 arkadaşa dağıtılmış.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Peki açık olduğundan emin misiniz? Bildiğim kadarıyla videoyu veya kanalı şikayet ettiğinizde yetkili kişiler tarafından inceleniyor.

HOCALPER

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Peki açık olduğundan emin misiniz? Bildiğim kadarıyla videoyu veya kanalı şikayet ettiğinizde yetkili kişiler tarafından inceleniyor.
açık olduğuna eminim istediğim video'yu kaldırabiliyorum ve bu işlem için çok farklı yöntemler gerekiyor telifi atmadan önce yapılması gereken tam 12 işlem var bu 12 işlemi kanal ve gmail içerisinde gerçekleştirdikten sonra 12 telif atabiliyosunuz normalde bir kanal üzerinden size 3 telif hakkı sunulur ve ben bunu buga sokarak 12 telif atabiliyorum bi ara bir kanal üzerinden 36 tane telif attım ve bu kocaman bi olasılık.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Bunu deneyimlemek için benim yapmış olduğum öylesine bir video var. Burada Asrın ile görüşme yaptığım için telif yememiştim. Bunu engellemeyi deneyebilirsin. Sahnede görelim seni.

HOCALPER

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Bunu deneyimlemek için benim yapmış olduğum öylesine bir video var. Burada Asrın ile görüşme yaptığım için telif yememiştim. Bunu engellemeyi deneyebilirsin. Sahnede görelim seni.

tabikide :)

HOCALPER

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Şuan videonuza telifi attım 1 saat beklicez.
  • Hak ihlalinde bulunduğu iddia edilen, kaldırılacak videonun URL'si:

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Ne yapıyorsun, her videoda bir alıntı illa var. Bunları bulup 12 farklı hesaptan şikayet mi ediyorsun :D

HOCALPER

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Ne yapıyorsun, her videoda bir alıntı illa var. Bunları bulup 12 farklı hesaptan şikayet mi ediyorsun :D
Nasıl yapıldığını tabikide söylemicem ama 12 hesaptan boş boş uğraşmıyorum tek 1 kanaldan 10 saniyede telif atıyorum .

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Bu arada daha değişik bir durum buldum. Aşağıdaki video benim kendi YT hesabımdan açılıp, izlenebiliyor ama ikinci bir hesaptan girdiğim zaman "Bu video The Orchard Music adlı iş ortağı tarafından sağlanan ve iş ortağının telif hakkı nedeniyle ülkenizde engellediği içeriğe sahip " deniyor. Bu nedir ya şimdi :) Bilen beni aydınlatabilir mi?

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Bu arada daha değişik bir durum buldum. Aşağıdaki video benim kendi YT hesabımdan açılıp, izlenebiliyor ama ikinci bir hesaptan girdiğim zaman "Bu video The Orchard Music adlı iş ortağı tarafından sağlanan ve iş ortağının telif hakkı nedeniyle ülkenizde engellediği içeriğe sahip " deniyor. Bu nedir ya şimdi :) Bilen beni aydınlatabilir mi?

Videoya tıklayınca şu yazı çıkıyor. "Bu video, ülkenizde telif hakkı gerekçesiyle engellenmiş olan Orchard Müzik'ten içerik barındırıyor. "

Anladığım kadarıyla video telif hakkı nedeniyle Türkiye'de engellenmiş.
"Kendi hesabımla giriş yaptığımda izlenebiliyor" demişsiniz. Çünkü video sizin kanalınızda. Kanalınızda olan bir şeyi izleyebiliyorsunuz.

HOCALPER

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Bildirim gelmesine son 30 dakika hadi bakalım .d

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Telif hakkı sebebi olarak ne yazdınız? Yetkililer inceliyor diye biliyorum. Eğer sizin dediğiniz durum gerçekleşirse YouTube'da cidden bir sıkıntı var demektir.

HOCALPER

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Telif hakkı sebebi olarak ne yazdınız? Yetkililer inceliyor diye biliyorum. Eğer sizin dediğiniz durum gerçekleşirse YouTube'da cidden bir sıkıntı var demektir.
Hiç birşey yazmadım telif şeklim çok değişik ve youtube'da ciddi anlamda sıkıntılar var

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Aslında büyük oynamak gerekirdi. Bir Stolk videosuna telif yedirmeni istemek gerekirdi :) Acun Medya'ya kafa tutman daha tatlı olurdu.

HOCALPER

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Aslında büyük oynamak gerekirdi. Bir Stolk videosuna telif yedirmeni istemek gerekirdi :) Acun Medya'ya kafa tutman daha tatlı olurdu.
Sonra uğraşalım dimi davasıyla boşver böylesi daha iyiydi .d

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Sonuç ne oldu? Telif hakkından dolayı video kaldırıldı mı?

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Video kullanılamıyor
"Asrın - Bel...", üçüncü tarafın yaptığı telif hakkı hak talebi nedeniyle artık kullanılamıyor.

Neler oluyor böyle :D

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Demekki YouTube'da ciddi sorunlar var. Bunu Google'a bildirirseniz büyük ihtimalle sizden kanıtlamanızı isteyeceklerdir.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Alperen Uğur Anlı şimdi onu geri kurtarmanı rica ediyorum :D

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
@HOCALPER sadece o üstteki resimde gösterdiğiniz videoya mı telif attınız yoksa kanalın hepsine mi?

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Sanırım ağlayacağım. Kaç yıllık emeğim gitti :'( Videomu geri verin. Yendin beni tamam tebrikler :D

HOCALPER

Asistan
Reaksiyon puanı
83
@HOCALPER sadece o üstteki resimde gösterdiğiniz videoya mı telif attınız yoksa kanalın hepsine mi?
Sadece arkadaşın attığı videoya telif attım istersem şuan kanalı ortadan kaldırabilirim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sanırım ağlayacağım. Kaç yıllık emeğim gitti :'( Videomu geri verin. Yendin beni tamam tebrikler :D
Yok yok emeğiniz bir yere gitmedi kaldırıcam şimdi merak etmeyin sadece kanıtlamak için attım

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar