Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Katılım
10 Ara 2008
Mesajlar
14,580
Beğeniler
1,976
Puanları
113
Konum
Elazığ
#1
Telegram-messenger.jpg


Öncelikle herkese merhaba;

Konuya şu kişisel yorumu yaparak girmek istiyorum; Telegram > Whatsapp > Hepsi!

İnternet dünyasında kullanmayı en çok sevdiğim ve en sık kullandığım program, sanırım Telegram'dır. Zamanında MSN ve Messenger Plus da çok kullandım ama her güncellemesiyle beni heyecanlandıran tek uygulama Telegram.

Malum, youtube-mp3.org/tr kapatıldı. Alternatif olarak kullanılabilecek bir çok convert sitesi var ama Telegram üzerinden müzik indirmek hepsinden kolay.

Burada şu notu düşmek istiyorum, kesinlikle korsan desteklemiyorum. En azından müzik konusunda, Apple Müzik hakkında pek bir fikrim yok ancak Spotify üyeliği aile modunda aylık 5 liraya denk gelmekte. Ancak, sadece telif ücreti olan müzikler yok Youtube'da. Bir çok amatör sanatçı da parçalarını yüklüyor ve şu anda indireceğimiz müzik onlardan biri olacak.

Öncelikle, Telegram uygulamasını telefonumuza veya bilgisayarımıza indirelim. İndirdikten sonra, sol üstteki arama kısmına @YTAudioBot yazalım ve ilk çıkan kullanıcıya tıklayalım.

Tıklayınca, karşımıza şöyle bir ekran çıkıyor;

19-09-2017 - 001.jpg


Başlat butonuna tıklayalım.

Tıklayınca, karşımıza şöyle bir ekran çıkıyor;

19-09-2017 - 002.jpg


Peki YTAudioBot Nasıl Çalışıyor?

İhtiyacınız olan tek şey, ses olarak indirmek istediğiniz YouTube videosunun URL'si, bunun gibi yapıştırınız:

.

URL'yi bulmak için çeşitli yollar vardır. Örneğin:

— YouTube uygulamasındaki Paylaş düğmesini kullanın.
— Telegram'ın satır içi bot'larını @vid veya @youtube'u kullanın.
— Bağlantıyı tarayıcınızdan kopyala / yapıştırın.

URL'yi bulduktan sonra bana gönderin.

Video başka biri tarafından indirilmişse hemen size gönderilecektir., Aksi halde Download düğmesi görünecektir. Bastığınızda ses dosyası kullanılabilir olacak hemen ardından.

Alınır ve indirildikten sonra, sesli mesaja basabilir ve Kaydetme tuşuna basabilirsiniz Ses Dosyasını Müzik Klasörüne Kaydetmek İçin.

Yani, tek yapmamız gereken indirmek istediğimiz Youtube linkini bota yapıştırmak ve enter demek.

19-09-2017 - 003.jpg


19-09-2017 - 003.jpg

Bu ekran geldikten sonra, Bilgisayar kullanıcıları sağ tıklayıp dosyayı istedikleri yere kaydedebilir, Android kullanıcıları ise müziğin yanındaki 3 nokta butonuna tıklayarak telefonlarına kaydedebilirler.

Telegram'ın kendi içerisinde müzik oynatabildiğini de söyleyelim.

Bu botun tek dezavantajı; iOS kullanıcılarının kullanma imkanının olmaması. iOS'ta bota girmek istediğimiz zaman, aşağıdaki hatayı vermekte;

q1234qas.jpg


Ancak, bilgisayarınızdan veya farklı bir Android telefondan müziği yine telegram üzerinden kendinize gönderirseniz dinleyebiliyorsunuz.
 
Üst
stat counter