Youtube kanalı

Bu konuyu okuyanlar

dabann

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Arkadaşlar öncelikle iyi forumlar. Konu yanlış yerde ise değiştirebilirim. Benim bir youtube kanalım var videoları telefonumdan çekiyorum Camtasia Studio ile de efekt fotoğraf eklemesi falan yapıyorum da videonun daha iyi olması daha fazla izleyici çekmesi neler yapmam gerek tavsiyesi olan ya da bilgisi iyi olan birileri yardımcı olursa çok sevinirim

ARTIK UZAKLARDA

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Dikkat çekici thumbnail yapmalısın (dikkat çekiciden Kastım clickbait yapman değildir)

yüklediğin videonun etiket kısmına "keyword tool" sitesinden video anahtar kelimeleri ile ilgili anahtar kelime kopyalayıp yapıştır.

Etiket demişken çok klasik bir şey söylicem açıklama kısmına da yapılan aramalarda videonun öne çıkmasını sağlayacak şeyler yaz. Örneğin Açıklamaya "Türk yapımı oyun" yazarsan "türk yapımı oyun" aramasinda videon öne çıkabilir.

Düzenli olarak video at düzensiz Video atıp uzun sürede takipçilerini videosuz bırakırsan abonelerin azalabilir.

Video girişinde ve bitişinde izleyiciyi çok sıkma kısa kes. Ayrıca 5 dakika boyunca da abone olun, like atın gibi seyleri tekrar tekrar (söylüyorsan) söyleme cidden çok sıkıyor.

Sari renk dikkat çeker thumbnail de kullanabilirsin.

İzleyiciyi sıkmamak içinde videonun arkasından hafif bir müzik verebilirsin.

Video da lower third 'de kullanmanı öneririm.

Sosyal medya hesapların yoksa hiç yoktan bir Instagram hesabı açıp takipçilerinle orada da iletişime geç.

Ve video içeriğine asla siyaset'e yer verme o zaman hitap ettiğin kitle tamamen değişir.

Şimdilik aklıma bunlar geliyor

Ayrıca kanalının linkini atarsan bir incelemek isterim . :)

Son düzenleme: