Yine Metrobüs Çilesi

Bu konuyu okuyanlar

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Okmeydanı durağı yakınlarında bir metrobüsün bozulması nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşıyor.

IMG00307-20110607-0915.jpg

0607093333Analog%20TV16.jpg

0607093336Analog%20TV16.jpg

0607093523Analog%20TV16.jpg

Bozulan metrobüsün yolu kapatması nedeniyle onlarca metrobüs peşpeşe sıralandı. Sabah işyerlerine gitmek için metrobüse binenler araçlardan inerek yürümeye başladı. Metrobüs yolundaki insan yoğunluğu dikkat çekiyor.

kaynak

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
ne kadar dandik araçlarmış yav kaçıncı defa bozuluyor, yerli araç alsalardı en azından o kadar para vermezlerdi.

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Bari şu yeşillerden koysalar hiç olmazsa ikide bir bozulmaz

blgram

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Hiç hoş bir durum değil ama şunu da söyleyeyim metrobüse karşı çıkanlar sırf çıkarları için çıkıyordur yoksa metrobüs gibisi yok . Ama işte bir metrobüsün durması diğerlerini de etkiliyor !!

vladislav

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Olayın aslı şu ( bir arkadasımda o kalabalıktaydı ) ; Şu uzun olan ama 3'lü olan metrobüslerden birisi arızalandımd iye diye durmuş fakat olayın aslı tekerleği patlamış. Aramış merkezi demiş çekici lazım adamlar gelip bakıyor sorun yok tekerlek patlamış bidaha merkeze gidip tekerlek alıp gelmişler. Çok saçma o kadar insanı rezil etmişler.

Ordo ab chaO

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
Olayı bizzat yaşayanlardan biri olarak, bir video dizisi çektim. Gün içinde fırsat olursa paylaşacağım. Plansız programsız yapılan bir ulaşım sisteminin sadece tek bir aracın bozulmasıyla nasıl çöktüğünü bugün herkes gördü.

DarkDance

Asistan
Reaksiyon puanı
0
güzel diyorsunda hocam milletin işine gelincede en büyük buluş metrobüs oluyor. Olabilir arıza sonuçta bu kul yapımı ortada plansız bişey yok elimizdeki imkanlar nelerse onların değerlendirilmesi sonucunda 30dk en fazla karşıya geçiyorsun belkide daha kısa eskiden kaç saatte geçiyordu millet karşıya önemli olan bu gibi durumlarda sürekli eleştiri yapmak degil ortaya çözüm sunmak, herşey tıkırında gittiği zaman çok teşekkür ediyorsunuz ya hemen bi sıkıntı çıktıgında eleştiriler peş peşe.

blgram

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Ya bence metrobüs güzel bir şey ama yeterlimi hayır kesinlikle hayır ama şunu da demeyin bana al getirdiniz metrobüsü noldu demeyin . Metrobüs olmadan karşıya kaç saatde geçiliyordu . Belediye şöyle güzel bir program yapsa 10 yıllık mı olur 20 yıllık mı olur avrupa yakası metroyla felan döşense , anadoluda aynen bir güzel döşense .Metrobüsüde karşıdan karşıya geçmek için kullanılsa . O kadar kalabalık olmaz rahat olur . Hemde trafik rahatlamış olur !!!

Ordo ab chaO

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
Arıza olabilir gayet normal ama tüm sistemin bu kadar kolay çökmesi anormal olan. Tek bir araç bozuldu diye geriye kalan onlarca aracın durması, binlerce insanın sefil olması kabul edilebilir bir şey mi? Her gün metrobüsü ilk durağından son durağına kadar kullanan biri olarak, imkanım olsa da metrobüse binmesem diyorum.

Belediyenin çift katlı Mecidiyeköy otobüsünde yine belediyenin verdiği aylık akbil geçmediği için metrobüs çilesini çekmek zorundayım.

Metrobüsün avantajları yok değil. Bunu kabul ediyorum fakat o kadar düzensiz ve plansız bir sistem ki en ufak bir aksaklıkta bunlar oluyor. Benim itiraz ettiğim nokta bu. Yolu genişletip ortaya iki şerit daha ekleyerek, oraya körüklü otobüs koyup sefer düzenlemek çok da büyük bir buluşmuş gibi gelmiyor bana. Aynı hat üzerine raylı sistem yapılamaz mıydı? Sırf günü kurtarmak, göz boyamak adına alelacele yapılmış, plansız bir ulaşım sistemi metrobüs.

blgram

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Hayır benim sinirlendiğim her türlü lafı atıyorlar ama bir baksan kendi sanki çok şey yaptı . Olmamışsa sen yap bir şeyler senin çektiğini başkaları çekmesin (sözüm tabiki herkese değil sadece yattığı yerden laf ona buna laf atanlara )

Bende diyorum metrobüs istanbul trafiği için bir çözüm değil !! Fakat hiç bir yararı yok demek de nankörlüktür. Neyse fazla bir şey yazmayacam birileri laf atar felan ikili tartışmaya girmek istemiyorum .

Jacoub

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Arıza olabilir gayet normal ama tüm sistemin bu kadar kolay çökmesi anormal olan. Tek bir araç bozuldu diye geriye kalan onlarca aracın durması, binlerce insanın sefil olması kabul edilebilir bir şey mi? Her gün metrobüsü ilk durağından son durağına kadar kullanan biri olarak, imkanım olsa da metrobüse binmesem diyorum.

Belediyenin çift katlı Mecidiyeköy otobüsünde yine belediyenin verdiği aylık akbil geçmediği için metrobüs çilesini çekmek zorundayım.

Metrobüsün avantajları yok değil. Bunu kabul ediyorum fakat o kadar düzensiz ve plansız bir sistem ki en ufak bir aksaklıkta bunlar oluyor. Benim itiraz ettiğim nokta bu. Yolu genişletip ortaya iki şerit daha ekleyerek, oraya körüklü otobüs koyup sefer düzenlemek çok da büyük bir buluşmuş gibi gelmiyor bana. Aynı hat üzerine raylı sistem yapılamaz mıydı? Sırf günü kurtarmak, göz boyamak adına alelacele yapılmış, plansız bir ulaşım sistemi metrobüs.

bu saydıklarının hepsi hali hazırda proje halinden çıkıp yapım aşamasına geçmiştir.
metrobüs güzel bir buluşmudur, evet güzel bir buluştur. kusurlu mudur evet kusurludur. fakat bana insan yapımı olupta kusursuz bir ürün ya da buluş gösterebilir misiniz?
elimizi vicdanımıza koyalım, avcılar'dan kadıköy'e şun kaç saatte gidiyorsunuz?
şükretmesini bilmeli insan. meyve veren ağaç taşlanmamalı.
olay, siyasi ya da politik değil. olay, verilen hizmet. A partisi B partisi önemli olan bunlar değil. sorulması gereken soru şu olmalı; İstanbul'da ne zamandan beri trafik sıkıntısı var, neden şimdi başlandı trafik sorununu giderme politikaları? neden daha önceki siyasi partiler ve belediye başkanları bu soruna bir çözüm bulamadılar ya da bulmaya çalışmadılar?

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Ya bırakın Allah aşkına. Nasıl metrobüs gibisi yok! Onun yerine metro döşenseydi hem kara yolundan tasarruf edilirdi hem enerjiden tasarruf edilirdi (en azından benzin yerine yenilenebilir enerji kullanılıyor olurdu) hem de ucuza daha fazla insan taşınırdı. Şunu diyebilirsiniz metroyu kurmak hem zaman alırdı hem daha pahalı olurdu. İnanın ki metronun ömrü ve sağladığı yararlar bir yıl fazladan beklemeye değerdi. Zaten oradan fazlasıyla para kazanılır ve üç beş yıla maliyeti karşılanmış olurdu. Şu an trafiği rahatlatmış olabilir ve bize hızlı bir ulaşım imkanı da tanıyor buna bir lafım yok çünkü hiçlikten iyi. Bana göre metrobüs İstanbul için kötünün iyisi olan bir sistem. Metrobüs'ün yerine hiçbir şey olmasın demiyorum Metro olsun diyorum, çakmasına ne gerek var.

burns206

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
ya buyukotobus degilde boyle isimler takmalari da baslibasina tuhaf bisey. yeni otobuslere de titanic buss derler artik . :p yaw suna kisaca metropol otobosu desek daha dogru olmuyo mu ? yada seher otobusu / eskiler de kasaba/maahalle otobusu felan oluyomus bu durumda :D

arkadaki soforler sollamak gibi biseyin kesefedildiginden haberi yokmus herhalde :D
sollamak yasak mi bunlara ne.

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
arıza olabilir buna kimsenin lafı olmaz. ama arıza olduktan sonra binlerce insan mahrum kalıyorsa bunun da bi açıklaması olmaz. yarım saatten fazla geç kaldım işe ve karşıya geçenlerde vardı kimbilir kaçta vardılar. tek şerit gidiş tek şerit geliş olarak ayarlıyorsun yolu biri arızalanınca diğerini geliş yönüne veriyorsun karşıdan gelene de bilgilendirme yapmıyorsun bu sefer gidişte gelişte tıkanıyor. yani hiç bir organizasyoın yok. herşey ezbere yapılmış gibi. tekerleği patlayan araç için çekici çağıran şoför ne ki 70 yaşına gelmiş ikarustan başka araba kullanmamış dayılar vardı ilk başlarda metrobüslerde. arıza olduğu birgün dayı indi metrobusten arkadaki metrobüsün şoförüne ''sende 18-19 yıldız anahtar var mı ver de ben şuna bi bakayım'' dedi. şoförler eğitimsiz arabalara bi ton para verdiler beş para etmez. ne diyelim umarım bir daha karşılaşmayız.

Naaa

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
metrobus şimdiye kadar istanbul için yapılan en güzel şeydir.o tarafta oturmayan insanlar bilmeden etmeden sivrisinek sesi çıkartmasınlar rica ediyorum.
bununla birlikte günde kaç sefer yapıyor o otobüsler biliyormusunuz ve günde kaç kişi taşıyor?

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
kimse partilere hükümete siyasete yorum yapmadan sisitem işlemiyor demis eleştirmiş 2 kişide cıkmıs cıkın daha iyisini yapın hangi hükümet daha iyisini yaptı sükredin demiş. senin hükümetine bisey söyleyenmi oldu? yine senin hükümetinin yaptığı şeyler eleştirilemezmi? üstteki iki yorumun altına imzami atarım tamamen seçim öncesi aceleye getirilmis bakın yaptık çözdük kimse yapmamıstı demek için yapılmıs bi sistem metrobüs zatem metrobüs diye bisey dünyada sadece bizde var metro yolu yapıp otobüs gecir.. hadi geciriyosun bari sistemini iyi kur 2 ayda bir böyle manzarlar olmasın. hersey bi kenara o gün öyle gerekti yaptınız üstüne biseyler koyun yavas yavas raylı sisteme gecirin zaten yolunu yapmıssınız... tamam sükür edelim kötünün iyisidir Allah yapandan razı olsun ama daha kac sene sükredicez onu bilelim.

blgram

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Arkadaşım siyasete çekme olayı tartışma çıkmasın ( yanlış anlama ben değil birileri laf atar bu konuda kilitlenirse ayıp olur) Ama yinede söylemeden geçemeyeveğim siyasetle ilgisi yok dediğim gibi birilieri yatıyor işleri sözde eleştirmenlik ona buna laf atıyor ama bildiğin laf atıyor yapıcı eleştiri değil bildiğin verip veriytiriyor sonra soruyor sen ne yaptın cevap malum !! Bende isterim düzgün bir ulaşım neden istemeyeyim ama şöyle bir sorun var avrupa yakasında sultanahmetin oralardan gecmesi imkansız gibi bir şey !!! yere batan sarnıcı felan !! bir de istanbul öyle karmaşık bi şehir !! ona göre adam gibi yerleşim yerlerini düzeltmeleri gerek !! Yine londra ve sydney örneğinden gideceğim londra düz bir şehir bunun için metro ağı var bir diğer güzellik ise londra bildiğiniz harita metot defter !! evler yan yana düzenli !! Sydneyde ise metro yok tren ile ulaşım yapılıyor ya da tramvay ve ferryler ( deniz otobüsü ) ve trenler burada iki katlı !! ve yinede belli saatlerde tıklım tıklım oluyor !! Biz de ona göre istarbulu ölçüp tartıp istanbula uygun bir şey yapmalıyız kopya olmayan istanbula gereken bize uygun bir şey !!