Yıllardır Süren Ping Sorunu için öneri

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
0
Millet başlıktanda anlaşılacağı gibi bende 6 senedir süren ping sıkıntısı var fakat bilindiği gibi ttnet bu sorunu sorun olarak görmüyor.Yıllar boyunca modem değiştirdim kablolar değiştirdim bilgisayarıma formatlar attım yeni leptop aldım ama nafile bu sorun gitmiyor son 2-3 yıldır üniversite hazırlığından dolayıda hiçbirşey yapamadım ve sizden bu konuyla ilgili yardım istiyorum.Sorunun telefon kutusundan olduğunu düşünüyorum 1 keresinde arıza oluşmuştu sadece telefon gelmiyor internet geliyordu telefon kutusunun icerisinde dönüştürücü varmış ve onu tamir ettiler fakat ping devam etti.Bu olayın üzerinden zaman geçti bende ttneti arayıp telefon kutusunun içerisindeki dönüştürücünün ve ne var ne yok değişmesi icin teknik destek istedim telefon kutsundan siyah bakır kablo telle evime geliyor camdan sonrada telefon kkablosuna dönüştürülüp splinter kutsuna bağlaınyo ve telefon kutusuda 10 metre yakınızımızda acaba telefon kutusunda değişim işlemi yaptırsam hallolurmu lol oynarken pingim aslında 18 sabit olduğu zamanlar oldu fakat sonra 50den 200 sonra 500 sonra 1000 sonra 600e iniyo ve bir türlü sabitlenmiyo ve aşırı yüksek cıkıyor neler yapmalıyım teknik destek çağırıp ne demeliyim yardım edin.ve bu ping tek lol icin değil her oyun gecerlidir.Hızımda kötüydü gecen hafta hız güncellemesi yapıldı hızım yükseldi iyi ama gene pinge yararı olmadı.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Modem arayüzünden QoS ayarlarını ya da bant genişliğinde öncelik tanımayı denedin mi ?

Reaksiyon puanı
0
Herşeyi denedim QqS ayarlarınıda denedim bant genişiliğine öncelik tanımak nasıl oluyor QqS ayarlarındaysa öyle bir seçenek yoktu.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Modem arayüzünde Bant Genişliği kısmı olması lazım denk geldimi hiç :D

Reaksiyon puanı
0
Kankam ben modemden modeme bağlanıyorum benim işler karışık şimdi tek modeme geceyimde varmı yokmu bi bakayım zyxel markalı:tearsofjoy:

---- Mesajlar birleştirildi ----

bende 2 tane wirelesli modem var sadece ZyXEL P-660HN-T1 v2 markalıyla tek bir şekilde bağlandım ayarlar bölümünde geniş bant bölümü var ordan bahsediyosan eğer orada kullanıcı adı şifre klasik kurulum var onu yaptım fakat başka bir ayar yapılabilirmi pingle ilgili.

Son düzenleme:

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
hat ( ADSL ) durumunuda koy ki daha kesin bir şeyler söyleyebilsinler...

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
modemde adsl hat değerleri diye bölüm olacak... onu kontrol et...

Reaksiyon puanı
0
Öyle bir yer yok
Screenshot_20190119-192717.png
kablolu modemdede aynı kablosuzdada aynı sıkıntı fakat yeni kablosuz modem alsam çözülürmü diye düşünüyorum eski modemler hepsi ama hic bir sıkıntı cıkarmadılar bu zamana kadar.

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
bağlantı durumuna baktın mı? her marka farklı şekilde yazabiliyor...