Yerli Ekran Kartı Üretmemiz Lazım

Bu konuyu okuyanlar

BilgisayarUzmani

Müdavim
Reaksiyon puanı
640
Katılıyorum. Bu dönem aldığım microprocessors dersinde RAM ve basit sayılabilecek mikro işlemcilerin işleyişini ve iç yapısını görüyoruz. O kadar fazla detay var ki bir RAM bile bu detayları istiyorsa ekran kartı, işlemci gibi büyük çaplı donanımlar çok fazla tecrübe ve bilgi seviyesi ister doğal olarak.
Bu bilgileri internette hangi sitelerde bulabilirim. Önerdiğiniz youtube kanalı var mı? İşin bir yerinden tutmak lazım Erken kalkan yol alır...

BilgisayarUzmani

Müdavim
Reaksiyon puanı
640
O zaman hiç olmazsa ekran kartı soğutucusu yapalım. Artık bu gidişle yolumuz tv kanallarının watsapp hatlarına düştü.

BilgisayarUzmani

Müdavim
Reaksiyon puanı
640
Kendine iyi bir okul araştır, sınavlara gir ve öyle yolunda ilerle... Bunlar youtube, whasup işleri değil... Kimse bu bilgileri bayağı yerlerde paylaşmaz!
Kayseri de Teknik OSB teknik koleji var orayı düşünüyorum. Ancak ailem işsiz mi kalican diye tutturuyorlar

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Bir sosyal bilimler ya da imkansız fen liseleri
Sosyal bilimler liseleri farklı bi alan :) Fen lisesi olmasa bile iyi bir Anadolu lisesi de iş görür rahatlıkla... Öncelikle sen derslerine çalış, bir sınava gir ve puanın ortaya çıksın bakalım sonrası gelir, kolay işler süreç .

BilgisayarUzmani

Müdavim
Reaksiyon puanı
640
Sosyal bilimler liseleri farklı bi alan :) Fen lisesi olmasa bile iyi bir Anadolu lisesi de iş görür rahatlıkla... Öncelikle sen derslerine çalış, bir sınava gir ve puanın ortaya çıksın bakalım sonrası gelir, kolay işler süreç .
Keşke tamam orayı hallettik diyelim o zaman üniversite yi napcam annem babam diyor ki olsende seni bilgisayar mühendisliğine gondermeyiz diyorlar. Sokaklarda mi surtcen para mi dilenecen diyorlar.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Keşke tamam orayı hallettik diyelim o zaman üniversite yi napcam annem babam diyor ki olsende seni bilgisayar mühendisliğine gondermeyiz diyorlar. Sokaklarda mi surtcen para mi dilenecen diyorlar.
Onların düşüncesi ne, hangi mesleği istiyolar..? :)

Bilgisayar mühendislerinin işini bilenleri paraya para demez ya :D zevk meselesi biraz da, işini severek yapan herkes parasını da rahat kazanır. Hem sadece bilgisayar mühendisliği yok, bunun yazılım mühendisliği kısmı da var ve ingilizce veya farklı yabancı dilde okuma fırsatı da oluyor... Burda okuyanları şirketler kapış kapış kapıyolar :D

69089

...

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Yazılım Mühendisliği en düşük puanlı :

69090

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bu bilgileri internette hangi sitelerde bulabilirim. Önerdiğiniz youtube kanalı var mı? İşin bir yerinden tutmak lazım Erken kalkan yol alır...
Bu tarz bilgileri bulabileceğin birçok site mevcut lakin hepsi İngilizce. Türkçe kaynak var mı bilmiyorum varsa da kısıtlı bilgiler içeriyordur. Önce İngilizceni çok iyi bir şekilde geliştirmen lazım. Temel düzeyde bilgileri Türkçe bulabilirsin tabi.

Genelde aileler bilgisayar mühendisliğini pek anlamıyor. Şuan kullandıkları pek çok şeyin içinde yazılım var ve bilgisayar mühendisliği bu alanda çalışıyor zaten. Bilgisayar mühendisi olduğun zaman oyunda geliştirebilirsin, beyaz eşya fabrikalarında onlara yazılım da yapabilirsin, Data Centerlarda IT Guy olarak da çalışabilirsin, araba fabrikalarında yeni araçların yazılımlarında rol oynayabilirsin kısaca bilgisayar mühendisliğinin sonu yok her alanda çalışabilirsin çünkü yazılım artık her şeyin içerisinde var. Artık olay yazılımla da kalmıyor yapay zekaya doğru gidiyor. Anladığım kadarıyla daha liseye geçmemişsin önünde değerlendirebileceğin büyük zaman var lakin önce aileni bilinçlendirip sana yardımcı olmalarına ikna etmen lazım. Artık slaytla evde sunum mu yaparsın yoksa belgesel mi izletirsin bilemem ama aile desteği olmadan bu alanda çalışmak zor. Orta düzeyde bilgisayar ve iyi bir internet şart ama ne yazık ki aileler yaşları gereği bunları anlamakta zorluk çekiyor.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Sen cidden Bilgisayar Uzmanı mısın yoksa eğlenmek için mi hesap açtın.

Yerli ekran katı nedir yahu? Daha işlemcimizi üretmeden ne ekran kartı üretmesi?

Bunu "TR bir şey yapamaz" diyerek söylemiyorum. Ama önce eleştiri yapacaksak gidip Vestel markalı yerli cihazlarda (panelleri ve kasasını biz üretiyoruz) güzel varyasyonlar görmemiz gerekiyor.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Neresi yerli la bunun 1996 model toplama şahin gibi
afacan sanki devre tasarladında ukalalık yapıyon ne biliyon ki? hiç bişey üretmedin üreten bir yerde çalışmadın iş öyle olmuyor güzel kardeşim herşeyi kendisi üretemez o zaman çok pahalı olur kimse girmez bu topa nvidia,amd gpu'yu üretir geri kalan parçaları alır pcb'yi serigrafi işi yapan birine bastırtır yapar ürünü...

BilgisayarUzmani

Müdavim
Reaksiyon puanı
640
Sen cidden Bilgisayar Uzmanı mısın yoksa eğlenmek için mi hesap açtın.

Yerli ekran katı nedir yahu? Daha işlemcimizi üretmeden ne ekran kartı üretmesi?

Bunu "TR bir şey yapamaz" diyerek söylemiyorum. Ama önce eleştiri yapacaksak gidip Vestel markalı yerli cihazlarda (panelleri ve kasasını biz üretiyoruz) güzel varyasyonlar görmemiz gerekiyor.
O sadece kullanıcı adım.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Annen Baban zaten, sen Doktor'da olsan, Avukat'ta olsan, bir gün ölecek. Sen kendi tercihine kendin karar ver. Ne yapacaksan önce bize sorma, kendin karar ver ve yap. Biz yapıverecek değiliz. Kendi aklın kendi işine yetmiyorsa, taşıma suyla değirmen dönmez.

BilgisayarUzmani

Müdavim
Reaksiyon puanı
640
Annen Baban zaten, sen Doktor'da olsan, Avukat'ta olsan, bir gün ölecek. Sen kendi tercihine kendin karar ver. Ne yapacaksan önce bize sorma, kendin karar ver ve yap. Biz yapıverecek değiliz. Kendi aklın kendi işine yetmiyorsa, taşıma suyla değirmen dönmez.
Anladım ilgniz alakaniz için teşekkürler

BilgisayarUzmani

Müdavim
Reaksiyon puanı
640
Arkadaşlar donanım işini bıraktım arkama bakmadan yazılıma kaçtım. Ancak galiba sistemim yeterli değil yapacaklarım oyun vb. Yani 3D performansi gerekli sistem aşağıda

Hopp burada
Amd A6 9500
Msi armor rx 570 8gb MD adlı sponsor sağolsun
8Gb ddr4 2400Mhz CL16Ram
240Gb james donkey LE ssd
Asus EX A320M gaming MD adlı sponsor sağolsun
Caguar 700W PSU sponsorlar sağolsun
Power boost JKG 1023S kasa

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Arkadaşlar donanım işini bıraktım arkama bakmadan yazılıma kaçtım. Ancak galiba sistemim yeterli değil yapacaklarım oyun vb. Yani 3D performansi gerekli sistem aşağıda

Hopp burada
Amd A6 9500
Msi armor rx 570 8gb MD adlı sponsor sağolsun
8Gb ddr4 2400Mhz CL16Ram
240Gb james donkey LE ssd
Asus EX A320M gaming MD adlı sponsor sağolsun
Caguar 700W PSU sponsorlar sağolsun
Power boost JKG 1023S kasa
Başlangıç için gayet yeter bir anda COD falan yapmayacaksın zaten sistem yeterli. SSD olduğu sürece her türlü kodlama programını da çok hızlı çalıştırırsın. Önceliğin 3D renderdan ziyade kod yazmak olacak zaten.

BilgisayarUzmani

Müdavim
Reaksiyon puanı
640
Başlangıç için gayet yeter bir anda COD falan yapmayacaksın zaten sistem yeterli. SSD olduğu sürece her türlü kodlama programını da çok hızlı çalıştırırsın. Önceliğin 3D renderdan ziyade kod yazmak olacak zaten.
Teşekkürler

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Bu konu rüyama girdi.
Rüyamda haberleri seyrederken bu konu hakkında haber yapıyordu haber kanalı,ve seni destekliyorlardı.Aha dedim ünlü olduk :D
Di dit di dit di dit alarm :(