Yeni Peugeot 301, bir depo ile 1164 yol yaptı!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 2)

mustang

Dekan

Yeni Peugeot 301 ile Türkiye’yi Kuzey’den Güney’e bağlayan test sürüşünde 100 km’de ortalama 3,5l tüketim değeri elde edildi.

Peugeot, Türkiye’de bir kez daha son derece iddialı bir yakıt tüketim testi gerçekleştirdi. Peugeot Türkiye, dizel motorlarının verimliliğini ve yakıt ekonomisini Türkiye yol şartlarında ispat etmek için Demir Bükey Akademi ile yola çıktı. Bu yolculukta Peugeot’nun yepyeni ve Türkiye şartları için son derece uygun olan sedan modeli Peugeot 301 kullanıldı.Yeni Peugeot 301 1.6lt HDi dizel motor ile gerçekleştirilen test ile Türkiye’yi Kuzey’den Güney’e en düşük yakıt tüketimini elde ederek bağlamak hedeflendi. Peugeot 301 1.6lt HDi 92 HP manuel şanzımanlı versiyonla, 100 kilometrede ortalama 3.5 litrelik tüketim değeri ile Sinop Burnu’ndan Anamur Burnu’na 1164 kilometre geride bırakıldı.

KAYNAK

grkn-g

Doçent
çok değilki ben 1.3 dizel astrayla 1200 kmyi uzun yolda çok rahat görüyorum birde bunlar gibi ekonomi yapıcam diye kasmadan. şu gittikleri rotayı birde tersten gidip ne yaktığını açıklarlarsa daha inandırıcı olur gittikleri güzergahta eğim hep avantajlarına geri dönerkende aynı km yi yapsınlarda görelim

freewill

Dekan
çok değilki ben 1.3 dizel astrayla 1200 kmyi uzun yolda çok rahat görüyorum birde bunlar gibi ekonomi yapıcam diye kasmadan. şu gittikleri rotayı birde tersten gidip ne yaktığını açıklarlarsa daha inandırıcı olur gittikleri güzergahta eğim hep avantajlarına geri dönerkende aynı km yi yapsınlarda görelim
hocam araç nedir ? kaş model bu aralar bende araç almayı düşünüyorum sabahtan beri opele bakıyorum :D

grkn-g

Doçent
hocam araç nedir ? kaş model bu aralar bende araç almayı düşünüyorum sabahtan beri opele bakıyorum :D
dostum arabam yeni kasa astra temmuzda aldım bende hala yeni sayılır araç çok güzel genel olarak memnunum ama her araçta olduğu kadar ufak tefek problemler var ama yeniden alırmısın dersen bu saatten sonra opel araca para kaptırmam çünkü araç ne kadar güzel olursa olsun servisleri inanılmaz kötü ve sinir bozucu araçtaki problem ne olursa olsun garantiye sokmamak için bin türlü takla atıyorlar personelleri ilgisiz ukala özellikle istanbuldaysan şaşırıp aracını benim gibi erdemirler den alma yarı fiyatına daha verse alma yolda kalsan orada öl ama o servisten içeri girme yeni astrayı benim kadar isteyerek beyenerek araştırarak daha üst araç alabilecekken bu arabayı almış birini 6 ayda arabadan soğuttular kredi borcum olmasa kesin satardım velasıl araba güzel menun olursun ama servis canından bezdirir

freewill

Dekan
ooo bak bu olmadı :( ben en iyisi dacia lodgy alayım 7 kişilik full paket 37500 e bıraktılar :)baya da memnun olan var :) zira şahine binmekten baygınlık geldi :D ama itiraf edeyim şu araç gibi ısıtan araç görmedim arkadaş :D

grkn-g

Doçent
dacia çok uzak olduğum bir marka ama şahinden sonra illaki iyi gelir :)

ffgul

Profesör
>>ford focusu tek geçerim...
>>Rakip firmaların yerinde olsam, fordun tasarım ekibini hemen çalardım...

St. Benoit

Profesör
istanbul trafiğine girdiği an ekonomi iptal :) zincirlikuyu rampasında 30 dk dur kalk yapsın yeter :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bakiyorum arabayi kullanmadan herkes isine geldigi yonde yorum yapiyor tum forumlarda boyle birinizde 301 sahibiyken kotuleyinde bilgi sahibi olalim bos bos yaziyorsunuz insanin okuyasi gelmiyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
301 sahibiyim araçtan çok memnunum eksilerini sayayım
rüzgar sesi ( şehir dışında )
hafif (keza hafif olmasa bu kadar az yakmaz)
cam açma düğmeleri ( vitesin orda alışkanlık gerektiriyor )
valla benim gördüğüm eksiler bunlar başka eksileri varsada benim için çok elzem olmadığı için dikkat etmemişimdir bende allure modeli var gayette memnunum. Gırtlağına kadar depoyu doldurdum sadece ve sadece şehir içinde 800 km gitti kimi zaman klima açık çok şaşırdım, yani benim hesabıma göre şehir içi 0,25 - 0,28 kuruş şehir dışında ise bu rakam 0,17 kuruş olarak hesapladım tavsiye ederim. İstanbul'dan Denizli'ye sadece 109.86 - TL ye geldim 670 km falan yaptım toplamda (217,21TL yakıt istanbuldan aldım denizliye geldim ve aynı şekilde aynı yakıt istasyonundan depoyu yine doldurdum 109,86 tl yakıt aldı litre olarak 23,780L yaktı)

yakamoz37

Üyecik
İlk mesajı yazan arkadaşın ne demek istediğini anlamadım.Çünkü deniz seviyesinden deniz seviyesine gidilmiş zaten testin kullanıcıya gösterdiği bu.Herhangi bir hile hurda yok anlamında bu rotayı kullanmışlar.Harita baş aşağı diye sürekli baş aşağı gidilmiştir mantığı yaptınız sanırım :) Herneyse araç parasına göre gayet güzel bir aile aracı sedan olarak.Motora zaten söylenecek söz bulamıyorum.Zaten 1.3 motor ile 1.6 motor kıyaslanmaz kıyaslanamaz da.Ben test ettim aracı 1.2 ve 1.6 dizelini gayet güzel ve gerçekten tork ağırlığı nedeni ile aracı uçuruyor.Saygılar.

grkn-g

Doçent
İlk mesajı yazan arkadaşın ne demek istediğini anlamadım.Çünkü deniz seviyesinden deniz seviyesine gidilmiş zaten testin kullanıcıya gösterdiği bu.Herhangi bir hile hurda yok anlamında bu rotayı kullanmışlar.Harita baş aşağı diye sürekli baş aşağı gidilmiştir mantığı yaptınız sanırım :) Herneyse araç parasına göre gayet güzel bir aile aracı sedan olarak.Motora zaten söylenecek söz bulamıyorum.Zaten 1.3 motor ile 1.6 motor kıyaslanmaz kıyaslanamaz da.Ben test ettim aracı 1.2 ve 1.6 dizelini gayet güzel ve gerçekten tork ağırlığı nedeni ile aracı uçuruyor.Saygılar.
ben ne dediğimin farkındayım iddamında arkasındayım aynı yolu ters istikammette gidip yakıt tüketimini paylaşsınlar görelim

St. Benoit

Profesör
Araçları istanbul şartlarına göre test etmeleri lazım. Sabah anadoludan avrupaya geçerken, akşam da avrupadan anadoluya geçerken yakıt testi yapılsın.

berinark

Asistan
ben ne dediğimin farkındayım iddamında arkasındayım aynı yolu ters istikammette gidip yakıt tüketimini paylaşsınlar görelim
Gerçekten merak ettim, sonuçta deniz seviyesinden deniz seviyesine gidiliyor. Geçende arkadaşlarla bu konuyu tartışmıştık. Açıklarsan sevinirim, ne değişir?

/xo/

Ready to Rock! °°°
Istanbul trafiğine girsin de görelim. Köprü trafiği yeter, öyle basıp uzun yol yapmak kolay.

Theurer

Doçent
her firma kendi malını övecek tabi. bunu günlük kullanımda görmek gerek. hyundai da bi modeli için övünüyodu yok şöyle az yakıyor yok böle az yakıyor yok benzinliğin önünden geçerken depo kadranı yükseliyor diye. 5. vites de gördüm sonra arabayı 5 farklı kişi kullandı kendi arabaları nasıl kullanıyolarsa hiçte söylendiği gibi çıkmadı. öle 2000 devire sabitleyim 80 90 la olmamalı o işler

somagiz

Üyecik
Citroen C4 1.6 HDI MCP Şanzıman (tiptronik vites), Ankara şehiriçi 1200km, uzun yolda 1300km'yi de geçiyor (Ama konfor ve sağlamlık soru işareti, MCP şanzıman otomotik ama tat vermiyor)

stat counter