Yeni HP Laptop %100 Disk, Bellek Kullanımı

Bu konuyu okuyanlar

agatbi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar selamlar, bir sure once kardesime alinan HP marka Windows 10 sistemli laptop butun programlarin kapali olmasi halinde %100 Disk ve %50 Bellek harciyor. Daha yeni alinan bu bilgisayar cok yavas calisiyor. Internette onerilen cozumlerin neredeyse hepsini denememe ragmen, ( windows search, defender kapatma gibi ) hicbir sonuc alamadim. Acaba bu sorun nereden kaynaklaniyor olabilir ? Format atilmasi sorunu cozer mi ?

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Fabrika çıkışı olduğu için onda birsürü gereksiz program vardır şimdi ilk önce işe temiz bir format atmakla başla , daha sonra update defender vb şeyleri kapat ve onları çalıştır>services.msc yazıp oradan kapatmalısın.

Reaksiyon puanı
16,118
bilgisayarım hdd özellikler orda iki kutucukta ki tıkları kaldır update'i kapatma.

Taylan Özgün

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Eğer sürekli bu haldeyse ve yavaş çalışıyorsa format tek çözüm gibi ve düzelmesse hdd sorunlu demektir. Fakat ara ara öyle oluyorsa disk birleştirme işlemi yapılırken disk kullanımı %100 olur ve bu bilgisayarın haftanın belli bir günü otomatik yaptığı işlemdir.Bence garantiye gönder her ne sebepten olursa olsun düzeltip versinler sana daha 0 bilgisayara format atmakla uğraşmıyor olman gerek.

agatbi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Malesef surekli yuksek seviyelerde. Internet sekmesini actigimda bile Disc kullanimi %100 oluyor biraz bekledigimde ise %10 seviyelerine iniyor fakat tekrar denetim masasi sekmesini actigimda %100'e firliyor. Memory kullanimi % 40 altina hic dusmuyor. Elimden geldigince yuklu olan gereksiz programlari kaldirip durdurdum. bilgisayarım hdd özellikler orda iki kutucukta ki tıkları kaldırdiktan sonar biraz duzelme oldu fakat belirttigim durum devam etmektedir.

Bilgisayar ozellikleri ;

Windows 10 Home Single Language 64 Bit
AMD A8-7410 APU with AMD Radeon R 5 Graphics (4CPUs) 2.2 GHz
4096 RAM
Disk Bellegi : 1436 Kullanildi, 3756 Kullanilabilir

Bilgisayar yeni fakat alindiktan uzun bir sure sonar hic acilmamisti. Garanti suresi devam ediyor mu bilemiyorum.

nizamettin74

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aramaya bilgisayar yönetimi windows search ve hızlı getirmeye çift tıkla otomatigi devre dışı yapıp uygula de ve ayarlarda gizlilige gir arka plana gel ordan kullanmadıklarını kapat gene olmassa aramaya sürücüleri iyileştir yaz gir