[YENİ] GM Discovery QUADRO

Bu konuyu okuyanlar

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
jJnWdJ.png

discoveryQuadro_logo.png

Beklentinizin Tam Karşılığı

Bir akıllı telefondan beklenen; tasarımı ile şık olması, teknolojisiyle ihtiyaçları karşılaması ve en önemlisi ihtiyacınız olduğu her zaman yanınızda olmasıdır. Discovery Quadro bu üç dileğinizi gerçekleştiriyor.

9.7İncelik(mm)​

131Yükseklik(mm)​

63Genişlik(mm)​

sizepicture_quadro4.jpg

Şarjdan Bağımsız

Discovery Quadro; geniş pil kapasitesi ve güç kullanımda tasaruf sağlayan son teknoloji bileşenleri ile ortalama üç gün bekleme süresi sunuyor. Bu şekilde şarj cihazlarına bağlı kalmadan daha fazla fotoğraf çekip, internette gezinebilir, sosyal medyanın keyfini çıkartabilirsiniz. (Kullanım alışkanlıkları ve operatör sinyal seviyesine bağlı olarak bu süre değişiklik gösterebilir)

articlepicture_quadro4_1.jpg

Eğlence Merkezi

326ppi netlikte geniş 4,5 inç ekranı ile Discovery Quadro size rahat bir kullanım sunuyor. 8 Megapiksel flaşlı kamerası ile mükkemmel fotoğraflar çekebilir ve bunları tüm sosyal ağlarda saniyeler içinde paylaşabilirsiniz. Süper duyarlı ve güneş ışığında harika okunabilirlik sağlayan ekranı, öykünüzü anlatmak için mükemmel kolaylık sunuyor.

articlepicture_quadro4_2.jpg

Yüksek Ses Kalitesi

Discovery Quadro, yüksek ses kalitesi ile hayatınıza renk katacak. Discovery Quadro’nun size sunduğu Stereo ses kalitesi ile istediğiniz her yerde, filmleriniz, müzikleriniz ve kliplerinizi arkadaş ortamınızda paylaşabilir, bulunduğunuz ortamın favorisi siz olabilirsiniz.

articlepicture_quadro4_3.jpg

İş Hayatındaki Vazgeçilmeziniz

Sahip olduğu 1,5 GHz dört çekirdekli işlemcisi ve diğer son teknoloji donanımları, maillerinizi okumak dosyalarınızı görüntülemek ve düzenlemek için mükemmel bir hız sunuyor. Geniş uygulama marketinden binlerce uygulama ile iş hayatınızı kolaylaştıracak özellikler eklemeniz de mümkün. Ve bunlara geniş pil kapasitesi ve uzun bekleme süresi eklendiğinde Discovery Quadro yanınızdan ayırmayacağınız bir parçanız olacak.

articlepicture_quadro4_4.jpg

http://tr.generalmobile.com/discoveryQuadro4.html

gtos

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Elite aldik simdi quadro cikti :/
İnsallah ozellikleri eliteden dusuktur. Anladigim kadariyla ekrani kucuk ve suya dayanikli. Elite lite ile esdeger ozellikler olacagini dusunuyorum

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Elite aldik simdi quadro cikti :/
İnsallah ozellikleri eliteden dusuktur. Anladigim kadariyla ekrani kucuk ve suya dayanikli. Elite lite ile esdeger ozellikler olacagini dusunuyorum

Suya dayanıklı olduğunu düşünmüyorum. Discovery II modelinin ismi değişmiş hali olabilir.

gtos

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Suya dayanıklı olduğunu düşünmüyorum. Discovery II modelinin ismi değişmiş hali olabilir.

Resminden oyle anlasiliyor. Discovery 2 de olabilir. Ama yeni seri olmamasini umarim. Hepsine birden yazilim guncelleme destegi veremeyeceklerinden supheliyim. Discovery ve Discovery Elite serileri yeterli ama Discovery quadro olarak yeni seri gelirse sonunun samsung gibi olacagini dusunuyorum.

gtos

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Urunun teknik ozellikleri burada 3000 mah batarya var yalniz 1 gb ram hayal kirikligi http://tr.generalmobile.com/discoveryQuadro4.html

Ben orayı görmemiştim sağol :) Ekran boyutu bataryası işlemcisiyle bence yeterli bir telefon. Özellikle bu özellik ve ekran boyutuna bu batarya gerçekten çok iyi olmuş. Diğer yandan hafıza kartı takılamaması ve ram olayı gerçekten kötü.

Fiyatlandırma olarak iddalı bir çıkış yaparsa bu dezavantajları önemsenmeyebilir tabi ki.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Ben orayı görmemiştim sağol :) Ekran boyutu bataryası işlemcisiyle bence yeterli bir telefon. Özellikle bu özellik ve ekran boyutuna bu batarya gerçekten çok iyi olmuş. Diğer yandan hafıza kartı takılamaması ve ram olayı gerçekten kötü.

Fiyatlandırma olarak iddalı bir çıkış yaparsa bu dezavantajları önemsenmeyebilir tabi ki.

700 tl gibi bir fiyatlandirma ile cikarsa satar elite lite 999 ken kimse buna 800 gibi fiyatlar vermez bir de islemci belirtilmemis ve ram en azindan 1.5 gb olsaydi superdi hafiza ise 16 yeter sahsem bana

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
700 tl gibi bir fiyatlandirma ile cikarsa satar elite lite 999 ken kimse buna 800 gibi fiyatlar vermez bir de islemci belirtilmemis ve ram en azindan 1.5 gb olsaydi superdi hafiza ise 16 yeter sahsem bana

700 tl' den çıkarsa Discovery bitirir. Çok ara bir model olmuş. Fiyatlandırma da nereye koyulacak belli değil. Discovery II 800 bandında olacak deniliyordu. Discovery I ile Discovery II arasına konulabilir.

gtos

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Ram konusunda haklisin zamanimiz cihazlarinda ortalama 2 gb oluyorken 1 gb ram biraz dusuk kalmis fakat cihazin ram kullanimi hakkinda bilgimiz yok. En azindan 300 mb bos ram olsa standart kullanicilar icin sorun yaratmaz.

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
GM Discovery 500 - 550 tl bandına düşer, bu da 700 tl civarında satılır.

gtos

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu cihaz butun dengeleri bozdu :) Buyuk ihtimalle suan cihazin fiyatini dusunuyorlardir

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Arkadaslar zatwn discoverynin fiyatinin artik dusmesi gerekiyor neredeyse bir sene oldu yeni cikan modeli fiyat bindirmek yerine eski modelin fiyati dusmeli bkz. Apple

metas53

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Telefon eğer fiyat politikası iyi kullanılırsa tutulur.1.5 GHz galiba MTK6589T işlemcisi olabilir. Genele bakarsak Discovery ile discovery 2 arasında olacak bir telefon sanırsam motorolanın moto G sine rakip olarak ürünü sunuyor GM.

muhammedyakup

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Ben şahsen General Mobile telefonlara bi lafım yok ama TELPAdan dolayı telefonu almayın derim garantili diyorlar telefonu ne zaman göndersen garanti dışı diyip para istiyorlar.2 dir şarj soketim arızalandı yine para istediler Müşteri Hizmetlerine 2 saatten az sürede ulaşana madalya takıyorlar :) Benden söylemesi bunları göz önünde bulundurun !

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
hayda Samsung furyasına bizim tel markasıda katılmış :D

krkmzmrt

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Discovery deki RAM Kullanimi olursa 4.2 Jelly Bean kullanıyor discovery 1 GB sıkınti olmaz hele kitkatin 512 MB ramli tellerde kullanılabileceğini biliyorsak sorun teskiletmez 750 den gelirse alirim.

bugrabugra001

Asistan
Reaksiyon puanı
1
GMDnin 3000mah olanı sanırım GMD gibi cıkar buda 650-700

Edit: Sanırım GM sitesi harıcı bır tek burada bılınıyor :) GM face sayfasının bıle haberı yok telefondan :D

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
GMDnin 3000mah olanı sanırım GMD gibi cıkar buda 650-700

Edit: Sanırım GM sitesi harıcı bır tek burada bılınıyor :) GM face sayfasının bıle haberı yok telefondan :D

Aynen denk geldi bugün hemen açtım konuyu. Discoveryi şarj soketi arızası yüzünden garantiye göndermiştik her gün bakıyorum ne olmuş diye bugün bir baktım yeni telefon :D Denk geldi.

krkmzmrt

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Bu birazda Elite Mini gibi olmuş Özellikleri kısılmış az uz ama iyi cihaz bence

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Abi bu marka bu özellikte ki telefonlar tamam da tasarıma ağırlık verseler biraz.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Bence tasarimi hos led flashi var sanirim batarya mukemmel ekran boyutu 4.5 inch ideal sadece islemci ve ram konusu can sikici fiyat da onemli tabi 699 gibi bir fiyattan satilirsa peynir ekmek olur sanirim

mustafaysu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar telefonun asıl üreticisi kim bilmiyorum ama BLU'nun Life Pure Mini adlı telefonunun aynısı ki bence Türkiye ye getirilmesi çok iyi olmuş, ekrana kıyasla batarya çok iyi, tam istediğim gibi, piyasada bu ekranda bi Moto G bide bu vardı ama onun da kamerası düşüktü, çok kalındı ve fiyatı biraz yüksekti umarım fiyatı Moto G deki gibi 750-800 TL olmaz, olsa bile hakedebilecek bir telefon, şimdilik güzel gibi. Ama tabi incelemelere bakcaz.

http://www.bluproducts.com/index.php/life-pure-mini

http://www.bluproducts.com/images/pdfguides/LIFEPUREminiSG.pdf

GeneralMobile Discovery 16GB vs GeneralMobile Quadro4

GeneralMobile Discovery 4GB vs GeneralMobile Quadro4

[h=1]BLU Life Pure Mini Unboxing - English Version - YouTube

BLU Life Pure Mini - YouTube[/h]

metas53

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar resmi face sayfasından aldığım bilgiye göre telefon önümüzdeki hafta özel bir kanalda satışa sunulacakmış
Şimdi gülsemmi dalgamı geçsem yoksa gerçekten tebrikmi etsem bilemedim ?

Buğra Y.

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Yanlış görmüyorum dimi? SD kart slotu yok bu telefonda?

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Cihaz 16 GB Hafıza ile geliyor (ROM) , kullanıcıya da 12 GB gibi bir alan kalır. 1 GB RAM olması biraz hayal kırıklığı ama fiyat olarak konumlandıracakları yeri düşünürsek fiyatınında aşağı seviyelerde 700-750-799 arası olması muhtemel.

İşlemci : Mediatek MT6589T - Quad-core 1.5 GHz

Grafik Birimi :
PowerVR SGX544MP2

Video Çekimi : 1080p ve 30 fps

MuhittinTopalak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Büyük ihtimalle meditek işlemciyle gelecek. Benim dikkat çekmek istediğim asıl şey şu 2 sene önce çıkan telefonda 4.2 kullanıyordu yenisi çıkıyor hala 4.2. Bu nedir ?

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Büyük ihtimalle meditek işlemciyle gelecek. Benim dikkat çekmek istediğim asıl şey şu 2 sene önce çıkan telefonda 4.2 kullanıyordu yenisi çıkıyor hala 4.2. Bu nedir ?

Cevabı basit, Çin çıkışlı olduğu için çoğu firma Meditek MTK kullanıyor onların yonga setinde de 4.2.2 mimarisi ile uygun.

Bu yılın 2. çeyreğinde büyük ihtimal 4.3 ile çıkarmaya başlarlar o da 2 yıl gider :D

OnrAYDN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefonun kesinlikle tutmayacağını düşünüyorum.. Eğer alıcak olursa muhtemelen şarj sorunları yaşayan birisi alır çünkü ram düşük işlemci orta halli ama pil tablet pili resmen.

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Pilin değiştirilemediğini de belirtelim...