Yeni Binaya İnternet Bağlatma

Bu konuyu okuyanlar

PixelArt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Başlıkta da belirttiğim gibi yeni bir binaya taşındık ve internet bağlatmak istiyorum. Önceki evimizde TTNET'e aboneydik aboneliğimizi buraya taşıtmak istedik ama alt fiber alt yapi yok olmaz dediler. 1 yıl bizi yok kazı yapilacak onay gelecek diyerek zaman kaybına sebep oldular ama nafile bağlamadılar. Herneyse bizde iptal ettirdik çünkü kullanmadığımız internetten dolayı bize fatura geldi babamla gittik dedik ya baglayin yada iptal edin dedi babam. Bunun üstüne adam bize fatura gelmesinin sebebi olarak taşınmış olarak gözükmüyorsunuz dedi bize tasindiginiza dair bi fatura getirin dediler. Bizde yeni oturduğumuz yerdeki bi doğal gaz faturası ile iptal ettirdik.

İşte suanki durum bu ben bu eve nasıl internet baglatirim ? Fiber olmasa da olur ondan vazgectim zaten. Bina 5 katlı 10 daireye sahip ve binada TÜRK TELEKOM kutusu yok. Zaten mahhalede bulunan herkes direklerden almış kabloyu o şekilde kullanıyor interneti. Dediğim gibi binada kutu yok ve baktım bulunduğum bölgede Vodafone Süpernet,Türkcell Süperonline'nin ADSL altyapısı bulunmakta TTNET'inde Hipernet altyapısı bulunmaktaymış. Vodafone veya Türkcell bağlatabilir miyim ? Ve binada su modem takılacak yerlerden var evlerin içinde. Neredeyse 1 yildir internet kullanamıyoruz lütfen yardım edin. Modem yerinin fotoğrafını koyarım.
IMG_20160831_153700.jpg

Son düzenleyen moderatör:

PixelArt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Fazladan resim koymuşum kusura bakmayın.

serhatdundar

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Son düzenleme:

PixelArt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
En iyisi Turkcell'den başlayarak tüm internet şirketlerini tek tek arayıp sorgulama yapmak.
Turkcell için: TURKCELL SUPERONLINE
Vodafone istersen: Vodafone Süpernet İnternet 49,90 TL | 0 850 480 4 542
Yok ben doping alayım dersen: Doping.com.tr - İnternet | Telefon
D-Smart Net'e bile razıyım diyorsan: İnternet | D-Smart
İnternet çeksin yeter dersen de: TurkNet’te herşey olması gerektiği gibi.
İlgin için teşekkür ederim. Ama merak ettiğim konu binada kutu falan yok sıkıntı çıkar mı acaba ? 1 yıldır bıktık operatör intarnetlerinden zaten yetmiyor bana. Ve çoğu zaman online oyunlar oynuyorum video upload ediyorum hangisini onerirsin ? Ve turkcell ADSL de kotu diyorlar ne diyorsun ?

PixelArt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ayrıca TÜRK Nete de iyi diyenler var bu konu hakkında ne diyorsunuz ?

PixelArt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ve vodafone mi dersiniz doping mi ?

serhatdundar

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Hepsini oturduğu binanın altyapısıyla karşılatırman lazım senin binanda hangisi daha iyi çekiyor bilemem, benim binamda ttnet çok iyi ama sende yok mesela. Bu yüzden hepsini tek tek arayıp en yüksek hızı hangisi veriyor ona bak.

PixelArt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hepsini oturduğu binanın altyapısıyla karşılatırman lazım senin binanda hangisi daha iyi çekiyor bilemem, benim binamda ttnet çok iyi ama sende yok mesela. Bu yüzden hepsini tek tek arayıp en yüksek hızı hangisi veriyor ona bak.
Müşteri hizmetlerini arayacağım de mi ? Ve hangsini n en yuksek hızı verdiğini nasıl öğreneceğim ? Ve dediğim gibi binada ttnete alit olan fiber kutudan yok.

serhatdundar

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Müşteri hizmetlerini arayıp bu binada en yüksek kaç MBPS oluyor diye sorman gerekiyor, en 3, 5, 16 gibi. En yüksek, en hızlı olan demek, hepsini bir yere fiyatları ve kotalarıyla beraber yaz, ve aralarından birisini seçip internetini bağlattır.

PixelArt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Müşteri hizmetlerini arayıp bu binada en yüksek kaç MBPS oluyor diye sorman gerekiyor, en 3, 5, 16 gibi. En yüksek, en hızlı olan demek, hepsini bir yere fiyatları ve kotalarıyla beraber yaz, ve aralarından birisini seçip internetini bağlattır.
Çok teşekkür ederim. Babamla konuştum babam arama binalarına gidip bilgi alalım dedi. İnşallah en kısa surede Bağlatırım.

PixelArt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Beyler sizlerdende yorum bekliyorum. Konu güncel.

Virility

Müdavim
Reaksiyon puanı
120
Telekom yılbaşında her yeni binaya fiber bağlamak için proje yaptı. Mahalle mahalle fiberler çekiliyor bu kadar beklemenizin nedeni müdürlükten fiber cihazların geç gelmesi bu kadar uzun sürmesinin nedeni bu. Önceliğiniz superonline olsun altyapı konusunda diğerlerine göre daha iyi. Turk net ve vodafone hız konusunda doping falan da hizmet konusunda üzebilir yapabilirsen superonline yap derim.

HunterCurse1

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Binanızda internet altyapısı yoksa Türk Telekom'un ana binasına başvurun .

PixelArt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Telekom yılbaşında her yeni binaya fiber bağlamak için proje yaptı. Mahalle mahalle fiberler çekiliyor bu kadar beklemenizin nedeni müdürlükten fiber cihazların geç gelmesi bu kadar uzun sürmesinin nedeni bu. Önceliğiniz superonline olsun altyapı konusunda diğerlerine göre daha iyi. Turk net ve vodafone hız konusunda doping falan da hizmet konusunda üzebilir yapabilirsen superonline yap derim.
Aynen ben superonlineye gideceğim zaten. Ve bu yılbaşı olayı ne kadar gerçek ayrıca biz binaya kutu istiyoruz diye dilekçe vermedik. Bizim mahallede fiber yokmuş mahalleye fiber çekilmesi lazımmış. Bizde bunun için dilekçe verdik ama olmadı şuanda burada hipernet altyapısı varmış.

PixelArt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hem onu geçtim fiber olmasa da olur bi 10-16 download 2-4 upload olsun yeter. Bildiğim kadarıyla bunada ADSL yetiyor.

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Hem onu geçtim fiber olmasa da olur bi 10-16 download 2-4 upload olsun yeter. Bildiğim kadarıyla bunada ADSL yetiyor.
ADSL ile o hızları alman imkansız gibi birşey.

Bina içinde kutu olmadığı sürece hiçbir firma internet bağlamaz. Direklerden kablo çektirenlere sormak lazım nasıl yapmışlar bunu. Ayrıca merak ettim hangi il burası?

Virility

Müdavim
Reaksiyon puanı
120
Aynen ben superonlineye gideceğim zaten. Ve bu yılbaşı olayı ne kadar gerçek ayrıca biz binaya kutu istiyoruz diye dilekçe vermedik. Bizim mahallede fiber yokmuş mahalleye fiber çekilmesi lazımmış. Bizde bunun için dilekçe verdik ama olmadı şuanda burada hipernet altyapısı varmış.
Ne kadar hız istiyorsun bilmiyorum ancak hipernet bakır kablo üzerinden 20 mbite kadar(saha dolabına olan uzaklığa göre değişebilir.) hız verebiliyor. Öncelikle şöyle anlatayım yeni yapılacak bir binanın mütahiti binayı yaparken hat için başvurmalı bu sırada eğer mütahitten kutudan dairenin içine kadar cat5 veya cat6 kablo çekilme sözü alınırsa fiber planlanır cat kablo yerine bakır kablo çekilirse binanın durumuna göre yani cihaz yeri ve cihaz için enerji alınabiliyorsa panodan hipernet cihazı bağlanır.

PixelArt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
ADSL ile o hızları alman imkansız gibi birşey.

Bina içinde kutu olmadığı sürece hiçbir firma internet bağlamaz. Direklerden kablo çektirenlere sormak lazım nasıl yapmışlar bunu. Ayrıca merak ettim hangi il burası?
Adana Ceyhan dediğim gibi bina iki katli çoğu adamlar direkten almışlar ve bağlamışlar nasıl dır bilmiyorum. Onu geçtim arkadaşlardan da ayni sekil yapan var kutu falan yok onlarda da fakat eski bunlar bizimki yeni bi bina. Ayrıca bu lanet kutuyu kim nasıl takıyor parayla falan takılmaz mı ? Ve bizde bu binayı müteahhit e vermistik ondan öncede burada intarnetim vardı ve kutu falan da yoktu binada. Tek fark 1. Kattaydim şuanda 5. Katta o zamanlarda download 5-9 arası idi uploadi hatırlamıyorum.

HunterCurse1

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Nasıl internet altyapısı yok ya. Bir aciklar mısın ? Burada kimse o fiber kutusunu kullanmıyor direklerden alıyorlar interneti.
Yeni binaların internet altyapısı olmaması normal bir durum .Binanın bitmesine yakın Türk Telekom'a başvurulmalıydı.Çünkü Türk Telekom 6 aydan önce gelmesi çok zor.

PixelArt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ne kadar hız istiyorsun bilmiyorum ancak hipernet bakır kablo üzerinden 20 mbite kadar(saha dolabına olan uzaklığa göre değişebilir.) hız verebiliyor. Öncelikle şöyle anlatayım yeni yapılacak bir binanın mütahiti binayı yaparken hat için başvurmalı bu sırada eğer mütahitten kutudan dairenin içine kadar cat5 veya cat6 kablo çekilme sözü alınırsa fiber planlanır cat kablo yerine bakır kablo çekilirse binanın durumuna göre yani cihaz yeri ve cihaz için enerji alınabiliyorsa panodan hipernet cihazı bağlanır.
Saha dolabı eve maximum 30-40 metre fakat binada girişte kutu falan yok. Binada bir elektrik dairesi var. Oraya hic bakmadım kutunun orada olma olasılığı var mı ? ve fiberi geçtim üstte dediğim gibi olsa yeter

PixelArt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yeni binaların internet altyapısı olmaması normal bir durum .Binanın bitmesine yakın Türk Telekom'a başvurulmalıydı.Çünkü Türk Telekom 6 aydan önce gelmesi çok zor.
Yav yapma ya 1 yıla yakin bu suredir bekliyorum zaten ama kutu için değil bize kazı falan yapilacak dediler.

PixelArt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Birşey yapmadılar bizde abonelikten çıktık.

HunterCurse1

Asistan
Reaksiyon puanı
22

PixelArt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Türk Telekom'un ana binasına mı gittiniz ?

Kazı yapılıp binanızın ankestre kutusuna hat çekilecek böylece yer altından gelen hat evinize ulaşmış olacak.
Tamam da dediğim gibi o kadar zaman geçti hicbir şey olmadı. Bizde çıktık sizce şuanda ne yapmamız gerek. Ve ayrıca biz abonelikten cikmicaktik bize kullanmadimiz internetin faturası geldi.

HunterCurse1

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Ülkemizde ki tüm altyapılar Türk Telekom tarafından yapılmaktadır .Fakat geçtiğimiz birkaç seneye kadar Türk Telekom'un sunduğu TTnet'i kullanmak zorundaydık.Şimdi ise birçok firmadan internet alınabilir.TTnet,Turkcell vs.
Sizin binanızda internet alt yapısı olmadığı için öncelikle Türk Telekom'a başvurup , yeraltından internet bağlatılmasını talep ediceksiniz .Bağlattıktan sonra istediğiniz internet sağlayıcısını seçebilirsiniz .
Kazı başvurunuz sonuçlanmadıysa tekrar başvurabilirsiniz.Sizin binanızı listeye almışlardır.Yada vınn kullanabilirsiniz(Ama fazla kotası olmuyor)

PixelArt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ülkemizde ki tüm altyapılar Türk Telekom tarafından yapılmaktadır .Fakat geçtiğimiz birkaç seneye kadar Türk Telekom'un sunduğu TTnet'i kullanmak zorundaydık.Şimdi ise birçok firmadan internet alınabilir.TTnet,Turkcell vs.
Sizin binanızda internet alt yapısı olmadığı için öncelikle Türk Telekom'a başvurup , yeraltından internet bağlatılmasını talep ediceksiniz .Bağlattıktan sonra istediğiniz internet sağlayıcısını seçebilirsiniz .
Kazı başvurunuz sonuçlanmadıysa tekrar başvurabilirsiniz.Sizin binanızı listeye almışlardır.Yada vınn kullanabilirsiniz(Ama fazla kotası olmuyor)
Vınn falan valla bana hiç gelmez. Ama iş eğer dediğin gibiyse fena bu kutu işini araştırdım 2-3 sene bekleyen var. ;(

PixelArt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Genede ben Türkcelle gidip bi bilgi alayim çünkü bizim karşıya da yeni apartman yapıldı o şuanda internet kullanırken biz kullanamıyoruz saçmalık yani. Bi yarın karşı binaya gidip bakcam kutu bulunmakta mı acaba.

HunterCurse1

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Yerel-dagitim-haberlesme-tesisati_img_81.jpg
Benim bildiğim yer altından gelen kabloyu bu kutuya takıyorlar bu kutuda sizin eve gidiyor.Siz gene de araştırın .

gokhan999

Doçent
Reaksiyon puanı
76
10-13 download alırsın da 2-4 upload alamazsın benden söylemesi. Ayrıca upload yaparken download, download yaparken de upload'ı verimli bir şekilde yapamazsın. Twitchde yayın falan yapma hayalin varsa da o iş adsl ile zor.