Yeni Binaya İnternet Bağlatma

Bu konuyu okuyanlar

PixelArt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kutuyu bıraktım kazı işi de var. :(;(

PixelArt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
10-13 download alırsın da 2-4 upload alamazsın benden söylemesi. Ayrıca upload yaparken download, download yaparken de upload'ı verimli bir şekilde yapamazsın. Twitchde yayın falan yapma hayalin varsa da o iş adsl ile zor.
Onu biliyorum zaten o sıkıntı değil upload ı yada download ı aynı anda kullanmam olur biter. Ve sence ne kadar upload alırım canlı yayın genelde yapmıyorum. YouTube kanalım var ona video atıyorum. Canlı yayını çok ender yapıyorum.

gokhan999

Doçent
Reaksiyon puanı
76
Onu biliyorum zaten o sıkıntı değil upload ı yada download ı aynı anda kullanmam olur biter. Ve sence ne kadar upload alırım canlı yayın genelde yapmıyorum. YouTube kanalım var ona video atıyorum. Canlı yayını çok ender yapıyorum.

Ya 0,7 mbit civarında yada 1 mbit gibi alırsın diye düşünüyorum
Etrafında uydunet varsa geç derim ama çok yerde yok.

PixelArt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ya 0,7 mbit civarında yada 1 mbit gibi alırsın diye düşünüyorum
Etrafında uydunet varsa geç derim ama çok yerde yok.
Ya komşu ilçede var burada yok. Yoksa bende aynısını yapacaktım. Sence kutu ile uğraşır mıyım ?

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
İlgin için teşekkür ederim. Ama merak ettiğim konu binada kutu falan yok sıkıntı çıkar mı acaba ? 1 yıldır bıktık operatör intarnetlerinden zaten yetmiyor bana. Ve çoğu zaman online oyunlar oynuyorum video upload ediyorum hangisini onerirsin ? Ve turkcell ADSL de kotu diyorlar ne diyorsun ?
Yan binada kutu varsa oradan çekersin kablonu. Bizim diğer yerde öyle, sokakta telekom kutusu hatta bizim binanın içinde yan binalara buradan gidiyor telekom kabloları.

PixelArt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yan binada kutu varsa oradan çekersin kablonu. Bizim diğer yerde öyle, sokakta telekom kutusu hatta bizim binanın içinde yan binalara buradan gidiyor telekom kabloları.
Yan değil de karşı binada var. Nasıl olacak o ? Hem bildigim kadarı ile telekomdakiler falan bu işe karşı diyorlar.

sifirbakiye

Müdavim
Reaksiyon puanı
437
Türk Telekom dan Ev Telefonu, sabit hat ve internet bağlatın, o hat ile birlikte internet kablosu çekerler bir süre kullanın sonra kapatırsın.

HunterCurse1

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Türk Telekom dan Ev Telefonu, sabit hat ve internet bağlatın, o hat ile birlikte internet kablosu çekerler bir süre kullanın sonra kapatırsın.
Sabit hat bağlanınca yer altı internet hattı çekilmez .Yaşadığım bir durum bu

PixelArt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Peki hocam aldığım hız nasıl olur ?

PixelArt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kısacası herşeye razıyım yeterki beni tatmin etsin. Genel de online oyun ve video upload ediyorum. Bu yüzden de ping sıkıntısı falan çekmek istemem ayrıca yarın topluca bir Türk Telekom'u falan gezecegiz babamın mühim bir işi olmazsa.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Yan değil de karşı binada var. Nasıl olacak o ? Hem bildigim kadarı ile telekomdakiler falan bu işe karşı diyorlar.
Karşı filan değil. Bizim binada telefon ve internet kullanan artık yok. Yan binalara bizim binanın içinden gidiyor telekom kabloları ve arıza olunca bizim zillere basıyorlar ve rahatsız oluyoruz. Kaç kere telekomu aradık kaç kere bunu kaldırın dedik kaldırmadılar hala. Artık o telekom kutusunu biz kendimiz söküp atacağız sonunda.

PixelArt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Karşı filan değil. Bizim binada telefon ve internet kullanan artık yok. Yan binalara bizim binanın içinden gidiyor telekom kabloları ve arıza olunca bizim zillere basıyorlar ve rahatsız oluyoruz. Kaç kere telekomu aradık kaç kere bunu kaldırın dedik kaldırmadılar hala. Artık o telekom kutusunu biz kendimiz söküp atacağız sonunda.
Senin dediğini anladım sence ben karşıdan alabilir miyim ? Alamassam eğer sabit hat cektirsem çektirebilir miyim ? Çünkü bina 6 katlı ve o sabit hat direkleri bina yanında küçücük kalıyor.; (

PixelArt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Foto atabilirim isterseniz.

PixelArt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Güncel Güncell Güncell !.

sifirbakiye

Müdavim
Reaksiyon puanı
437
@PixelArt Bizler sana öneri ve başımızdan geçen olayları aktarıyoruz, burada hiç kimse sana şu kadar hız alırsın kablo buradan çekilir, şu kadar metre kablo gider gibi bir şey söyleyemez. Yapman gereken İnternet servis sağlayıcılarına gidip görüşmen veya komşuların ile birlikte toplu başvuru yapmak. En sağlıklısı bu şekilde.

PixelArt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
@PixelArt Bizler sana öneri ve başımızdan geçen olayları aktarıyoruz, burada hiç kimse sana şu kadar hız alırsın kablo buradan çekilir, şu kadar metre kablo gider gibi bir şey söyleyemez. Yapman gereken İnternet servis sağlayıcılarına gidip görüşmen veya komşuların ile birlikte toplu başvuru yapmak. En sağlıklısı bu şekilde.
Tamam Cevaplarınız için teşekkürler. Konu ben gezene kadar kilit o zaman.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Senin dediğini anladım sence ben karşıdan alabilir miyim ? Alamassam eğer sabit hat cektirsem çektirebilir miyim ? Çünkü bina 6 katlı ve o sabit hat direkleri bina yanında küçücük kalıyor.; (
Sabit hat dediğin şey zaten telekom hattı. Dostum size en yakın telekom hattından kablo çekilmesi lazım olay bu kadar basit.

PixelArt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sabit hat dediğin şey zaten telekom hattı. Dostum size en yakın telekom hattından kablo çekilmesi lazım olay bu kadar basit.
Peki hat çekildi diyelim ı çekilen hattaki kabloyu ne yapacaklar ? İş gene elinde sonunda o lanet kutuyamı kalıyo yoksa ? Yada direk çekilen kabloyu ADSL yapıp modeme mi takıyorlar?

HunterCurse1

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Peki hat çekildi diyelim ı çekilen hattaki kabloyu ne yapacaklar ? İş gene elinde sonunda o lanet kutuyamı kalıyo yoksa ? Yada direk çekilen kabloyu ADSL yapıp modeme mi takıyorlar?
Yer altından gelen kablo sizin katlarınızda ki kablolara bağlanacak diye biliyorum .

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Dostum telekom hattı binana çekilince zaten kutu koyuyorlar binaya. O binaya koydukları kutudan daireye hat çektirmesin size kalıyor. Elektrikçi çağırıp çektirebilirsin.

PixelArt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Dostum telekom hattı binana çekilince zaten kutu koyuyorlar binaya. O binaya koydukları kutudan daireye hat çektirmesin size kalıyor. Elektrikçi çağırıp çektirebilirsin.
Kutu falan olsa diğer kısım çok kolay zaten.