Yeni bilgisayarda Bios açma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

kingmemos66

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Arkadaşlar yeni bilgisayar topladım.Eski olan sadece 1 ay önce aldığım ssd'ydi.Eski bilgisayarımdan windows kurulu halde ssd'yi yeni bilgisayarıma taktım ancak yine de format atmak istiyorum.Ama bir türlü bios'u açamadım.Anakart modelim Asus Prime B450M-K modeli.Bir de yeni HDD aldım ancak sistem harddiski görmüyor.Aygıt yöneticisini açtığımda depolama birimlerinde ssd'nin yanında bir de ismi garip birşey var ama bilgi yok.Bu iki sorunu nasıl çözebilirim?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Biosa, delete tuşu ile giremiyormusunuz.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Çok kötü bi durum. Bios pilini çıkartın. bekleyin tekrar takın. İşe yaramazsa,makinayı komple fişten sökün. 1 DK Bbekleyin. tekrar biosa girmeyi deneyin. Özellkle fişten çekerek bekleme durumunda girme ihtimli çok yüksek.
Neden dersen akşam biosu güncellemiştim. beta biosuymuş dikkat etmemişim. Bi türlü,senin gibi biosa girmiyordu. Zor bela ,fiş operasyonu ile girip,tekrar eski biosa yükledim.
Bir de son çare, usb flash back özelliği olması lazım anakartının. Onu dene. belleğe herhangi bir biosu yüklersin artık.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
16,118
windows 8 sonrası hızlı başlat yaptığı için kapatıp açınca biosa giremezsin yeniden başlat f2,f7 neyse ona bas ama biosa girmene gerek yok boot menüsü f10,f11 ile usbyi seç.