Yeni aldığım modem

Bu konuyu okuyanlar

Umuttuncer123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar
yeni bir modem aldım benim laptopta wifi bozuk lan kablosuyla bağlanılıyor bu lan kablosunu laptopa bağladığımda sağ altta internet sembolünün altında sarı ücgenle tanımlanmayan ağ ağ erişimi yok diyor ve bunları geçtim benim asıl sorun nasıl şifreyi yazcam yazılcak bir bölüm yok yardımcı olursanız sevinirim

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
192.168.2.1 ya da
192.168.1.1 adresine gireceksin.
Senden kullanıcı adı ve parola isteyecek. Modemin kullanma kılavuzunda yazar bunlar.
Sonra ADSL kullanıcı adı ve şifreni modeme gireceksin.
Umarım bunları biliyorsundur. Bilmiyorsan servis sağlayıcını arayıp öğrenmen gerekiyor.

Umuttuncer123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
192.168.2.1 ya da
192.168.1.1 adresine gireceksin.
Senden kullanıcı adı ve parola isteyecek. Modemin kullanma kılavuzunda yazar bunlar.
Sonra ADSL kullanıcı adı ve şifreni modeme gireceksin.
Umarım bunları biliyorsundur. Bilmiyorsan servis sağlayıcını arayıp öğrenmen gerekiyor.
Aşama aşama söylermisin

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Adsl kullanıcı adı ve şifresi yazan kısmı bulman gerekiyor. Modemden modeme değişiklik gösterdiği için kesin bir şey yazamam.

Umuttuncer123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Adsl kullanıcı adı ve şifresi yazan kısmı bulman gerekiyor. Modemden modeme değişiklik gösterdiği için kesin bir şey yazamam.
Rahatsız ettiğim için özür dilerim ama bir daha soruyu tekrarlamak istiyorum ben lektopa taktim sifre sormadi sifreyi nereye yazacam ne yapıcam bilmiyorum laptopun wifisi bozun o yüzden lan kablosunu takıyorum yardımcı olurmusun lütfen

---- Mesajlar birleştirildi ----

Rahatsız ettiğim için özür dilerim ama bir daha soruyu tekrarlamak istiyorum ben lektopa taktim sifre sormadi sifreyi nereye yazacam ne yapıcam bilmiyorum laptopun wifisi bozun o yüzden lan kablosunu takıyorum yardımcı olurmusun lütfen

Son düzenleme:

Dogan017

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Ethernet kablosu ile bağlantıda şifre girilmez direk bağlanırsın senin sorun bence kullanıcı adın şifren girmen gerek oda modemin arayüz girerek olur

[HIDEREPLY][/HIDEREPLY]

Ethernet kablosu ile bağlantıda şifre girilmez direk bağlanırsın senin sorun bence modemin yeni olduğu için kullanıcı adın şifren girmen gerek oda modemin arayüz girerek olur

Son düzenleme:

Umuttuncer123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ethernet kablosu ile bağlantıda şifre girilmez direk bağlanırsın senin sorun bence kullanıcı adın şifren girmen gerek oda modemin arayüz girerek olur

[Gizlenmiş içerik]

Ethernet kablosu ile bağlantıda şifre girilmez direk bağlanırsın senin sorun bence modemin yeni olduğu için kullanıcı adın şifren girmen gerek oda modemin arayüz girerek olur
Yani 192.168.1.1 remi gircem ama lektopta internet yok zaten nasıl gircem

Dogan017

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Ethernet kablosu ile bağlantıda şifre girilmez direk bağlanırsın senin sorun bence modemin yeni olkullanıcı adın şifren girmen gerek oda modemin arayüz girerek olur
İnternete gerek yok arayüz girerek internet sekmesinden kullanıcı adın şifren girmen gerek

Umuttuncer123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ethernet kablosu ile bağlantıda şifre girilmez direk bağlanırsın senin sorun bence modemin yeni olkullanıcı adın şifren girmen gerek oda modemin arayüz girerek olur

İnternete gerek yok arayüz girerek internet sekmesinden kullanıcı adın şifren girmen gerek
192.168.1.1 re girdiğimde bu siteye ulaşılmıyor diyo ana makinesinin yanit vermesi çok uzun sürdü diyo ne yapmam gerek

Dogan017

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
192.168.1.1 re girdiğimde bu siteye ulaşılmıyor diyo ana makinesinin yanit vermesi çok uzun sürdü diyo ne yapmam gerek
Modem açık olması lazım kapalımı açıksa internet sayfasını kapat yeniden aç olmazsa internet kablosunu çıkar 10 saniye sonra tekrar tak illaki açılır

Son düzenleme:

Umuttuncer123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yardımcı olurmusun

Modem arayüzüne giriş yapamiyorum bu siteye ulaşılamıyor diyo internet olmadığı için