Yeni Aldığım Bilgisayarda Windows Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

XO_LoL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Herkese merhaba
Yeni aldığım bilgisayar windows 10s ile geldi. Ama windows güncelleme yaptıktan sonra aktif olmadığını gösteren sağ alt ekranda bi yazı çıktı. Şimdi bu yeni alınan Windowslu laptoplar aslında Windows hali hazırda kurulmuş olması gerekmiyor mu? Neden böyle bir şey oldu?

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Kurulu ve hazır gelmesi lazım güncellemeleri kontrol edin tekrar güncelleyin ve bilgisayarımı sağ tıklayıp özelliklerden çıkan ekranda alt tarafta windows etkinleştirildi yazısı olup olmadığına kontrol edin.

XO_LoL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kurulu ve hazır gelmesi lazım güncellemeleri kontrol edin tekrar güncelleyin ve bilgisayarımı sağ tıklayıp özelliklerden çıkan ekranda alt tarafta windows etkinleştirildi yazısı olup olmadığına kontrol edin.
Güncellemeleri bitirdim ve bilgisayarıma sağ tıklayarak baktığımda aktif olmadığı yazıyor.

atiatalay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
aldığınız lisans tamolarak nedir, home vs detaylı belirtirmisiniz

XO_LoL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
aldığınız lisans tamolarak nedir, home vs detaylı belirtirmisiniz
Detayı tam bilmiyorum özelliklerinide windows 10s yazıyor.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Aldığınız yer ile görüşün cihazı götürün orijinal windows' u yüklesinler.
Eksik olan ürün anahtarı diyor. Acaba aldığım yer herhangi bir yere örneğin etiket ya da kağıda yazmış olabilir mi? Microsoftu gezerken böyle bir şey olabileceğini söylüyor.

Son düzenleme:

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Freedos bir pc aldıysan aldığın yer lisanssız bir windows yüklemiş olabilir.

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Herkese merhaba
Yeni aldığım bilgisayar windows 10s ile geldi. Ama windows güncelleme yaptıktan sonra aktif olmadığını gösteren sağ alt ekranda bi yazı çıktı. Şimdi bu yeni alınan Windowslu laptoplar aslında Windows hali hazırda kurulmuş olması gerekmiyor mu? Neden böyle bir şey oldu?

Selam,

Windows 10s normal windows 10 gibi kullanılmıyor, aşağıdaki haberimizden Windows10s ile ilgili detayı görebilirsin.

Windows 10 S indirilmeye hazır! - ShiftDelete.Net

Soruna gelirsek eğer ayarlardan recovery ile cihazını sıfırla, öyle olmazsa eğer sıfırdan işletim sistemini kur lisans anakarta entegre olduğu için lisans otomatik aktif olacaktır

XO_LoL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Selam,

Windows 10s normal windows 10 gibi kullanılmıyor, aşağıdaki haberimizden Windows10s ile ilgili detayı görebilirsin.

Soruna gelirsek eğer ayarlardan recovery ile cihazını sıfırla, öyle olmazsa eğer sıfırdan işletim sistemini kur lisans anakarta entegre olduğu için lisans otomatik aktif olacaktır
Sıfırlama için bütün her şeyi sile mi tıklayım yoksa fabrika ayarina mı tıklayım?

XO_LoL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Selam,

Tavsiyeler için teşekkürler. Hata kodunu fark ettim ve biraz daha araştırdıktan sonra çözümü buldum sadece active yazısına aktif olana kadar tıklamakmış ve ilk aktif et butonuna tıkladıktan sonra aktif oldu. Sorun çözüldü.