Yeni (2018) İPad 2 GB RAM Yeterli Mi?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

2 GB RAM uzun vadede yeterli midir?

• Kullanılan toplam oy
    13
Mesela iOS'ta uygulamaların RAM yeme oranları da Android'e göre azdır. Bu program ile işletim sisteminin uyumluluğunu gösterir.
Daha iyi de ne oluyor? Yetmiyor anlayın. X'de 3GB RAM var fakat 6GB ve üstü her androidden tokat yiyor ram yönetiminde. İyi veya kötü ama düşük RAM ile arrık beceremiyorlar.

pdf i yeniden baslatma sebebi belli
iosda ram rahatlasin diye uygulamalar durdurulup yeniden baslatilir
androidde buna denk gelmezsiniz, android arkaplanda hepsini calistirmaya devam eder
bu yuzden surekli firmalar ram artiriyo
Dediğiniz doğru ama MKBHD videosunda belirtmişti yanlış hatırlamıyorsam, yeni nesil büyük Pro'da iki gün önce açılan uygulamalar bile kaldığı yerden devam ediyordu. Demek ki ekosistem dediğiniz gibi tasarlanmış olsa da fazla RAM'in faydası görülüyor.

Yetmez hocam. Ben de üniversitede okuyorum. Ders sunumlarını, PDF dosyalarını, ses kayıtlarını bir arada rahatça taşımak için 2017 model iPad aldım. Onda da 2GB RAM var. PDF dosyasından Chrome'a geçip arka arkaya birkaç sekme açıp PDF'ye geri döndüğümde uygulama kendini yeniden başlatıyor. Yine kaldığım yerden okuyorum o ayrı konu ama uygulama yeniden başlıyor. Aynı durumu sunumlarda, dosya yöneticisinde, çizgi roman uygulamalarında kısacası çoğunlukla her uygulamada yaşıyorum. Chrome'da mesela sayfalar sürekli yenileniyor. Şu an makine atik olduğu için ve tableti çok yoğun kullanmadığım için ufak beklemeler canımı çok sıkmıyor ama ilerleyen günlerde yeni gelen iOS sürümleriyle makine hantallaşmaya başladıkça muhtemelen tabletten soğuyacağım.
bence orjinal sürümünü kullun calısmaz olana kadar applenın güncellemeleri cihazı eskidiyo bilerek bir eskitme ömrünü azaltma gibi birsey ben yerinde olsam o güncellemeleri yapmazdım

bence orjinal sürümünü kullun calısmaz olana kadar applenın güncellemeleri cihazı eskidiyo bilerek bir eskitme ömrünü azaltma gibi birsey ben yerinde olsam o güncellemeleri yapmazdım
Ben açıkçası bilerek yavaşlatıldığına inanmıyorum. Tamam iPhone için öyle bir olay çıktı ama adamlar sonrasında bunu düzeltmek için yeni bir ayar kısmı eklediler telefona. Yavaşlamasının sebebi uygulamaların artan sistem talepleri. Çünkü geçtiğimiz gün 2014 model HTC One M8'i elime aldım. Makinenin 4.4.2 kurulu hali ile 6.0 kurulu hali arasında dağlar kadar fark var. 44.2'de makine çok daha hızlı çalışıyor. Ama kimse kalkıp HTC telefonu yavaşlatıyor demiyor.