Yedeklediğim Google Chrome Profile Dosyasını Linux'ta Nasıl Yükleyebilirim?

Bu konuyu okuyanlar

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Merhaba arkadaşlar.
Google Chrome'daki ayarlar ve eklentilerin kaydedildiği Profile klasörünü yedekledim. Google Chrome'u yeniden yüklediğimde önceden yedeklediğim Profile klasörünü yeni yüklediğim Google Chrome'un Profile klasörüyle değiştirdiğimde yaptığım ayar ve yüklediğim eklentiler geri geliyor.

Bunu Windows'ta yapabiliyorum. Linux'ta bunu yapmadım ama yapmak istiyorum. Bunun için sizden yardım istiyorum.
Şu an kullandığım dağıtım üzerinden gidelim. Şu an Linux Mint yüklü. Şimdi size soracağım bir soru var.
Linux'taki Google Chrome'un ayarlarının kaydedildiği Profile klasörüne nasıl ulaşabilirim?

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Merhaba arkadaşlar.
Google Chrome'daki ayarlar ve eklentilerin kaydedildiği Profile klasörünü yedekledim. Google Chrome'u yeniden yüklediğimde önceden yedeklediğim Profile klasörünü yeni yüklediğim Google Chrome'un Profile klasörüyle değiştirdiğimde yaptığım ayar ve yüklediğim eklentiler geri geliyor.

Bunu Windows'ta yapabiliyorum. Linux'ta bunu yapmadım ama yapmak istiyorum. Bunun için sizden yardım istiyorum.
Şu an kullandığım dağıtım üzerinden gidelim. Şu an Linux Mint yüklü. Şimdi size soracağım bir soru var.
Linux'taki Google Chrome'un ayarlarının kaydedildiği Profile klasörüne nasıl ulaşabilirim?
Bunu adres çubuğuna yazarak gir:
Kod:
chrome://version
"Profil Yolu" yazan yerde profil klasörün olacak.
Bulman için "Gizli Dosyaları Göster" seçeneğini işaretlemen gerekebilir.

Son düzenleme:

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
@KALEMLİK100 Söylediğiniz gibi yaptım. Yalnız tam istediğim gibi olmadı. :)
Yer imleri aynen olduğu gibi yüklendi. Tarayıcı ayarları da sorunsuz yüklendi. Ama kayıtlı şifreler ve eklentiler sorunlu.

Sanırım eklentilerin konumunu bulup tek tek dosyaları değiştireceğim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sanırım eklentilerin dizinini buldum.
Kod:
/home/kullanıcı adı/.config/google-chrome/System Profile/

Son düzenleme:

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
@KALEMLİK100 Söylediğiniz gibi yaptım. Yalnız tam istediğim gibi olmadı. :)
Yer imleri aynen olduğu gibi yüklendi. Tarayıcı ayarları da sorunsuz yüklendi. Ama kayıtlı şifreler ve eklentiler sorunlu.

Sanırım eklentilerin konumunu bulup tek tek dosyaları değiştireceğim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sanırım eklentilerin dizinini buldum.
Kod:
/home/kullanıcı adı/.config/google-chrome/System Profile/
Eklentileri kaydedebildiniz mi?
Aslında şifre yöneticisi eklentileri var. Onlardan birini kullanmak en mantıklısı gibi.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
bunlara gerek yok senkronizasyon var gmail ile ile oturum aç kullan her eklenti geliyor ben onu kullanıyorum iki adımlı doğrulama da var...

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
bunlara gerek yok senkronizasyon var gmail ile ile oturum aç kullan her eklenti geliyor ben onu kullanıyorum iki adımlı doğrulama da var...
Google Chrome tarayıcı senkronizasyonunu kullanmıştım daha önceden.
Tüm ayarlar falan yükleniyordu. Yalnız oturumu kapatınca hepsi gidiyordu. Bunu çözmenin bir yolu var mı?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
Google Chrome tarayıcı senkronizasyonunu kullanmıştım daha önceden.
Tüm ayarlar falan yükleniyordu. Yalnız oturumu kapatınca hepsi gidiyordu. Bunu çözmenin bir yolu var mı?
oturumu niye kapatıyon ki? kullanılır şekil oluyor.