Yazılıma Başlangıç

Bu konuyu okuyanlar

GAme_MasteR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar Ben C# i Hobi Olarak Öğrenmek İstiyorum Kodlama Algoritmasını Biliyorum Fakat Onun Dışında Yazılım Hakkında Fazla Bir Şey Bilmiyorum . Youtube da Bir Çok İçerik var; Sorum Şu C# için Console Derslerinden Mi Başlamalıyım Form Derslerindenmi Console Derslerinde Sanırsam Komutlar Öğretiliyor Yardımcı Olursanız Sevinirim

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,915
Merhabalar Ben C# i Hobi Olarak Öğrenmek İstiyorum Kodlama Algoritmasını Biliyorum Fakat Onun Dışında Yazılım Hakkında Fazla Bir Şey Bilmiyorum . Youtube da Bir Çok İçerik var; Sorum Şu C# için Console Derslerinden Mi Başlamalıyım Form Derslerindenmi Console Derslerinde Sanırsam Komutlar Öğretiliyor Yardımcı Olursanız Sevinirim
Temel konsol uygulamalarından başlayarak sonrasında form uygulamalarına geçebilirsiniz.
Genellikle değişken, metod, fonksiyon tipleri, döngüler ve sorgular yani size form programlamada lazım olacak en önemli içerikler konsol programlama üzerinden öğretilir.

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
egitimlerde kullanilan console uygulamalarinin tek amaci, ivir zivira girmeden bir seylere odaklanmanizi saglamak. Cünkü formda karsiniza ekstradan form eventleri, control ve onlarin eventleri cikacak. O yüzden genelde console ile olayin mantigi verilmeye calisilir ki fazla kafa karismasin diye..

bilge adamin bir hocasi var ahmet yasin ak diye, daha önce bi kac videosunu incelemis ve bazi arkadaslara tavsiye etmistim.
Ahmet Yasin Ak

burdaki playlistlerden baslarsan sistematik sekilde ilerlersin.. Faydali olacaktir ;) Hobi amacli ögrendigin icin kitap almana ya da kursa gitmene gerek yok..

kolay gelsin