Yazılım mühendisliği hakkında

Bu konuyu okuyanlar

Jasoelys

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba arkadaşlar 3 senedir üniversite hazırlanıyorum bu sene ilk defa düzenli bi çalışma ile Yazılım mühendisligi okumak istiyorum asıl bölümüm Makine mühendisliği fakat Bilgisayar ve yazılım konularına ilgim oldugu için ve 5-10 yıl içinde Sadece Yazılım işlerinin olacagını biliyoruz O Yüzden yeterli bi puan tutturup yazılım Mühendisligi okumak istiyorum İşsiz kalcagımı düsünmüyorum Tam tersi Yeterli bi bilgiye ulaşınca kendi işimi kurmayı düşünüyorum fakat Yinede iş olanakları hakkında çalışma saatleri hakkında Maaşları hakkında Bilgilenmek istiyorum..
Bu Konuda hakkında ilgilenen arkadaşlar varsa beni aydınlatırsa Sevinirim

Son düzenleyen moderatör:

Mustafa Deliktaş

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239

Yabancı dil çok önemli, özellikle mühendisliklerde. Yabancı dilin iyiyse ve aldığın eğitimin iyiyse ve yanında (yazılım konularında) kendini geliştirmişsen iş bulmak zor olmayacaktır. Yine de nasip kısmet işleri bunlar :)

mezun olduktan sonra çok yüksek maaş beklememek lazım fakat piyasada tecrübe edinerek ilerleyen zamanlarda güzel maaş alınır, hele ki yurt dışında çalışmayı düşünürseniz çok yüksek maaşlar alabilirsiniz fakat iyi bir seviyede olmanız gerekir.

çalışma saatleri

çalıştığınız yere göre değişebilir ama normal bir mesai saatlerine yakın mesai saatleri var

Jasoelys

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Yabancı dil çok önemli, özellikle mühendisliklerde. Yabancı dilin iyiyse ve aldığın eğitimin iyiyse ve yanında (yazılım konularında) kendini geliştirmişsen iş bulmak zor olmayacaktır. Yine de nasip kısmet işleri bunlar
Yazılım Dili bilmek yeter gibime geliyor daha önce İsviçrede Bi şirket kuruluşunda staj görmüştüm 1 aylığına ordaki olanaklar daha güzel tabiki kısmet olursa yurtdışıda olur

mezun olduktan sonra çok yüksek maaş beklememek lazım fakat piyasada tecrübe edinerek ilerleyen zamanlarda güzel maaş alınır, hele ki yurt dışında çalışmayı düşünürseniz çok yüksek maaşlar alabilirsiniz fakat iyi bir seviyede olmanız gerekir.

Aynen Tabiki zamanla maaşda yükselir zaten kendi işimi kurmak istiyorum

çalıştığınız yere göre değişebilir ama normal bir mesai saatlerine yakın mesai saatleri var

Bence Makul Teşekkür ederim

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,361
Yabancı dilini geliştir, çalışacağın veya çalışmak istediğin iş yerlerini bir belirle, üniversiteyi de yüksek lisans ile bitirdiğin zaman şansını denersin. Türkiye'de uygun maaş veren yerlerin sayısı oldukça az iş kariyerini yırtdışında yaşamak istersen de daha kolay olacaktır elbet.

Jasoelys

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Yabancı dilini geliştir, çalışacağın veya çalışmak istediğin iş yerlerini bir belirle, üniversiteyi de yüksek lisans ile bitirdiğin zaman şansını denersin. Türkiye'de uygun maaş veren yerlerin sayısı oldukça az iş kariyerini yırtdışında yaşamak istersen de daha kolay olacaktır elbet.
Hedefim Manisa Yazılım Mühendisliği Orayı tutturmaya Çalışacağım dedigim gibi işi ögrenmek için 1 yıl bi yerde staj görsem sonra kendi işimi açmayı düşünüyorum ama yurt dışı imkanı olursa denerim.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,361
Hedefim Manisa Yazılım Mühendisliği Orayı tutturmaya Çalışacağım dedigim gibi işi ögrenmek için 1 yıl bi yerde staj görsem sonra kendi işimi açmayı düşünüyorum ama yurt dışı imkanı olursa denerim.
Önce bir çalışabilecek bir yerde birkaç yıl çalışıp kal. Uygun miktarda maddi yatırımın olduğu zaman kendi işini açarsın. Kendi işini yürütmek sanıldığından hiç kolay değildir.

Jasoelys

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Önce bir çalışabilecek bir yerde birkaç yıl çalışıp kal. Uygun miktarda maddi yatırımın olduğu zaman kendi işini açarsın. Kendi işini yürütmek sanıldığından hiç kolay değildir.
Türkiyede Bu İşe Hiç önem verilmiyor yurt dışındaki gibi yurt dışında aşırı önem veriliyor yurt dışından gelen ve bu işi türkiyede araştıran biri hemen geri kaçıyor yurt dışına bu bi gerçek ama kendi işini açmazsanda ilerleyebilecegimi sanmıyorum Türkiyede gelişebilecegini düsünüyoruz ama terettüdlerim var Gelecegimi riske atmak istemiyorum

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,361
Türkiyede Bu İşe Hiç önem verilmiyor yurt dışındaki gibi yurt dışında aşırı önem veriliyor yurt dışından gelen ve bu işi türkiyede araştıran biri hemen geri kaçıyor yurt dışına bu bi gerçek ama kendi işini açmazsanda ilerleyebilecegimi sanmıyorum Türkiyede gelişebilecegini düsünüyoruz ama terettüdlerim var Gelecegimi riske atmak istemiyorum
Dediğim gibi yatırımını yap. Yabancı konuşmanı geliştir. Bu bilişim sektöründe büyük iş yeri maddi desteksiz açmak imkansız. Eğer aklında şirketler veya çalışacağın yerler için onların işlerine yardımcı olabilecek yararlı projelerin varsa bir yerden atılsanda başka bir yer illahaki başvurunu kabul eder.
Sadece diploma ve yabancı dil falan yetmiyor. Bunu unutma.

Jasoelys

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Dediğim gibi yatırımını yap. Yabancı konuşmanı geliştir. Bu bilişim sektöründe büyük iş yeri maddi desteksiz açmak imkansız. Eğer aklında şirketler veya çalışacağın yerler için onların işlerine yardımcı olabilecek yararlı projelerin varsa bir yerden atılsanda başka bir yer illahaki başvurunu kabul eder.
Sadece diploma ve yabancı dil falan yetmiyor. Bunu unutma.
Teşekkür Ederim :)