Yazılım Dilleri

Bu konuyu okuyanlar

Teknoloji Adamı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
13 yaşındayım. Yazılım öğrenmek istiyorum. Hangi yazılım dilinden başlamalıyım?

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Hangi platformda geliştirmeler yapmak istiyorsun? Mesela benim aklımda bir mobil oyun geliştirmek var. Masaüstü için bir uygulama geliştireceğim. Yada bir web sitesi tasarlamak istiyorum gibi.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
3 Yol var.
1. Mac cihazın varsa Swift programlama dilini öğrenir mac cihazlar için uygulama geliştirirsin.
2. Java programlama dilini öğrenirsin Android uygulamalar geliştirirsin.
3. C# programlama dilini öğrenir XAMARİN kullanır cross plaftorm uygulama geliştirirsin.
Bana birini seç dersen ben mobil uygulamalar geliştirecek olsam JAVA öğrenirdim.

Teknoloji Adamı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
3 Yol var.
1. Mac cihazın varsa Swift programlama dilini öğrenir mac cihazlar için uygulama geliştirirsin.
2. Java programlama dilini öğrenirsin Android uygulamalar geliştirirsin.
3. C# programlama dilini öğrenir XAMARİN kullanır cross plaftorm uygulama geliştirirsin.
Bana birini seç dersen ben mobil uygulamalar geliştirecek olsam JAVA öğrenirdim.
Çok teşekkür ederim. Bende Java yapacağım.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912

Bu abimizi dinleyebilirsin. Bu dili öğrendikten sonra Android Studio kurar geliştirmelere başlarsın.
Eğitimlere hemen başla. Dil seçimlerinde çok zaman kaybetme nasıl olsa geçişler yapmak zorunda kalacaksın. Yani sadece JAVA ile kalamazsın.
Ama başlangıç olarak fena olmaz.
Eğitimlerde NETBEANS IDE si kullanılıyor. Yani java programlama dilini yazdığın uygulama. Bu uygulamayı tavsiye etmiyorum.
Intelij Java IDE diye arat google üzerinden çıkan programı yükle onun üzerinden java yaz.
Mümkünse eğitimlerde gördüğün her kodu videoyu durdur ve kendin yaz üzerinde oynamalar yap o zaman aklında kalıcı olur.
Kolay gelsin kardeşim.