Yazıcım Çalışmıyo..

Bu konuyu okuyanlar

EzOhİsTaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
hp deskjet 3325 yazıcım var. uzun zamandır kullanmıyodum. bugünlerde çıktı almam lazım. kartuşu bitmişti siyah beyaz kartuş almış babam onu taktım. prgramını yükledim. herşey tamam ama dosya yazdıramıyorum. çıkarmıyo.,
yazdır komutu verdiğim halde yazdırmıyo öyle bekliyo. sebepleri ne olabilir? bilgisi olanlar yazarsa sevinirim.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
sanırım tarif ile düzelebilecek bi problem değil en iyisi tamir yapan birine göstermek...

warkortali

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
181
Bir çok nedeni olabilir.

küçük bir not düşeyim bu başlık altında, yazıcınızı mutlaka hiç işiniz olmasa dahi arada bir çalıştırmanızda fayda var ..

souris46

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
o yazıcı aynı anda renkli yazdırıyordu galiba bizde de vardı bir aralar kartuşların oturduğu yuvaya bir bak istersen belki mürekkep orada kurumuştur ondan olabilir bizim başımıza benzer bir sorun gelmiş bu cihazla ilgili

yashale

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yazıcının üzerinde hata bildirim ışıkları varsa onlardan yola çıkarak birşeyler yapabiliriz.

EzOhİsTaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
renklide yazdırıyo evet. biraz önce kartuşu buhara tuttuk. açılması için fakat yazma işlemini hiç başlatmıyo ama aynı zamanda çalışıyoda. yani bozuk değil ama yazdırmıyo muhakkak başka bi sorun var. ama neyden kaynaklandığını anlamadım programı tekrar yükliycem..

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Bağlantı kablosunda da sorun olabilir.

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,004
Yazıcınıza reset atın sorun büyük ihtimalle düzelecektir.

EzOhİsTaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
programı tekrar yükledim şimdide çalışıyo yazdırıyo fakat kartuş dolu olduğu halde kağıt bembeyaz. çıkıyo. yazma sesinide duyuyorum ama yinede boş kağıt çıkıyo. kartuşla alakalı olabilrmi yada ne yapmam gerek? buharamı tutmak gerekiyo

yanlız renkli kartuş boş siyah beyaz olan yeni ve dolu. acaba ondan olabilrmi

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Kartuşları ilk taklı olduğu zaman bir test sayfası alması lazımda bazen de almıyo. Ama kartuşları biraz salla geri tak.

EzOhİsTaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
test sayfasıda boş çıktı. salliyimmi :D çalkala diosun yane :p hmm denicem artık her yolu napalım :D

Galileo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kartuşun üzerindeki bandları sökmediysen ondan olabilir başka bir neden ise arkadaşın dedigi gibi kartuş yuvasında mürekkep kurumuş olabilir peçete ile kartusun agzını silip renk veriyormu diye hiç baktınmı belki kartuşun ağzı problemlidir. nekadarda yeni olsa bazen olabiliyor

EzOhİsTaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
evet peçeteyle baktım az önce renk vermedi. kurumuş büyük olasılıkla. yeni dediğimde babamın iş yerindeki kartuşu. dolu olduğu için yeni dedim. şimdi buhara tutuyorum. buhara tutmak işe yararmı? kartuşu açmanın başka yolu varsa bilgilendirirsen sevinirim.

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Evde saf alkol varsa kartuş uçlarını sil diyecem ama yoktur büyük ihtimal :)

EzOhİsTaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
saf alkol var olmazmı bizim evde her şey mevcut :D

alkol sıktım üstüne ve sildim şu anda ama renk vermiyo yinede.. :S

Galileo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bir beze epeyce limon kolanyasi dök 80 derece bulabiliyorsan kartuşu kaldırmadan orada tut sonra 2-3 dk tuttuktan sonra sallayarak buharın üstünde beklet elini yakma :) eğer yine düzelmiyorsa bir bilgisayarcıya yada makinası olan birine git içindeki kurumuş mürekkebi temizlesin agzınıda temizletmeyi unutma sonra yeniden mürekkep koysun büyük ihtimalle çalışır orda kontrol etmeyi unutma ama en güzeli orjinalini almak tabiki

EzOhİsTaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
orjinal hp kartuş aslında ama bayadır kullanmadığımız için kurumuş sanırım dediklerini uyguliycam teşekkürler yardımların için ;)

Galileo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dolum kartuşlar hem yazıcının ömrünü kartuşu doldurmakta kartuşu bitiriyor artık okadar pahalı degil aslında lazer yazıcılar kartuş yerine toner daha avantajlı bence. ben teşekkür ederim arkadaşım yeterki problem çözülsün

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Daha da olmadı ikisinide camda aşağıya at :)

EzOhİsTaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
mila12 dedi ki:
Daha da olmadı ikisinide camda aşağıya at :)

düşünmüyorum değil toptan çözüm :p

Galileo dedi ki:
dolum kartuşlar hem yazıcının ömrünü kartuşu doldurmakta kartuşu bitiriyor artık okadar pahalı degil aslında lazer yazıcılar kartuş yerine toner daha avantajlı bence. ben teşekkür ederim arkadaşım yeterki problem çözülsün

pahalı aslında çok ucuz değil ama artık yenisini almak zornda kalırsam alıcam. ya şu SDN bide kartuş hediye verse ya ne güzel olur :D kartuş hediye yokmu? :* ben napim klavyeyi mauseyi kartuş lazım bana :* ;D ;D ;D

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Galileo dedi ki:

nasıl yani dolum kartuşların yazıcıya ne zararı varki anlamadım

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Sen önce bağlantı kablosuna bi bak eğer onda sorun yoksa kartuşlarda sorun olabilir.....

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
PC MERAKLISI dedi ki:
Galileo dedi ki:

nasıl yani dolum kartuşların yazıcıya ne zararı varki anlamadım

Dolum kartuşlar iyi doldurulmadığı zaman yazıcı içine akma yapıyor ve genelde sevice station denilen yerde kartuş birikmesi yaparak cihazın çalışmamsına yol açıyor.