Yaşam sırrını çözmüş gibiyim.

Bu konuyu okuyanlar

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Selamun aleykum arkadaşlar. Çok çok çok hatta kendimi aştım düşündüm düşündüm sonunda bir sonuca vardım. Yaşam sırrı gözünüzün önünde kardeşlerim.
Hayatın Matruşka bebekler olduğunun sonucuna varmışım. Hayatta insanın tek amacı var. Hayatta kalmak, yani yaşam zamanını artırmak.

Bilimadamları diyorlar ki, Evren gittikçe genişliyor. Size de garip gelmiyor mu evren neden genişlesin? Yoksa evren dediğimiz yer Bir canlının içinde olan bir bölge mi?
Bahsettiğim Canlı Çocukluk çağındayken ve büyüyorsa içinde bulunduğumuz evren de genişliyor olamaz mı?.

Afedersiniz sözüme göre Nasıl zamanında insan bir küçük spermken içinde bulunduğumuz ortam bize göre bir evrenken.
Yani orada Yaşam mucadelesi verip Milyarların içinden birinci olduk Dünyaya geldik ve yinede Milyarlarca insanın içinde yaşam mucadelesi veriyoruksa.

Bana kalırsa Bir İnsan kendisi bir tane tohum yani yine Akılalmaz canlıya dönüşebilecek varlıktır ta kendisi.

Dünya size sert görüne bilir ama Ben kendisini yumurtaya benzetiyorum. Kabuğu sert görüne bilir ama o yumurta bir insanla döllenirse (yani dünyanın merkezine insan çırılçıplak girerse) bana göre o insanın Evrim işi tamamlanıcak.

Benim fikrimce Yani yıllarca ömrü olan insan Aklımıza sığmayacak kadar yaşaya bilecek varlığa dönüşecektir.
Nasıl zamanında Bir saatlik filan yaşam canımız olan sperm hücresiydik insana çevrildik ömrümüz uzadı oldu yıllarca ömrü olan insan.

Narrator

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Keşke sperm yarışında birinci gelmeseydim.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Keşke sperm yarışında birinci gelmeseydim.
asdadfadfadfaf :D Aynen

Fakat yaşam savaşı derim çünkü herhangi koşu bandı yarış filan değil o. :D

Şimdide dünya gezegeni bana bir yumurta gibi görünüyor. Keşke merkezine inebilseydim:p:rolleyes:o_O

mertince

Asistan
Reaksiyon puanı
51
asdadfadfadfaf :D Aynen

Fakat yaşam savaşı derim çünkü herhangi koşu bandı yarış filan değil o. :D

Şimdide dünya gezegeni bana bir yumurta gibi görünüyor. Keşke merkezine inebilseydim:p:rolleyes:o_O
Dünya merkezinde yanarsın :)

Drangleic

Müdavim
Reaksiyon puanı
263
Sadece insan değil tüm canlılara baktığımızda herkesin gözle görülür tek bir amacı vardır oda yaşamak, çoğalmak ve değişime ayak uydurabilmek. Ama bana sorarsanız bu iş bizim gözümüzle gördüğümüzden çok ötesini barındırıyor.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Çokça hata buldum varsayımında :p Birincisi insanoğlunun bedeni, sadece erkek üreme hücrelerinden değil dişi üreme hücrelerinden de katışık bir düzen içinde maddi yani vucudi özelliklerini zamanla geliştirir.

En ÖNEMLİ KISMA GELDİK :)

RUH; ruh olmadan insan sadece bir kitledir, duyguları olmayan bir makina gibidir... Evrimciler ruh konusunda herhangi bir açıklama getirebilmişler midir?

Dini yönden yazacak olsaydım işin içine cinleri ve melekleri de katardım ama onlar ,en azından, melekler evrim teorisini dikkate bile almazlar herhalde :p

İlmi yönden ise soru şu : ilk insan evrim ile mi meydana gelmiştir?

İnsanın zaten amacı sadece ömür uzatmak ise boşuna yaşıyor demektir. Hadi bakalım tartışma başlasın...

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Yaşamın sırrı : Bir bardak su ve biraz demir tozu.

Drangleic

Müdavim
Reaksiyon puanı
263
Çokça hata buldum varsayımında [emoji14] Birincisi insanoğlunun bedeni, sadece erkek üreme hücrelerinden değil dişi üreme hücrelerinden de katışık bir düzen içinde maddi yani vucudi özelliklerini zamanla geliştirir.

En ÖNEMLİ KISMA GELDİK :)

RUH; ruh olmadan insan sadece bir kitledir, duyguları olmayan bir makina gibidir... Evrimciler ruh konusunda herhangi bir açıklama getirebilmişler midir?

Dini yönden yazacak olsaydım işin içine cinleri ve melekleri de katardım ama onlar ,en azından, melekler evrim teorisini dikkate bile almazlar herhalde [emoji14]

İnsanın zaten amacı sadece ömür uzatmak ise boşuna yaşıyor demektir. Hadi bakalım tartışma başlasın...
Ruh konusunda açıklamaya gerek çünkü bilimsel anlamda kanıtlanmış bir gerçek değil ayrıca duyguları ruha bağlamakta saçma duygular beyinle ve hormonlarla ortaya çıkan hislerdir. Evrim konusuna gelecek olursak günümüzde tüm bilim dünyası bunu kabul ediyor ve üniversitelerde bunun eğitimi veriliyorsa da üzücü ki ülkemizde hala kabul görmüyor.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Yalnız evrim teorisinde şöyle bir şey var. Gittikçe ömür kısalıyor.
Selamun aleykum arkadaşlar. Çok çok çok hatta kendimi aştım düşündüm düşündüm sonunda bir sonuca vardım. Yaşam sırrı gözünüzün önünde kardeşlerim.
Hayatın Matruşka bebekler olduğunun sonucuna varmışım. Hayatta insanın tek amacı var. Hayatta kalmak, yani yaşam zamanını artırmak.

Bilimadamları diyorlar ki, Evren gittikçe genişliyor. Size de garip gelmiyor mu evren neden genişlesin? Yoksa evren dediğimiz yer Bir canlının içinde olan bir bölge mi?
Bahsettiğim Canlı Çocukluk çağındayken ve büyüyorsa içinde bulunduğumuz evren de genişliyor olamaz mı?.

Afedersiniz sözüme göre Nasıl zamanında insan bir küçük spermken içinde bulunduğumuz ortam bize göre bir evrenken.
Yani orada Yaşam mucadelesi verip Milyarların içinden birinci olduk Dünyaya geldik ve yinede Milyarlarca insanın içinde yaşam mucadelesi veriyoruksa.

Bana kalırsa Bir İnsan kendisi bir tane tohum yani yine Akılalmaz canlıya dönüşebilecek varlıktır ta kendisi.

Dünya size sert görüne bilir ama Ben kendisini yumurtaya benzetiyorum. Kabuğu sert görüne bilir ama o yumurta bir insanla döllenirse (yani dünyanın merkezine insan çırılçıplak girerse) bana göre o insanın Evrim işi tamamlanıcak.

Benim fikrimce Yani yıllarca ömrü olan insan Aklımıza sığmayacak kadar yaşaya bilecek varlığa dönüşecektir.
Nasıl zamanında Bir saatlik filan yaşam canımız olan sperm hücresiydik insana çevrildik ömrümüz uzadı oldu yıllarca ömrü olan insan.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Ruh dediğimiz içimizdeki enerjidir. Bu enerji Quantum elektriği yada statik elektrik yüküde olabilir.

Peki Şöyle diyeyim Bende veya sende X ve Y kromozomu evrim ile mi meydana gelmiş?

Kromozom`un biri dişi birisi erkek. nasıl oldu evrim mi oldu yoksa düzen böyle mi gidiyor?

Bana kalırsa bizlerde birer erkek ve dişi kormozomlarız veee yumurtanın üstünde araba sürüp işe gidip geliyoruz. :D :)

Yalnız evrim teorisinde şöyle bir şey var. Gittikçe ömür kısalıyor.

Kısalamaz kardeş. Çünkü Evrim geçirdiğimizde eski boyutta olduğumuz kısımın yaşam zamanı bize 5~10 dakika gibi görüne bilir. Halbuki 50-60 yıl ömür yapıyor.

Enişteyn`in Zamanın görecelik kuramı var. Zaman boyutlara göre şekilleniyor olabilirde

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Bir soru daha sorayım: İlk insan bebek olarak mı dünyaya gelmiştir yoksa bir organizmanın gittikçe gelişip büyümesiyle mi oluşmuştur? O veya bu şekilde kendisi gelişti diyelim, kim onu korumuş, beslemiş veya büyütmüştür bebekken...? Yoksa gerçekten de maymunlardan mı evrim olmuştur..? Eğer ki maymunlardan insanlar evrimle olmuş ise bu sefer de tüm bunların kaynağı olan yaşam organizması veya canlı hücresi nedir? Yani var olanlar yoktan mı var olmuş yoksa bi kaynakları var mı? :)

Drangleic

Müdavim
Reaksiyon puanı
263
Bir soru daha sorayım: İlk insan bebek olarak mı dünyaya gelmiştir yoksa bir organizmanın gittikçe gelişip büyümesiyle mi oluşmuştur? O veya bu şekilde kendisi gelişti diyelim, kim onu korumuş, beslemiş veya büyütmüştür bebekken...? Yoksa gerçekten de maymunlardan mı evrim olmuştur..? Eğer ki maymunlardan insanlar evrimle olmuş ise bu sefer de tüm bunların kaynağı olan yaşam organizması veya canlı hücresi nedir? Yani var olanlar yoktan mı var olmuş yoksa bi kaynakları var mı? :)
Evrimde maymun ile insan aynı ortak atadan meydana gelmiştir günümüz maymunlarından evrimledik yani ama ortak ata dediğimiz canlı günümüz maymunlarına daha çok benziyordu. İlk yaşamın ortaya çıkması hakkında gerçekliği kanıtlanmış ve somut bir delil yok açıkcası ve bende bu işin öyle kendi başına olduğunu düşünmüyorum.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Bu Iş çıkılmaz hal alıyor :D güzel sorular patlatıyorsun sende

Hayatta herşey mümkün olabilir. Olamaz diye birşey olamaz.

Yoktan var olması olmaz bence. Çünkü eğer biz insan gibi yarandıysak veya herhangi bir hücre içinden çıktıysak bizim varolmamızın bir amacı var bence. Evren bir anda açıldıysa bana göre yeni canlı dünyaya gelmiştir açık ve net genişliyor evren çünkü :)

Bizim beynimiz varya beynimiz, sağ kısım ve sol kısım. O bile bana göre Erkek taraf ve dişi taraf olarak ayrılıştır. Yani gördüğümüz ve göremediğimiz herşeyin bir karşılığı vardır (Yani Erkek ve Dişi) . Yoksa varolamaz bu hayat.

Elektrik bile - (Eksi) ve + (Artı) Yani dişi ve erkek. Bu dişi ve erkek olmasa bir buradan biz birimize bile mesaj yollayamayız.
Peki elektrik nasıl yaranıyor diyorsun. Ya bir insan tarafından yada Bulutların bir-birine hızlıca sürtmesiyle.

Heee Bulut sürttü diyelm yıldırım + (artı) elektrik oldu ve yere çarptı. O zaman yer`de - (eksi) yani dişi oldu.

Vardır elbet bu işin çözümü.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Ruh bir enerji kaynağı olsaydı, ölenleri (genç veya yaşlı) enerji vererek tekrar canlandırabilirdik. beden elektrik enerjişi üretiyor ve kullanıyor ama ölüm sonrası bedenden bir daha canlanma olmuyor.

İnsanlar da maymundan türemediler. Maymun ile söz konusu Neanderthaler arasında bir akrabalık yok. Olmadığı gibi modern insan ile de aralarında bir akrbalık yok. Modern insan Neanderthalerden 1 milyon sene önce Afrika kıtasında varmış. Sizin bilgileriniz çok eski kaynaklara dayanıyor. Bilim yerinde saymıyor. Her şey ilerliyor.

Neanderthaler'in soyunu tüketen büyük ihtimal modern insan olmuş.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Ruh bir enerji kaynağı olsaydı, ölenleri (genç veya yaşlı) enerji vererek tekrar canlandırabilirdik. beden elektrik enerjişi üretiyor ve kullanıyor ama ölüm sonrası bedenden bir daha canlanma olmuyor.

İnsanlar da maymundan türemediler. Maymun ile söz konusu Neanderthaler arasında bir akrabalık yok. Olmadığı gibi modern insan ile de aralarında bir akrbalık yok. Modern insan Neanderthalerden 1 milyon sene önce Afrika kıtasında varmış. Sizin bilgileriniz çok eski kaynaklara dayanıyor. Bilim yerinde saymıyor. Her şey ilerliyor.

Neanderthaler'in soyunu tüketen büyük ihtimal modern insan olmuş.
Kalbi duran hastaların bazılarının bedenine elektrik vererek canlandırmak oluyor ama. Hiç olmazsa bunuda inkar etmeyiniz :D

7e29bde3-eca4-4ec8-a5ed-64a8da5989bf.jpg

---- Mesajlar birleştirildi ----

Maymun olayı biraz karmakarışık konu. Maymun üzerine açmadım ki konuyu ben maymun hakkında tartışma başlatıyım. Çok garip bir Paradoks içerisindeyiz onu söylemek isterim.

Son düzenleme:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Aklın sana oyun oynuyor. :D

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Kalbi duran insanın ruhu daha çıkmamışsa tabii ki müdahale ederek tekrar canlandırılır. O ruh çktıktan sonra hiç bir şekilde madahale bir işe yaramıyor. Beden aynı beden. Bedenin bazı işlevlerinin durması ile ruh'unu yitirmesi farlı şeyler. (Maymun konusunu bir başkası eklemişti, ona yanıt olarak ekledim)

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Bilim belkiler üzerine kurulu değil. Kesin deliller üzerine kurulu. Sen fantazilerini bilimselleştirmeye çalışıyorsun. Bir kanıya varmak için araştırılır. Sen sadece düşünüyorsun.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Nedeni milyarlardan birinci olmam ve yine milyarların içine düşmem.

Belkide kac defa Milyarlardan birinci oldum.:rolleyes:o_O
Diyelim ki, yaşamın sırrını çözdün peki yaşamın ötesi için ne dersin? Enerji korunumu konularında düşüncen nedir?

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Bilim belkiler üzerine kurulu değil. Kesin deliller üzerine kurulu. Sen fantazilerini bilimselleştirmeye çalışıyorsun. Bir kanıya varmak için araştırılır. Sen sadece düşünüyorsun.
Düşünüyorum da ama işte gerçekleşen bir şeyi söylüyorum. Senin yada benim dünyada var olmam nedir biliyor musun?

Bu olacaktı eninde sonunda. Çünkü bizimde içimizde bir canlı yaranıyor. Veee içimizde olan canlılar genetik değişiklikler göstersede hepsi İnsan geni taşıyor.

Yeni çoçuk doğulduğunda onun içinde de yeni bir evren açılmış oluveriyor.

Eğer biz Genişleyen bir evren içindeysek bu evren Canlı bir valığın içinde olan Organdır

Ben bunu anlatmak istiyorum işte :D:p:p:p

---- Mesajlar birleştirildi ----

Diyelim ki, yaşamın sırrını çözdün peki yaşamın ötesi için ne dersin? Enerji korunumu konularında düşüncen nedir?
Yaşamın ötesi Yeni boyuta açılmaktır. Boyutu geçebilen canlı için Zaman değişiklik göstericek, ve genişleyecek. Yani yaşam ömrü Akılalmaz derecede büyüyecektir.

Enerji korunumu nedir anlayamadım. İnsan içinde olan enerjiden Bahsediyorsan İnsan bir yolunu bulup evrimi tamamlarsa eğer Tüm evrende olan enerjili gezegenlerin enerjisini emecektir. Evrim geçirmek için Çok çok büyük enerji gerekir çünkü.

Nasıl çocuk anne karnında olurken anne çocuğu doyurmak için 3 yiyorduysa artık 5 yiyor. İşte budur olay :)

Son düzenleme:

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Bir gün her şey sonlanacak mı?
Eğer bizim bulunduğumuz boyuttan yani bizim evrenden herhangi bir canlı organizma bir yolunu bulup EVRİM geçirirse (Yumurtayı döllendirme misali hani) İşte o zaman Evrenimizde olan tüm enerjiyi emecektir.

Yani ki İnsanlar için Ahiret günü sayılır ve Geride kalan insanların hepsi mahvolacak evren ile birlikte. Sadece Evrim geçiren canlı kendi yaşamını sürdürmüş olacak.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Evrenin genişleme sebebi galaksileri birbirinden iten bir enerği var. Bu enerji gücünü yitirdiğinde evren tekrar çökecek. İlk patlamadan oluşan bir itki gücü. Tüm madde dışa doğru bir boşluğa savruluyor. O güç tükendiğinde, bu sefer içe doğru geri düşüş başlayacak. Bilimin öngörüsü bu şekilde.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Evrenin genişleme sebebi galaksileri birbirinden iten bir enerği var. Bu enerji gücünü yitirdiğinde evren tekrar çökecek. İlk patlamadan oluşan bir itki gücü. Tüm madde dışa doğru bir boşluğa savruluyor. O güç tükendiğinde, bu sefer içe doğru geri düşüş başlayacak. Bilimin öngörüsü bu şekilde.
Eğer bilim İlk patlamayı öngörüyorsa bu patlamanın neden kaynaklandığını ispat etmeli. Bu da Bilim fantezisi oluyor bana göre.

Aslında Tüm Evren ve Boyutlarda bulunan yaşam varya yaşam Erkek ve Dişi olarak ayrılmış. Zaman dediğimiz BİRİM bile zannimce erkek ve dişi olarak ayrılmış ama Bilim ötesi bir şey bunu ispatlamak.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Bence sen Vodka'yı fazla kaçırdıktan sonra bu fikirleri edindin. Biraz Astronomi araştırmak fikirlerine başka yönler verir.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Bence sen Vodka'yı fazla kaçırdıktan sonra bu fikirleri edindin. Biraz Astronomi araştırmak fikirlerine başka yönler verir.
Benim kişiliğim hakkında bilmeden güzel atıp tutuyorsunuz Afferin

Çünkü bilimde bir yere kadar kanıtlayabiliyor bir yerden sonra farziyye kısım yani masallara dalıyor. İnsanlarında hepsi el mecbur onların dediklerine inanmaları için göceniyor.

Dünyanı tamı tamına keşfettikte kaldı diğer gezegenler Pehhhh ne güzel Marsa yolculuk masalları öyküleri. Ortada Milyarlarca Dollar`ların uçuşmaları filan.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Önce senelerce hesaplanıyor, tartışılıyor ve sonra beklentileri karşılayacak bir sonuç çıkabilecekse o yatırımlar yapılıyor. Senen fikirlerin gerçekten çok fantastik. Marvel studioşarından esinlenilmiş gibi. Bence bu ilgi sende başlamışken Astronomi konusunda araştırmaya başlamalısın. Astronomi çok ilginçtir. Sakın küçümseme.