Bu konuyu okuyanlar

Youuseaf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaklaşık 2 hafta önce aldığım bir sistem vardı. Bu sistemde gta 5 i yüksek ayarlarda 150-120 fps arasında oynuyordum ama bugün öğleden sonra oyuna girdiğimde gözle görülür bir fps düşüşü olduğunu gördüm hiçbir ayar değiştirmedim ama oyuna girdiğimde 70-90 fps arası gidip geliyor oyun. Ekran kartımın ve diğer bileşenlerimin güncellemesi yapılı kasamın da iyi soğutulduğunu düşünüyorum.

Sistemi yazayım gene de

Ryzen 5 2600
Msi Geforce RTX2060
Msi B450M Bazooka
Hyperx Predator 16gb ram 3000mhz
Xigmatek astro 650w kasa

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2019-06-17 at 23.02.42.jpeg
    WhatsApp Image 2019-06-17 at 23.02.42.jpeg
    102.1 KB · Görüntüleme: 357

Enes Özel

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Bugün sürücü güncellemesi falanmı geldi ekran kartı sürücüsünü filan güncelledin acaba ondanmı oldu? Genelde güncelleme iyi olur ama bazen olumsuz örnekleride olabiliyor.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
E.kartı kullanımın yarı yarıya düşmüş Yazılımsal bi sorun etkilemiş olabilir. Mümkünse temiz bi format at. Yine devam ederse,başka şeyler düşünülür.
Mesaj otomatik birleştirildi:

umitarabaci

Asistan
Reaksiyon puanı
89
E.kartı kullanımın yarı yarıya düşmüş Yazılımsal bi sorun etkilemiş olabilir. Mümkünse temiz bi format at. Yine devam ederse,başka şeyler düşünülür.
Şöyle bişey sorcam ankartlardaki bios yada uefi firmware güncellemesi gibi ekran kartlarındada sürücü güncellemesi ile beraber firmwarede güncellenmiş olabilir mi ,bende çoktandir güncellemediğim nvidia ekran kartımı güncelleme sonrası işlemci %100 olmaya fps düşmeye başladı windows 7 8 8.1 10 hepsini denedim formatladım yedekteki eski sürücüleri yükledim ama sorunu çözemedim.

Youuseaf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bugün format attım yarım kalan şeyleri güncelledim birazdan deneyeceğim gene

Bugün sürücü güncellemesi falanmı geldi ekran kartı sürücüsünü filan güncelledin acaba ondanmı oldu? Genelde güncelleme iyi olur ama bazen olumsuz örnekleride olabiliyor.
Benim bildiğim bir güncelleme gelmedi bir şey güncellemedim otomatik olduysa olabilir bugün tekrar deneyeceğim