Yarı yıl tatili için öğrencilere ödev verilmeyecek

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilere yarıyıl tatilinde ödev verilmemesi için 81 ilin Milli Eğitim Müdürlükleri’ne genelge gönderdi.

1467829.jpg

Milli Eğitim Bakanlığı, 22 Ocak’ta sömestr tatiline girecek olan öğrencilerle ilgili 81 il Milli Eğitim Müdürlükleri’ne genelge gönderdi. Bakan Avcı’nın imzası bulunan genelgede, “Nitelikli bir eğitimin toplumumuzun her bireyine en üst seviyede ulaştırılması, öğrencilerimizi dünyadaki çağdaşları ile rekabet edebilecek becerilerle donanmış problem çözebilen, üretken, milli ve manevi değerlerine sahip bireyler olarak yetiştirmek Bakanlığımızın öncelikli hedefleri arasındadır. Bu nedenle öğrencilerimize eğitim öğretim faaliyetleri sırasında yapılacak çalışmalarda bakanlığımızın politikaları ve öncelikleri dikkat alınarak gösterilecek özen ve hassasiyet önem arz etmektedir” denildi.

Genelgenin devamında şunlar kaydedildi:

“Bakanlığımızca gönderilenler dışında proje, protokol ve benzeri çalışmalar kapsamında çeşitli kurum ve kuruluşlarca öğrencilerimize dağıtılmak üzere okullarımıza bağış veya yardım adı altında gönderilen kitap, broşür, afiş ve benzeri materyallerin anayasaya, kanunlara, öğretim programlarına ve öğrenci seviyesine uygun olup olmadığı ile içeriğin doğruluğu hususunda detaylı ve yeterli inceleme yapıldıktan sonra öğrencilerin kullanımına sunulması,

öğrencilerimizin kullanacakları kırtasiye malzemeleri konusunda öğrencilerimizin belirli markalara yönlendirilmede bulunmaması,

öğrencilerimizin ilgili genelgede belirtildiği üzere başlayacak olan yarıyıl tatillerinin verimli bir şekilde geçirmelerini,

dinlenmiş bir şekilde yeni döneme sağlıklı bir başlangıç yapabilmelerini ve ilgi alanlarına da zaman ayırabilmelerini sağlamak için öğrencilerimize yarıyıl tatilinde ödev verilmemesi,

eğitim öğretimle ilgili kısmi aksamalar yaşanan bölgelerimizdeki okul ve kurumlarımızda aksamış olan eğitim öğretim faaliyetlerinin telafisi için her türlü tedbirin alınması ancak bu kurumlarımızdaki öğrencilerimize de ödev verilmesi hususunun ise telafi programı doğrultusunda değerlendirilmesi,

dönem sonuna yönelik tüm iş ve işlemlerin mevzuata uygun olarak eksiksiz bir şekilde tamamlanması,

karnelerin ulaşılması gereken bir amaç değil, başarının değerlendirilmesi konusunda amaç olduğunun öğrencilerimize ve velilerimize vurgulanması hususunda gereğini rica ederim.”

KAYNAK

SmH51

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Bu okulları kaldırın gitsin. Herkes rahat etsin. Nasıl bir sistem, nasıl bir düzen, nasıl bir anlayış. Okullar geç açılır, yok 15 tatilde ödev vermeyin, yok yaz tatilinde ödev vermeyin. Biraz eğitime önem verin ki, insanlar daha iyi yerlere gelebilsin ancak bizim ülkemizde eğitim koskocaman "0"

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Öğrenciyken 15 tatillerde sürekli dönem ödevi hazırladığımı bilirim. :)

Neyse, çalışmaya ihtiyaç duyan, bilinçli olan öğrenci zaten 2. dönem için hazırlığını yapacaktır.

Fakat ben MEB'den, öğrencileri sınav yapmayın hepsine 100 verin yazısını bekliyorum.

Mateist

Müdavim
Reaksiyon puanı
238
10 zayıfı olan öğrenci sınıfı geçsin ödev verilmesin dersin işlenmesini engelleyen öğrenci sınıftan atılmasın sonra neden eğitim bu halde?

kunefe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tatilde ödev verilmemesi neden tepki aldı ki anlamadım.Doğru olan bu değil mi ?
15 gün boyunca günlük tutun,şu kitabı bitirin gibi saçma sapan ödevler aldığımı hatırlıyorum.
Her ne kadar MEB eğitim sistemini iyice jöleye çevirmiş olsa da,öğrencilerin öğretmen zoruyla "sınıfça yarıyıl tatili kitabı alacağız" mecburiyetine katlanmak zorunda olmaması,iyi şeylerden sayılır.

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
çok enteresan bir durum, neresinden tutsak elimizde kalıyor

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
Bu okulları kaldırın gitsin. Herkes rahat etsin. Nasıl bir sistem, nasıl bir düzen, nasıl bir anlayış. Okullar geç açılır, yok 15 tatilde ödev vermeyin, yok yaz tatilinde ödev vermeyin. Biraz eğitime önem verin ki, insanlar daha iyi yerlere gelebilsin ancak bizim ülkemizde eğitim koskocaman "0"

1.Ödevin eğitime öğretime hiç bir yarari yok.

2. Eğitimde yapılan en büyük yanlış . İnsanlara istemediği şeyleri öğretmeye çalışmaktır.

3.Bu ülkenin harıl harıl ezber yapan. Asalaklara ihtiyaci yok. Kibrit çöpü olsa dahil. Üreten insanlara ihtiyacı var
. Bu sistemde bu insanların çıkması imkansız.