Yardıma ihtiyacım var

Bu konuyu okuyanlar

Furkan0223

Asistan
Reaksiyon puanı
153
İyi günler değerli üyecikler;
Öncelikle yardıma ihtiyacım var benim arkadaşım benim kendi hattımdan oyun parası çekti son ödeme tarihi bugün fakat arkadaşım; ben 150 TL verebilirim diyor
Bendede para yok benim 120 TL bulmam gerekiyor; bu olanlardan babamın haberi yok ben nereden para bulacağım bilmiyorum siz değerli üyeciklerden yardım istiyorum ne yapabiliriz
Biz aileyiz birbirimize yardım etmeliyiz banada yardım edebilir misiniz? her türlü sorularınızı, fikirlerinizi bekliyorum

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
basit ama etkili bir tavsiye vereyim bir abi olarak senin adına "pişman olmaktansa vermeyip düşman olmak daha karlı ve dostanedir,"işin nakit kısmına gelince babanla konuş söyle durumu canını alacak değil ya ama sana da bir ders olur !

Furkan0223

Asistan
Reaksiyon puanı
153
Böyle bir fikir verdiğin için teşekkür ederim fakat babam anlayışlı biri değildir. örnek vereyim yeni telefon aldım ve şifre olarak model koydum fakat unuttum telefonu sıfırlamak için 20 TL gerekti babam onu verdi fakat çarşının ortasında bana bağırdı ve azarladı. Dediğim gibi bunun için sana düşman olmam ama ne digeceğim babama arkadaşıma yardım ettim 120 TL eksik mi söyleceğim. Bu güzel fikrin, tavsiyen için teşekkür ederim.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
120 TL ödemen gerekiyor ama arkadaşın 150 TL mi verebiliyor yoksa ben mi yanlış anladım?

Furkan0223

Asistan
Reaksiyon puanı
153
Evet arkadaşım oyun parası satın aldı 270 TL

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
O zaman gidip ailesi ile görüş bence babandan bu kadar çekiniyorsan. Ayrıca bu yaptığın iyiliğe girmez emin ol arkadaşın çok büyük sorumsuzluk yapmış.

Furkan0223

Asistan
Reaksiyon puanı
153
Haklısın ama onuda yapamam en yakın arkadaşım

---- Mesajlar birleştirildi ----

olan oldu fakat ben bu parayı nasıl ödeyeceğim

Son düzenleme:

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Haklısın ama onuda yapamam en yakın arkadaşım

şunu düşünebilirsin (kendi adıma en azından ) nasılsa bu adam oturduğu yerden ahkam kesiyor onun için kolay çünkü onun borcu değil !
diye ama öyle değil bu gün bu arkadaşın bu sözünde durmuyor ise yarın daha büyük bir sorunda seni sırtından vurmayacağını söyleyebilirmisin?

Furkan0223

Asistan
Reaksiyon puanı
153
Şöyle arkadaşım geçen ay benim 140 TL faturamı ödedi bundan sonrada ödeyeceğini umarım

smodi79

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Şöyle arkadaşım geçen ay benim 140 TL faturamı ödedi bundan sonrada ödeyeceğini umarım
Miraderim simdi bi yerden pompalı buluyosun gidiyosun arkadaşının yanına gider gitmez şak şak mermiyi silahın agzına verip havaya bi el sıkıyosun. Sonra yine şak şak yapıp mermiyi veriyosun yuvaya arkadaşının ayak mesafesine indiriyosun makinayı elin tetigin dışın da kalacak şekilde olsun ama bi sakatlık çıkmasın diyosun ki arkadaşına ver ulan paramı oda veriyor. Bu kadar