Yanlış Karta Para Gönderimi

Bu konuyu okuyanlar

07mocha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Annemden bugün saat 12:30 civarı İNİNAL KART'ıma para göndermesini istedim. HALKBANK'tan EFT yapacağını söyledi. 00000 ile başlayan 13 haneli bir barkod gönderdim. Hesap numarası yerine barkod numarasını yazmış. İstanbul Şubesi yerine Denizli Şubesini seçip göndermiş ve onaylandı bilgisi almış. Dekontta yazıyor. İsmim falan doğru. Ama müşteri hizmetlerinin dediğine göre bu barkod sadece ininaldan ininala aktarılan barkodmuş. Dekontta hesap numarama dair hiçbir şey yok. Bu para karta geri gönderilir mi? Gönderilirse ne zaman gelir?

EmrahGürleyen

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Dostum öyle bir hesap var ise o para sana gelmez. Anca kişinin vicdanına kalmış birşey geçmiş olsun.

07mocha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
böyle bir hesap olsa bile isim bölümünde benim ismim yazıyo.

EmrahGürleyen

Doçent
Reaksiyon puanı
198
O zaman o bankacı elemanı sorsana para bug ta mı kalmış. 24 saat içinde geri dönmesi yada paranın nerede olduğunu görmeleri lazım.

07mocha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İninal kart müşteri hizmetleri ile konuştum hatalı işlemden dolayı hesabınıza para geri gönderilir dedi. forumdan okuduğum bilgilere göre 09:00 ile 17:30 arasında yapılan eft işlemleri gün içinde geri gönderilir diyo. bi süre havuzda kalır hesabınıza geri aktarılır yazıyo.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Müşteri hizmetlerine sordum." Bu barkoda ait başka bi kullanıcı var mı? " diye. Barkod yerine kartın ön kısmında bulunan hesap numarasını yazacaksınız dedi. Hatalı işlemden paranız geri gönderilir dedi. Şöyle olsa diyelim barkod numarasıyla aynı birisi var. Annem o karta parayı gönderdi ama isimler uyuşmuyor. Bu para bana her türlü geri gelir mi? Benim merak ettiğim bu.

Son düzenleme:

07mocha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sizin başınıza daha önce böyle bi olay geldiyse takriben hesaba kaç saate gelir para?

EmrahGürleyen

Doçent
Reaksiyon puanı
198
24 saat içinde gelmesi lazım halen gelmedi ise farklı bir sorun var. MT ile görüşüp şikayet kaydı açtır.