Yahoo Messenger Yine Açtı

Bu konuyu okuyanlar

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Güvenlik açıkları konusunda sabıkalı Yahoo Messenger’da yeni bir açık yakalandı. Saldırganlar video konferans özelliğini kullanarak bilgisayarlara sızıyor.

McAfee’nin hazırladığı rapora göre Yahoo Messenger’da yakalanan son güvenlik açığı sayesinde bilgisayarınıza davetsiz misafirleri sokmanız ve dolayısıyla istenmeyen programların çalıştırılması mümkün. Saldırganın bu açığı kullanması içinse Yahoo Messenger kullanıcısının tek yapması gereken karşıdan gelen web cam’li sohbet davetini kabul etmek. Bundan sonra neler olacağı ise saldırganın keyfine kalmış.

yahoocam.jpg

Yahoo Messenger’ın 8.1.0.413 sürümü keşfedildiği belirtilen bu açığın yeni güncellemelerle kapatılacağı umuluyor ancak McAfee açığı Yahoo’ya bildirdiğini belirtmesine rağmen henüz Yahoo cephesinden herhangi bir açıklama gelmiş değil.

Benzer bir açık geçtiğimiz Haziran ayında farkedilmiş ve Yahoo tarafından derhal kapatılmıştı. Yine video konferans özelliği yüzünden kullanıcısını mağdur eden Yahoo’nun yapacağı açıklama merakla bekleniyor. McAfee’nin bildirisinde ise Yahoo yeni açığı kapatana kadar Yahoo Messenger 8.0 ve 8.1 kullanıcılarının güvenmedikleri kişilerden gelen video konferans davetlerini kabul etmemeleri tavsiye ediliyor.

Bilgi için:
McAfee
Yazan: Güçlü Aydoğdu
SDN - http://shiftdelete.net

MSDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
açık maçık olsun ben fanatik bir YAHOO cuyum :)

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
adobe_microsoft dedi ki:
açık maçık olsun ben fanatik bir YAHOO cuyum :)

Bana ne yaparlarsa yapsınlar razıyım diyorsun yani. Farklı bir bakış açısı. :D

Yahoo Messenger kullanmıyorum çok dert etmedim. :)

Son mesajlar