Yabancı Dizi Tavsiyesi Arayanlara

Bu konuyu okuyanlar

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Merhaba,

Hemen hemen herkes bir kaç diziye başlıyor ve diziler bittikten sonra yada sezon finallerinde, izleyecek dizi bulamıyorlar.

Bu konuda popüler dizileri paylaşıcam ve konularından bahsedicem. Lütfen sizde dizi önerilerinde bulunun ama mutlaka önerdiğiniz dizilerin konusunu yazmayı unutmayın.

Son düzenleyen moderatör:

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Güzel bir derleme olmuş, emeğine sağlık.

Çoğunu izlemişim, bazıları da izleme listemde sırasını bekliyor. Korku temalı olanları izlememişim ki zaten korku türünü genelde pek izlemeyi sevmiyorum.

Bütün bunların içinde Breaking Bad ve House MD'nin yerleri farklıdır bende, tekrar tekrar izlesem sıkılmam yani o derece.

Anladığım kadarı ile sen ajanlı derin devlet dizilerini pek sevmiyorsun @Vikings, konunun konseptine uygun bi kaç tane de ben ekleyeyim. :)

Person Of Interest : Lost, Alias, Fringe gibi gizemlerle örülü başarılı serilerin yaratıcısı J.J. Abrams'dan bir seri. Jim Caviezel ve Michael Emerson'ı başrole taşıyan Person of Interest; bir milyonerin eski bir CIA ajanıyla bir araya gelerek işlenmesi muhtemel suçları, yaşanmadan önlemeye çalışacakları bir dizi.Zengin bir adam olan Mr. Finch, suçları önlemeyi hedefleyen bir bilgisayar programı geliştirir. Ancak programı hayata geçirebilmesi için, bir başkasına ihtiyaç duyar. Kayıtlara göre ölü görünen eski CIA ajanı Reese, tam Mr. Finch'in aradığı adamdır. İlginç bir ikili oluşturan Mr. Finch ve Resee, suçları önlemek adına güçlerini birleştirirler.

Dizinin konusunu ilk okuduğumuzda, aklımıza Minority Report gelmesi gayet olağan, ama yıllar önce Lost'u da; bir ada var, uçak kazası oluyor, kazazedeler adadan kurtulamıyor falan diyerek anlatmışlardı. Yani kısacası ilk bakışta fikir çok orijinal görünmeyebilir, ama işin içinde J.J. Abrams varsa bir kere daha düşünülür ve izlenir.

Dizi geçen hafta 4. sezon finalini yaptı ve çok enfes bir sezon finaliydi. Her ne kadar resmi olarak henüz 5. sezon onayı alamamış olsa da, devam etme ihtimali neredeyse % 100

poster-art-for-person-of-interest-season-3.jpg

The Blacklist : Dünyanın en çok aranan suçlusu gizemli bir şekilde teslim olur ve birlikte çalıştığı herkesin ismini vermeyi teklif eder. Tek şartı görünürde hiçbir bağlantısı olmayan FBI ajanı (Megan Boone) ile çalışmaktır.

Toplamda 4 sezon olarak planlanmış olan bu yapım 2. sezon finali yapmasına 1 bölüm kaldı ve henüz 3. sezon onayını alamadı.
blacklistimage_3.jpg

Nikita : Nikita sorunlu bir genç kızken geçirdiği ölümcül bir olaydan gizli servis tarafından kurtarılır. Ajans ona hayatında ülkesine hizmet ederek kazanacağı ikinci bir şans vereceğini söyleyerek kandırır. Nikita’ya söylemedikleri şey ona casus-suikastçı olarak eğitim verdikleridir. Nikita en çok güvendiği insan tarafından ihanete uğramış ve hayalleri yıkılmıştır.

Dizinin tamamı yayımlanmış olup toplam 4 sezondur. (2010/2013)

24d0i15.jpg

Komedi dalından da ekleyelim bir tane..

The Big Bang Theory : En büyük zevkleri kuantum fiziğine kafa yormak olan üstün zekalı iki arkadaş, güzel bir kızla karşılaşınca ne yaparlar? The Big Bang Theory, işte o karşılaşma anında gerçekleşen büyük patlama ve sonrasını anlatan bir komedi dizisi...

Okullarda "inek" olarak tabir edilen öğrencileri hatırlarsınız. Kafalarını kitaptan kaldırmazlar, derslerden daha önemli bir hadise yoktur hayatlarında ve ilerleyen yıllarda ya matematikçi olurlar ya da fizikçi. Bazıları şansı yaver giderse bilim dalında Nobel ödülü bile alabilir. Ama gelin görün ki insanlarla daha doğrusu karşı cinsle ilişkilerin denklemini bir türlü çözemezler. The Big Bang Theory, tam da böyle iki arkadaşın öyküsünü anlatıyor. Leonard ve Sheldon adlarındaki iki arkadaşın oturdukları apartmanda yan dairelerine yeni bir komşu taşınır. Adı Penny olan bu komşu güzeller güzeli bir sarışındır. Üstelik maceralı bir ilişkiden daha yeni sapasağlam ayakta çıkmıştır. Penny, zekaları gereğinden fazla ilerlemiş, ancak kızlar konusunda oldukça geri kalmış bu yeni iki komşusuna hayat hakkında öğretebileceği bir şeyleri olduğunu düşünmektedir. Yaşanacak olanlar da zaman içinde onun ne kadar haklı olduğunu gösterecektir.

Dizi 8. sezonu ile halen devam etmekte olup gerçekten çok komik ve eğlenceli bir yapım, mutlaka bir şans vermenizi tavsiye ederim.

the-big-bang-theory-6-sezon-13-bolum-izle.jpg

Aslında geçmişten bugüne o kadar çok kaliteli yapım var ki... Mesela ben CSI serilerini de çok beğenerek izliyorum, olay yeri inceleme dizilerinden hoşlanan varsa mutlaka izlemelidir. ( Türk yapımı eski "Kanıt" dizisinin daha kaliteli ve orjinal yapımları gibi düşünebiliriz.)

Belli başlı CSI dizileri ;

CSI Las Vegas diğer bir ismi CSI: Crime Scene Investigation (15 Sezondur yayımda olan bu dizi hala devam etmekte ve serinin en kaliteli yapımıdır)
CSI NY
CSI Miami
CSI Cayber

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264
Vaovv helal olsun gece gece (sabah mı deseydim :D ) emek vermişsin güzel öneriler var.Ben how i met your mother başlayacağım herkes çok bahsediyor merak ettim doğrusu .

CAN GÜLER

Asistan
Reaksiyon puanı
2
çok sağolun arkadaşlar yararlı bir paylaşım olmuş:thumbup:

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
[MENTION=380082]Vikings[/MENTION] çok iyi bir yazı olmuş. :)

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
çok eski denmez ise stargate serisi ve x-files serisi dizilerde güzeldir derim

Shit Happens

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Fringe'e benzeyen dizi bilen var mı acaba The X Files'ı biliyorum ama yeni bir şey istiyorum paralel evrenler, observerlar gibi şeyler olsun.

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Fringe'e benzeyen dizi bilen var mı acaba The X Files'ı biliyorum ama yeni bir şey istiyorum paralel evrenler, observerlar gibi şeyler olsun.

Fringe eşsiz bir dizi, benzerini bulamazsın :) Penny Dreadful öneriyorum belki hoşuna gider :) frankeştayn'dan tut her şey var dizide çok sürükleyici ve kalitelidir öneririm.

Shit Happens

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Fringe eşsiz bir dizi, benzerini bulamazsın :) Penny Dreadful öneriyorum belki hoşuna gider :) frankeştayn'dan tut her şey var dizide çok sürükleyici ve kalitelidir öneririm.
Yok ya yaratıklar falan olmayacak Supernatural'daki gibi galiba haklısın eşsiz bir dizi

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Vikings

Extra olarak revenge eklenebilir listeye. Ama pt günü yayunlanacak bölümle ekranlara veda ediyor. Heyecan dorukta spoiler vermiyorum.

Sen bana zaten benzer bi liste yapmistin burada açıklamalar da var çok güzel olmuş açıkçası.

Bu yaz Shameless - Vikings - the 100 - Banshee - Breaking Bad'i bitirmeye uğraşırken ayni anda PLL ve TW izleyeceğim.

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Vikings

Extra olarak revenge eklenebilir listeye. Ama pt günü yayunlanacak bölümle ekranlara veda ediyor. Heyecan dorukta spoiler vermiyorum.

Sen bana zaten benzer bi liste yapmistin burada açıklamalar da var çok güzel olmuş açıkçası.

Bu yaz Shameless - Vikings - the 100 - Banshee - Breaking Bad'i bitirmeye uğraşırken ayni anda PLL ve TW izleyeceğim.

Rıca ederim. Ekleme yapmıyorum konuya, izleyenler yorum olarak diziler hakkında bilgi veriyor :)

Ümitt

Müdavim
Reaksiyon puanı
52
Çok güzel bi yazı olmuş elinize sağlık. :) Aralarından birkaçını izlemeye başlayacağım. :)

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264
How i met your mother kesinlikle izleyin dostlar yani sanki onların arasında beşinci arkadaşları gibi hissediyorum.Bizim şu saçma aşk filmleri , bol küfürlü komedi dizileri yerine açın izleyin.Üstelik 20dk olması benim için süper.
Listeye dönersek shamelles süper bir dizi.Sadece Fiona(Emmy Rossum) için bile izlenilebilir.:thumbup1:

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
Bu konu 10 numara 5 yıldız olmuş. Ben de birkaç ekleme yapacağım daha sonra :)

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
[MENTION=105290]erenberk[/MENTION] Bu kadar iyi tepki alıcağımı düşünmedim :D altı üstü 2-3 saat harcadım. Gece olduğu için ve çok uyku bastırdığı için pek üstüne düşemedim ama şöyle öğlen saat 1-2 gibi başlasaydım akşam saat 8'e doğuru çok güzel anlatım, açıklayıcı ve bilgilendirici bir konu yapabilirdim.

Valla tekrardan teşekkürler olumlu yorumlarınız için :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Gözümden kaçmış kusura bakmayın :)

war is up ahead

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=105290]erenberk[/MENTION] Bu kadar iyi tepki alıcağımı düşünmedim :D altı üstü 2-3 saat harcadım. Gece olduğu için ve çok uyku bastırdığı için pek üstüne düşemedim ama şöyle öğlen saat 1-2 gibi başlasaydım akşam saat 8'e doğuru çok güzel anlatım, açıklayıcı ve bilgilendirici bir konu yapabilirdim.

Valla tekrardan teşekkürler olumlu yorumlarınız için :)

Gözümden kaçmış kusura bakmayın :)
Estağfurullah konu iyi olmuş ellerinize sağlık[emoji2] [emoji2] [emoji106]

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
the 100 de birine mızrak saplanıyor sonra bir bakıyorsunuz mızrak deliğinden eser yok, yok artık diyip bıraktım.

Person of interest,fringe (hiç bitmeseydi iyi idi),house md izlediğim en güzel dizilerdendir, hiç biride sıkmadı bunlardan.

House'u izleyen zaten doktor olası geliyor:)

kestal

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Güzel yazı olmuş.Anlatımı yapılan dizilerden birkaçına başlayıp sonradan aynı tadı vermemesinden dolayı bırakmıştım.Bu yazıyı okuyunca bir şans daha vermem gerektiğini düşünmeye başladım [emoji4]

Meridian

Müdavim
Reaksiyon puanı
765
Emeğine sağlık [MENTION=380082]Vikings[/MENTION] . :)
Sayende iki üç dizi kestirdim gözüme. :mrgreen:

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Güzel yazı olmuş.Anlatımı yapılan dizilerden birkaçına başlayıp sonradan aynı tadı vermemesinden dolayı bırakmıştım.Bu yazıyı okuyunca bir şans daha vermem gerektiğini düşünmeye başladım [emoji4]

Mutlaka bir diziye başladığınızda şöyle en az 1 sezon vs izleyin. Örnek Supernatural, yazımda anlattığım gibi ilk başlarda hep aynı ilerliyordu, ilginç ölümleri araştırıyorlardı ve doğaüstü yaratıkları avlıyorlardı dizinin sonunda güzel bir konuşma ile ( abi kardeş ) dizinin bölümünü bitiriyorlardı.

Hep böyle ilerleyeceğini düşünmüştüm fakat hiç bir dizi kalmayınca tekrar devam ettim. Kıyametten meleklere, meleklerden şeytanlara, şeytanlardan baş meleklere ( lucifer micheal ) vs.

Yani bir tek bu olsa, milyon tane şey çıktı karşıma :D birden bağlımlısı ve seveni oldum :) kısaca kaliteli dizilere ön yargılı davranmamak lazım.

Ha baktın oyunculuk kötü, kaliteli değil hikayeside sarmadı bırak izleme.

the 100 de birine mızrak saplanıyor sonra bir bakıyorsunuz mızrak deliğinden eser yok, yok artık diyip bıraktım.

Person of interest,fringe (hiç bitmeseydi iyi idi),house md izlediğim en güzel dizilerdendir, hiç biride sıkmadı bunlardan.

House'u izleyen zaten doktor olası geliyor:)

The 100 çok kaliteli bir dizi. Neler neler oldu bilmiyorsunuz çok şey kaçırdınız mutlaka izlemenizi öneriyorum.

kestal

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Mutlaka bir diziye başladığınızda şöyle en az 1 sezon vs izleyin. Örnek Supernatural, yazımda anlattığım gibi ilk başlarda hep aynı ilerliyordu, ilginç ölümleri araştırıyorlardı ve doğaüstü yaratıkları avlıyorlardı dizinin sonunda güzel bir konuşma ile ( abi kardeş ) dizinin bölümünü bitiriyorlardı.

Hep böyle ilerleyeceğini düşünmüştüm fakat hiç bir dizi kalmayınca tekrar devam ettim. Kıyametten meleklere, meleklerden şeytanlara, şeytanlardan baş meleklere ( lucifer micheal ) vs.

Yani bir tek bu olsa, milyon tane şey çıktı karşıma :D birden bağlımlısı ve seveni oldum :) kısaca kaliteli dizilere ön yargılı davranmamak lazım.

Ha baktın oyunculuk kötü, kaliteli değil hikayeside sarmadı bırak izleme.

The 100 çok kaliteli bir dizi. Neler neler oldu bilmiyorsunuz çok şey kaçırdınız mutlaka izlemenizi öneriyorum.
Ama bendeki sorun biraz değişik ilk sezon gayet güzel kaliteli devam ediyor da sonradan aynı tadı veremiyorlar.
Özellikle Tvd ilk iki sezon çok çok güzeldi 3. sezonu da ittire ittire izledim ama sonradan baygınlık seviyesine geldi [emoji3] (benim görüşüm) The Walking Dead'da bana göre aynı.İlk iki sezonu bayağı çok sevmiştim 3. sezonda malum kadının vefatından sonraki bölümlerde önceki sezonun tadı yoktu malesef.Çünkü TWD yi sadece kurgusal-aksiyon ile değilde aile-dram-aksiyon-çatışma dörtlüsü ile sevmiştim(benim görüşüm)
Kusura kalmayın içimdeki ukteyi atmış oldum yazı için tekrardan teşekkürler [emoji3]

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Ama bendeki sorun biraz değişik ilk sezon gayet güzel kaliteli devam ediyor da sonradan aynı tadı veremiyorlar.
Özellikle Tvd ilk iki sezon çok çok güzeldi 3. sezonu da ittire ittire izledim ama sonradan baygınlık seviyesine geldi [emoji3] (benim görüşüm) The Walking Dead'da bana göre aynı.İlk iki sezonu bayağı çok sevmiştim 3. sezonda malum kadının vefatından sonraki bölümlerde önceki sezonun tadı yoktu malesef.Çünkü TWD yi sadece kurgusal-aksiyon ile değilde aile-dram-aksiyon-çatışma dörtlüsü ile sevmiştim(benim görüşüm)
Kusura kalmayın içimdeki ukteyi atmış oldum yazı için tekrardan teşekkürler [emoji3]

Valla senin yerinde olmak istemezdim, olmamak için her şeyi verirdim :D o dizileri izleyememek :( düşüncesi bile kötü :mrgreen: çok şey kaçırıyorsun.

Her dizi aynı gidicek diye bir şey yok, 1 ci sezon iyidir 2 ci sezon kötüdür 3 cü sezon heycanlıdır 4cü sezon bir şey araştırırlar 5 ci sezon finalinde her şey yerine oturur ve heycan içinde kalırsın 6 cı sezon mükemmel olur 7 ci sezon yine sıkar gibi gibi.

TVD'ye bayılıyorum ben mesela, defalarca izledim keşke hiç izlemeseydimde şimdi tekrardan izleyebilirdim :D

kestal

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Valla senin yerinde olmak istemezdim, olmamak için her şeyi verirdim :D o dizileri izleyememek :( düşüncesi bile kötü :mrgreen: çok şey kaçırıyorsun.

Her dizi aynı gidicek diye bir şey yok, 1 ci sezon iyidir 2 ci sezon kötüdür 3 cü sezon heycanlıdır 4cü sezon bir şey araştırırlar 5 ci sezon finalinde her şey yerine oturur ve heycan içinde kalırsın 6 cı sezon mükemmel olur 7 ci sezon yine sıkar gibi gibi.

TVD'ye bayılıyorum ben mesela, defalarca izledim keşke hiç izlemeseydimde şimdi tekrardan izleyebilirdim :D
O kadar kötü bir durumdasın diyorsun yani [emoji4] İşte bende böyleyim işte illa aynı tadında devam etsin değişmesin istiyorum.Biraz bencilim galiba [emoji3] Bunun üzerine vakit kısıtlığı da eklenince hepten soğuyorum diziden.