Yabancı Dizi Tavsiyesi Arayanlara

Bu konuyu okuyanlar

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
6xWXkGS.jpg

oyunculuklar şahane. bir solukta izledim. izlemeden geçmeyin.

Ogudeg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güzel bir rehber olmuş arayanlara. Kesinlikle benim de tavsiyemdir buradaki çoğu. Özellikle The 100 izlemenizi öneririm, zaten üçüncü sezon daha başlamadı. Hemen yetişirsiniz. Ama ben gülmek, yeri gelince duygulanmak istiyorum diyorsanız ve saatlerce vaktiniz varsa (bir bölüm izleyip kalkacağınızı düşünmem :) ) How I Met Your Mother da mutlaka izleyin.

harunyalcin2013

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler güzel paylaşım müsadeniz olursa, the last ship ve fargo tavsiye ederim

K /\ /\ N

Profesör
Reaksiyon puanı
83
Konu sabitlendi arkadaşlar.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Shameless: öncelikle dizi Amerika (US) ve İngiltere (UK) versiyonu bulunmakta. İngiltere versiyonu bitmiş olup 12 sezondan oluşmakta. US versiyonu ise 5. Sezonu bitirmiş olup 6. Sezon hazırlıklarına devam edilmektedir. Şimdi dizinin konusunu anlatamam çünkü konu hiç bir bölümde tekrar edilmiyor. Yani her bölümde olaylar başka. Dizi (isminden de anlaşılacağı üzere) sınır tanımıyor. Her anlamda :). Dizi yi en stresli olduğunuz anlarda seyrederseniz iyi geliyor.

Forever : kahramanımız new York adli baş tabibi. Ancak diğer insanlardan farklı bir özelliği var. Kahramanımız her öldüğünde tekrar doğuyor. Anlatılacak çok şey var. :). Dizi yaklaşık bir hafta önce ilk sezonunu (22 bölüm) bitirdi.

Her iki dizisinde şiddetle tavsiye ederim..

brKlc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İzlemeyenler için sadece 2 dizi söyleyeceğim ve soru sormadan baslamalarini şiddetle tavsiye edeceğim bunlar (suits ve friends) başkasına sormayın bile sadece açın ve izleyin sonra bana tesekkur edeceksiniz [emoji1]

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Güzel yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Lütfen dizi önerisi yaparken dizilerden bahsetmeyi unutmayalım. [MENTION=448606]harunyalcin2013[/MENTION] Önerdiğiniz diziler hakkında biraz bilgi verirmisiniz? ne ile ilgili, dizilerde neler anlatılıyor neler yapılıyor vs.

K /\ /\ N

Profesör
Reaksiyon puanı
83
Spartacus

spartacus_3_final-1024x528.jpg

2010-2013 yılları arasında biri mini-dizi olmak üzere Starz kanalında 4 sezon süren ve 17 yaş üstü sınırı alan tarihi dizi, Roma İmparatorluğu’na karşı köle ayaklanmasında başı çeken Spartacus‘den esinlenildi. Baş aktörünün de ayrı bir dram kattığı dizi, gerek tarihsel dokuyu çok iyi vermesi, gerekse de reyting unsurlarını cömertçe kullanmasıyla kanalına izleyici rekoru kırdırmış ve kitleleri kendisine bağlamıştır. Dizi sezonları ilerledikçe kendini geliştirmeyi başarmıştır da… Dizinin özgürlük savaşına selamı çakıyor ve arada açıp izliyoruz, efendim.

“I am Spartacus!”

[video=youtube;yHxn8mTpAJU]https://www.youtube.com/watch?v=yHxn8mTpAJU[/video]

Doktor Who

peter-capaldi-doctor-who.jpg

İngiliz yapımı bilim-kurgu dizisi aralıklarla da olsa 1963’den günümüze yayınlana gelen ve GoT ile birlikte bu listedeki halen devam eden iki yapımdan biridir. 2005 yılında başlayan Doctor Who serisi ile dizi, modernizasyon geçirdi ve kanaatimce bu, diziye (ve de Doktor’a tabi ki) oldukça yaradı. Bağımlılık yaratıcı dizilerin ortak özelliği sanırım, Dr. Who’nun da kendisi için yapılmış bir şarkısı var.

Dizide, türünün tek örneği bir zaman lordu olan Doctor Who, çok sevdiği insanoğlu için maceradan maceraya atlamaktadır. Yanında da mutlaka bir yol arkadaşı vardır. Zeki diyalogların cirit attığı dizinin kendini sevdiren taraflarından biri, geçmişte olsun gelecekte olsun her türlü olasılığa açık ve elverişli olması. Geçtiğimiz yıllarda 50. yılını kutlayan dizinin 100. yıldönümünü görmek bize nasip olur mu bilinmez ama dizide bu bağımlayıcılık mevcutken zamane Doktor’un ve insanoğlunun göreceğine eminim.

[video=youtube;bB8fh4QUy-A]https://www.youtube.com/watch?v=bB8fh4QUy-A[/video]

Lost

LostPoster1-1024x640.jpg

Lost konusunda aramızda sadece ilk dört sezonun bağımlılık yaratıcı olduğu yönünde düşünenler var, itiraf ediyorum. Ancak ben genel havada sözlerimi sürdüreceğim (ilk dört sezonun hatırına!). Efendim, dizimiz ABC kanalında 2004-2010 yılları arasında altı sezon yayınlandı. Kanalına hasret kaldığı başarıları kazandırdı, sayısız ödüllere aday oldu. Yayınlandığı süre boyunca ve malumunuz olduğu üzere sonrasında da bizi kendisine bağımlı hale getirirken, TV dünyasının en iyi dizilerinden birisi olarak kendini kabul ettirdi.

Bir uçak kazasından kurtulan kazazedelerin ıssız görünen tropikal bir adada sıkışmaları şeklinde özetleyebileceğimiz dizinin konusu, diziye drama dalında bir Altın Küre kazandırmıştır. Son olarak bu yazıyı yazdığım tarih ve saatleri sizlerle paylaşayım: 4.8.15 16:23:42. Müptelalara selam olsun, gizem devam ediyor…

[video=youtube;M6d9TVG8Nes]https://www.youtube.com/watch?v=M6d9TVG8Nes[/video]

.

trhn

Asistan
Reaksiyon puanı
21
[h=1]Wayward Pines harika bir dzi[/h]

MR.Anonymous

Dekan
Reaksiyon puanı
498
Dizi izleme sitesi önerebilir misiniz. Takip ettiğin dizilerin yeni bölümü gelince beni uyaracak.

ezgisel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende zoo'yu öneririm arkadaşlar. Yeni bir dizi en son 6.bölüm yayınlandı. Zaten ilk sezon 9 bölüm olacakmış. Neyse dizimizin konusu ;İnsanların doğaya verdiği zarar önlenilemez bir hale geldiğinde ve artık tüm düzeni bozmaları hayvanların yaşam alanlarını da tehlikeye atarak büyük bir tehdit oluşturuluyor. Yaşam alanları ihlal edilen hayvanların birbirleri ile bir şekilde iletişim kurmaları ise büyük bir tehlikenin başlangıcı olacaktır. Tüm hayvanlar nedeni bilinmez bir şekilde anlaşarak insanları tehdit olarak görmeye başlaması ve insalığa savaş açmaları ise birçok insanın zarar görmesine neden olacaktır. Abraham, hayvanlar üzerinde araştırma yapan bir bilim adamıdır ve bu olayın sebebini araştırarak ortaya çıkarmak için elinden geleni yapacaktır.

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Anlaşılan o ki forumda zevkimizin uyuştuğu pek kimse yok veya zevklerimiz gibi tembelliğimiz de uyuşuyo :D

Üç diziyi tavsiye etmek istiyorum bu gece.

Suits
Suits_16x9_FeaturedPromo_1920x1080.jpg

Uyuşturucu satıcılığı yaparken kendini bi anda zekası sayesinde sadece Harvard Hukuk mezunlarının çalışabildiği bi hukuk firmasında bulan üstün zekalı Mike Ross ve patronu Harvey Specter etrafında dönen bi dizi. Harvey için şunu söyleyebilirim; House'dan daha karizmatik. Dizi sadece ana karakterler üzerinden yürümüyo, yan karakterlerin hepsi çok başarılı, çoğu için mini-diziler bile çekilebilir. Oyuncu seçimleri cidden çok başarılı. Dizide genellikle ofis dili kullanılıyo. Çoğu zaman ailece izlenebilecek bi dizi(aykırı sahneleri çok az). Müzik seçimleri oldukça başarılı.
-Şu anda 5. sezonun 10. bölümü yayınlandı ve sezon arası finali yaptı. Sezonun kalan 6 bölümü 2016 başlarında yayınlanacak. 6. sezon için yayıncıdan onay almış durumda.
IMDb puanı:8,8

The Newsroom
the-newsroom.jpg

Benim için efsane dizilerden birisidir. Finali de hayal kırıklığına uğratmadı. 10+9+6 bölümlük üç sezon şeklinde yayınlandı. Biz ekranın önünde haberleri izlerken ekranın diğer tarafında neler yaşandığını anlatıyo. Tabi ekranın diğer tarafındaki insanların yaşamlarını. Zaman zaman güncel olaylara da(Arap Baharı-Wall Street'i İşgal Et gibi) yer veriliyo. Başroldeki Jeff Daniels ve yaşlı kurt Sam Waterson oyunculuk olarak döktürüyo. İzlerken adeta kendimi stüdyonun bi parçası olarak hissettiğim bi yapımdı. Yer yer sistemi eleştirdiği için erken final yaptırıldığını düşünüyorum :cool:(olmayabilir de ama neden olmasın :p ). Finali cidden başarılıydı, diziyi izlediğinize asla pişman etmez. Müzik seçimlerinin başarılı olduğunu söyleyebilirim. Zaman zaman dizideki müzikleri dinliyorum hala.
IMDb puanı: 8,6

House of Cards
640px-House_of_Cards_main_characters.jpg

Başrolde Kevin Spacey var, oyunculuklar ve oyuncu seçimleri enfes. Herkes karakterinin hakkını veriyo. Olaylar seçimden sonra kongre üyesi Francis Underwod'a vaadedilen Dışişleri bakanlığının verilmemesiyle başlıyo. Başrolümüz, eşi Claire(Robin Wright)'le birlikte intikam operasyonuna başlıyo ve olaylar olaylar. Siyasetin bizim görmediğimiz yanlarını gösteriyo(umarım Türkiye'de işler bu şekilde yürümüyodur). Dizide Kevin Spacey sıksık kameraya bakarak seyirciyle konuşuyo, bi nevi spoiler veriyo :D Şu ana kadar 3 sezon yayınlandı ve hiçbi bölümde hayalkırıklığına uğratmadı. Dizi hakkında okuduğum yazılarda Amerika'da başkanlık yarışına girse çok ciddi destekçi toplayacağını gösteren yorumlar var. Francis'i bilmem ama eşi Claire aday olsun, değil oyumu, neyim var neyim yok veririm. cCc Claire Reyiz cCc :D ABD başkanı Obama da dizinin sıkı takipçilerinden!
Bu arada; dizi Netflix tarafından bi anda tüm sezon olarak yayınlanıyo, sezon yayınlandıktan sonra spoiler yemeden bitirmek kimileri için zor olabilir :)
3 sezon yayınlandı, 2016'da 4. sezon gelecek.
IMDb Puanı: 9,0

Sürç-ü tuş ettiysek affola :D
Saygılarımla :flowers:

Pleseydor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tavsiyeler için teşekkürler!İzleyecek bir sürü yeni dizi oldu :D

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
Ray Donovan'ı kesinlikle denemenizi öneririm.
hemen sıkılmıyor ve dizilere şans veren biriyseniz müptelası olacağınız bir dizi.

daltonlar3

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Konusu Hackerlık üzerine olan bir dizi arıyorum. MrRobot var çok sevdiğim bir dizi. Sezon finaline girdi. Bunun dışında var mıdır bildiğiniz ?

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Konusu Hackerlık üzerine olan bir dizi arıyorum. MrRobot var çok sevdiğim bir dizi. Sezon finaline girdi. Bunun dışında var mıdır bildiğiniz ?

Tam olarak hackerlik olmasa da, oldukça alakalı bir konu olarak ; Person Of Interest dizisini tavsiye ederim.

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Ray Donovan'ı kesinlikle denemenizi öneririm.
hemen sıkılmıyor ve dizilere şans veren biriyseniz müptelası olacağınız bir dizi.
hemen sıkılan ama dizilere şans veren birisiyim. puanı da iyi. konusunu tam anlamadım biraz açar mısınız?

daltonlar3

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Misfist'i izlemenizi tavsiye ederim. Fantastik bilimkurgu ve komedi bir arada. İzlerken zevk alacağınıza kesinlikle eminim :)

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
hemen sıkılan ama dizilere şans veren birisiyim. puanı da iyi. konusunu tam anlamadım biraz açar mısınız?
hocam bizim bu Ray ünlülerin (genelde) zenginlerin vs. pisliklerini temizliyor.
Ve ufak bir ekibi var bu iş içinde.
Cinayetlerini vs ört bas ediyor ve bu kadar tek düze değil adamlar karşısında şantajlık dosyaları da elinde olmuş oluyor doğal olarak.
kendi ailesel problemleri ve olaylara karşı yaklaşımları da dizi de ön planda.Yani şu ana kadar izleyebileceğiniz en farklı karakter tiplemesi benim gözümde Ray.(bana göre tabi ki)

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
Broadchurch

Gerilim, Polisiye tipinde belirsiz olaylari sonuca erdirmeye çalışan İngiliz dizisi. Bu türde bir dizi arayan kesinlikle yer vermeli.

zeynepp07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Breaking bad tadında izlenecek dizi önerisi olan var mı?

zeynepp07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Breaking bad tadında izlenecek dizi önerisi olan var mı?