Xperia Z ahize sorunu!

Bu konuyu okuyanlar

enesyildiz

Asistan
Reaksiyon puanı
2
çoğu xperia z de bu sorun var bende de var sorunu şöyle hallettim servise felan yollamayın, telefonun kapaklarını açın fön makinasını içine tutun ama soğuk ayarda olsun ve belli bir uzaklıktan olsun, daha sonra sıcak ayara alın fön makinasını, uzak bir mesafeden gene telefona doğru tutun sorun kalmıyor, büyük ihtimal telefonun ahize kısmından içeri su buharı nem vs tarzı şeyler giriyor içerde sıkışıyor ve ahizeyi etkiliyor, bu yöntem bende işe yaradı deneyin bişey kaybetmezsiniz, ama fön makinası telefonlara zarar verebilir zarar vermemesi için kontrol sizde yeterli uzaklıkta tutun içinde nem kaldıysa nemi çıkarmaya çalışın.

Mantıklı geldi banada. Aynı sorun bende de var yeni olmaya başladı.bence sıkıntı nemden.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bende ne ses geliyo nede sesim gidiyo problem nedir acaba ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bende de aynı sorun var ben çözemedim sizler bu sorunu çözebildiniz mi cevap verirmisiniz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar aynı sorun bende de var sizler bir çözüm bulabildiniz mi ?
bulduysanız bana yardımcı olurmusunuz acill

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Fabrika ayarlarına sıfırladım bi kaç gün düzeldi sandım aynı sorun. yazılımsal diyordum ama artık kesin donanımda hata var . aynı anda biraderle aldık onda sorun yok şans mı diyelim şimdi :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aldığımdan beri aynı sorun bende de var. kesilmiş olan sim kartımdan kaynaklandığını söylediler orjinal mikro sim bekliyorum .

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende de Xperia Z2 var sesın 10 tanesınden 8 i gitmiyor ve gelmıyor . şimdi servise mi yollamalıyız yoksa yazılımsal ise format felan guncelleme işe yarar mı ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar aynı sıkıntı bendede var ses tamamen gidiyor ve hiç gelmiyor üst tarafta sony yazısına hafif baskı yaptıgımda düzeliyor biraz zaman gectikten sonra tekrarlıyorr acil yardım lütfen telefonu servise mi gönderiyim yoksa yazılımsal bi sıkıntımı buu kadar para verip bu sıkıntıyı yasamk sizcede biraz garip degil mi ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aynı sorun bende de var, çok sinir bozucu! Ayrıca eller serbest modunda karşı tarafın sesi acayip cızırtılı geliyor.

muci61

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sarj soketinini yanında power düğmesi var hard reset içğn ona basılı tut ve telefonun kapanmasını sagla düzelecektir. Eğer düzelmezse düşme carpmaya bağlı olarak temessızlık vardır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
saç kurutma makinası tut hopörlörlerin üzerine düzelir

ibrhmkzr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bendede aynı sorun var servise gönderdim yapıldı dediler rapor verdiler ama sonuç aynı becerememişler yapmayı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı sorun benim telefonumdada mevcut servise gönderdim 152 tl ücret istedi tamam sony de kullanıcı hatası degil netıcede

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kulağınızda parmağınız arasındaki telefonunuzu birazcık bastırmak suretiyle sıkıştırınca ses gelecektir.
Küçük olan bu hoparlörde iki adet bağımsız iletken Uç var Anladığım kadarıyla ve ben bunu teknik servis olan arkadaşım tel tamiri yaparken görmüştüm sorun temas etmiyor olması

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aynı sorun bende de var. Yaklaşık 1 aydır var ilk başlarda anlayamamıştım kapatıp açınca düzeliyordu yazılımsal zannetmiştim ama değilmiş. konuşurken ahizenin olduğu yere hafif tıklayınca düzeliyor. Şimdilik böyle kullanmaya devam.

O

Ogndmn

SDN Okuru
Ses hoparlörden değilde ahizeden çıkıyor nasıl düzeltebilirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı sorun bende yaklaşık 6 aydır var sevise yolladım ve sevisten geldiğinde anakartı hasarlı dediler kullanıcı hatası olduğunu söyleyip garanti kapsamına almadılar masraf olarak da 450 tl gösterdiler.İllet bir durum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Gerçekten çok yorulduk. N yapmalıyım aynı sorun bende de var . 2 gündür benim sesim karşı tarafa gidiyor. Karşı tarafın sesi gelmiyor. Sony yazısına bastırdım , ahizeyi dışardan yumuşak bir bez yardımı ile sildim , üfledim , Sürekli kapatıp açtım yok yok yok. Çok severek ve isteyerek almıştım çok pişmanım. O kadar para verdim ya . Başka önerileriniz var mı servise falan vermek istemiyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaslar anladigim kadarla hepsinde aynı sorun var aynı durumdayım servise gönderdim kullanıcı hatası deyip geri gönderdiler bilmiyorum ne yapcam

tanerkayahan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkdaşlar merhaba,aynı sorun bende de var. Telefonun arka kapağı kırıldığı için yeni kapak alıp ben değiştirdim. Bunu yaparkende yeni ahize aldım ve onu da taktım ama sorun gene devam ediyor. Ahizeyi takarken şöyle bir şey ile karşılaştım: ahizenin üzerinde plastik bir madde var o ahizenin üzerinden kayıyor ve sıkıntı yaratıyor. Bende oraya kağıt sıkıştırarak sorunu çözdüm. Ama bir süre sonra gene aynı sıkıntı olmaya başladı. Muhtemelen gene kağıt kaydı.

zxqw

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1.Telefonunuza aşağıdaki kodu tuşlayın
*#*#7378423#*#*
2."Service tests " tıklayın.
3."Earphone" tıklayın ve ses ayarını sonuna kadar yükseltin, telefonu kulağınıza yaklaştırıp sesi dinleyin.
Ses normal ise ahizede yani karşıdakinin sesini duymamıza yarayan kısımda sorun yoktur.
Ses gelmiyorsa telefonun üst orta kısmını elinizle sıkıştırarak sesi dinleyin, arada ses geliyorsa temas sorunu vardır. Ses hiç gelmiyor yada kötü geliyorsa ahizenin değişmesi gerekebilir.
Gittigidiyorda satanlar var.
(Sony Xperia Z Iç Kulak Ahize Konuşma Sesi GittiGidiyor'da 185133046),
(Sony Xperia Z L36h Orjinal Iç Kulaklık Speaker GittiGidiyor'da 193756997)
4.Youtube'dan nasıl açıldığına bakın yada tamirciye verin. Kendiniz açarsanız pilin üst kısmındaki kartı sökün altında telefonun üst orta bölümünde ahizeyi görürsünüz. Üzerinde sağda ve solda bakır tırnakları var onları şeklini bozmadan biraz yukarı doğru açın ve üzerine geri takacağınız karttaki temas edeceği yerdeki bakır bölgeye iyi temas etmesini sağlayıp telefonun parçalarını açtığınız gibi kapatın.
Not: 2mm çapında çift taraflı bant ve arka kapak gerekebilir. Eliniz yatkın değilse tamirciye verin.
Bendeki ahize sorunu çözüldü. Siz de Earphone testinde belirtiğim sorunu yaşıyorsanız diğer yorumlardaki yöntemler geçici temas sağlayabilir ama kesin çözüm telefonun içinin açılmasıyla yapılabilir.
Tecrübesi olmayanlar sökmesin tamirciye gitsin.

Muhterem Koç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar gelen cağrılar da ve çoğu zaman benim. Yaptığım aramalarda karşı tarafaın sesi bana gelmiyor service testten kontrol ettim herşey çalışıyor fakat sık sık oluyor ve çok can sıkıcı olmaya başladı başına gelen veya çözümünü biken arkadaşlar var mı?
Hala kullanan varsa benim gibi çözüm burda..Uzun süre bende aynı sorunla karşılaştım ama artık sorunu çözdüm. Telefona kulaklık takılıp çıkartılınca kulaklık girişinde bi yer takılı kalabiliyor bu yüzden telefon kulaklık takılı olarak işlem yapıyor. Çözüm olarak böyle bir durumda kulaklığı tekrar takıp çıkartın, düzelmezse kulaklığı takıp giriş kısmında hareket ettirerek takılı kalan yerin kurtulmasını sağlayın problem çözülücektir.