Xperia Z ahize sorunu!

Bu konuyu okuyanlar

ndense

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar gelen cağrılar da ve çoğu zaman benim. Yaptığım aramalarda karşı tarafaın sesi bana gelmiyor service testten kontrol ettim herşey çalışıyor fakat sık sık oluyor ve çok can sıkıcı olmaya başladı başına gelen veya çözümünü biken arkadaşlar var mı?

srdrgkc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
pc companion ile yazılımını onarmayı dene olmazsa servise gönder

ndense

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nasıl yapacağım onu ? Yazılım güncellemeden kastınız ahizenin yazılımı mı yani bir nevi driver yoksa telefonun yazılımı mı ?

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Sony PC Companion,Sony Resmi Sayfasından İndirebilirsin.

ndense

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende Sony Pc Companion yüklü hangi bölümünden yapacağımı anlayamadım ? Android sürümümden bahsediyorsanız şuan güncel 4.3 jellbean

Şöyle bir sorunda var ben yazılımımı güncellemeden önce de yapıyordu belki yazılımsal bir hatadır diye güncelledim fakat sorun devam ediyor hatta kesilmiş olan sim kartımdan kaynaklı olabilir diye orjinal micro sim aldım yok yine yapıyor.

Sony teknik servis hakkında görüşleriniz nasıl ?

s.gulce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorun bendede var malesef genel bir sorun gibi gözüküyor bende yazılımsal diye düşündüm ama malesef hoparlore vererek konuşuyorum çoğu zaman

s.gulce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yedeklerimi alıp servise göndermeyi düşünüyorum büyük ihtimal su temasından sonra olmuştur

Ali ER

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hoparlörü değiştir bence

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
kulaklıkla kullanınca nasıl? bende ch@t527 var onu kulaklıkla kullanıyorum öyle daha rahat oluyor.

s.gulce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorun ahizede dostlar yani ses bi geliyo bi gelmiyo dolayısı ile ses gelmeyinde hoparlör e veriyorum sesi ozaman geliyo öyle konuşuyorum

cagatayz

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Çok sıkıntı olmayacaksa formatlayı deniyebilirsin.
Testlerde sıkıntı yoksa donanımsal değiş yazılımsaldır çünkü.

emirozcopur

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bi gidip bi geliyorsa donanımsal da olabilir sorun servise vermelisin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeş aynı sorun bende de var servise 2 kere gönderdim sorun yok dediler ama aynıydı. neyse sonra kendiliğinden düzeldi sorun yine başlamıştı geçen hafta telefonu turkcelle verdim gönderdik dediler ama teleservice cihaz bizde değil diyolar galiba kaybettiler şimdi napacam ben de bilmiyorum

s.gulce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Geçmiş olsun ama için rahat olsun o telefonun sıfırını turkcell sana verir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aynı sorun bende de var maalesef umarım yazılımsaldır diye düşünüyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Problem tamamen donanımsal ben 4 defa servise bu sebepten dolayı gönderdim seviş te 4 defa problem yoktur diye geri iade etti benim bulduğum çözüm ahizeden ses gidince hafiften telefonun ahize kısmını avucumun içine vuruyorum ses düzeliyor. Defalarca servise gönder hiçbirşey yapılmadan cihaz geri gelecek çünki yapılan testlerde cihazda problem çıkmıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aynı sorun bendede var 7 aylık telefon ayda bir iki kere oluyordu düzeliyordu son 2 haftada en az %60 konuşmalarımda bu sorun oluştu. Sony yazısına hafif bastığın zaman düzeliyor ama bu kadar para verdiğin bir telefonda böyle bir sorun olmaması lazım bir kaç kişidede duydum ve hepsininde söylediği aynı ara sıra oluyordu son 2 haftada çok arttı. Buda yazılımsal mı diye düşündürdü ama güçlü kanım donanımsal ahizede sorun olduğu. sizin öneriniz nedir ?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
enteresan bir durum ch@t527'de böyle şey yok suya sokunca hiç ses kalmaz ya hep ya hiç...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı sorun bende de vardı sıvı temasıda hiç bir şekilde olmamaıştı. garantiye verdim yazılımı sildiler baştan kurdular şimdi kullanıyorum bir sorun yok

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar banada xperia z şema lazım . yayınlayan olrsa sevinirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar telefonu turkcellden aldım baya aldu. 4. kez gönderişimdi ve şimdide benim sesim karşıya gitmiyor yada çok kötü bi şekilde gidiyor telefonla görüşme yapamaz hale geldim. değişim yaptırma şansımız var mı?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bu sorun çok uzun zamandır var benim telefonda. Bazen hiç sorun olmuyor bazen de 2-3 gün sürekli sorun yaratıyor. Problemin yazılımsal olmadığı kesin. Çünkü o bölgeye bastırarak, sıkıştırarak idare ediyorum. Zaten hem güncellemeyi, hem onarmayı hemde testleri defalarca yaptım. Servise göndereceğim ve çok büyük ihtimal geri dönecek sorun yok diye. Yine de şansımızı deneyelim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bendede aynı sorun var ama üşeniyorum servise göndermeye göndericen beklicen haftalarca arkadan biraz bastırınca ses geliyor ama bazen çıldırtıyor tavsiyem servise verirkende bastırınca ses geliyor diye belirtin temassızlık var diyin yapacaklardır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Birçok kişinin telde aynı sıkıntı var bende de olduğu gibi. Herkes donanımsal dedi. Donanımsalsa eğer sony nin ne yapması gerek bu sıkıntıya karşı ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
çoğu xperia z de bu sorun var bende de var sorunu şöyle hallettim servise felan yollamayın, telefonun kapaklarını açın fön makinasını içine tutun ama soğuk ayarda olsun ve belli bir uzaklıktan olsun, daha sonra sıcak ayara alın fön makinasını, uzak bir mesafeden gene telefona doğru tutun sorun kalmıyor, büyük ihtimal telefonun ahize kısmından içeri su buharı nem vs tarzı şeyler giriyor içerde sıkışıyor ve ahizeyi etkiliyor, bu yöntem bende işe yaradı deneyin bişey kaybetmezsiniz, ama fön makinası telefonlara zarar verebilir zarar vermemesi için kontrol sizde yeterli uzaklıkta tutun içinde nem kaldıysa nemi çıkarmaya çalışın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim telefondada var aynı sorun ne yapacağımı bilmiyorum

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
z'nin kutusunda çıkan kulaklığı kullanın yada she3595bk philips kulaklık alın sıfır sorunla kullanın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar aynı sorun benm basıma da geldi bende geçen ağustos ayında almıstım telefonu konusma yaparken ahizeden ses gelmiyo ama benm sesim karsıya gidiyo bende bir iki telefoncuya sordum aynı sorun baskalarında da var dediler bugün garantiye verdim telefonu bakıcaz artık gelince nasıl olcak inş düzelir yoksa o kadar para verdik telefona yazık yani

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bende de viber den karşı tarafın sesi gelmiyor yardımcı olur musunuz lütfen.

s.gulce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
geçen ekranım kırıldı yeni ekran aldım değişimden sonra sorun düzeldi,demek ki temassızlık problemi oluyor