Xperia arc/arc s/ray 4.0.4 root ve cwm kurulum rehberi

Bu konuyu okuyanlar

cihangir1021

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=169407]yalancibahar[/MENTION] Usta bak şimdii benim tel Ray bnm telde 2.3.4 var cwm kurmak istiyorum ancak beceremedim bir türlü tel hata ayıklama ve bilinmeyen kaynaklar açık takıyorum ve install-cwm1.cmd i çalıştırıyorum devam etmek için bir tuşa bas diyor basıyorum bitiyor işlemler ancak telefonda hiçbir değişiklik yok :s

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
@yalancibahar Usta bak şimdii benim tel Ray bnm telde 2.3.4 var cwm kurmak istiyorum ancak beceremedim bir türlü tel hata ayıklama ve bilinmeyen kaynaklar açık takıyorum ve install-cwm1.cmd i çalıştırıyorum devam etmek için bir tuşa bas diyor basıyorum bitiyor işlemler ancak telefonda hiçbir değişiklik yok :s

cwm yüklenince gözle görülür bi değişiklik olmaz :) telefon açılırken Sony yazısı çıktığında art arda ses açma yada ses kısma (yüklediğin cwm ye göre) tuşuna bas cwm açılır

cihangir1021

Asistan
Reaksiyon puanı
0
malesef cwm yüklenemedi denedim olmuyor başka yolu yöntemi yokmu
x parts 'da iş görmedi :)

cihangir1021

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Cwm 'de tamamdır şimdi Gin2Kitkat (System ile META-INF şeklinde.) kurmaya geldi onu kurmak istiyorum kasmaması için
başka kasmayan güzel rom'lar varsa öneride bulunabilirmisiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hocam ses açma tuşu çalışmıyor sadece ses kısma tuşu işimi görür mü?

canzai

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeş bir ricam olacak nasıl unroot yapıyoruz...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bu arada tel xperia arc lt15i demin belirtmeyi unuttum

bur1515

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Telefonunda superuser veya supersu dan hangisi varsa gir orada unroot vardır. Bu arada neden rootu kaldıracaksın?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
4.4.4 KİTKAT GÜNCELLEMESİNİ arc s e nasıl yükleyebiliriz birde onu paylaşsanız

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben ilk flaşlama işlemini yaparken bilgisayar ''usb aygıtı tanınmadı''hatası veriyor bunun çözümünü ayrıntılı anlatabilcecek bilen arkadaş varsa yardım lütfen

S

SDN Okuru

SDN Okuru
müdür yükledim daha birinci rotta telefon sürekli yeniden açıp kapatıyo kendini acill yardım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
söylenenleri aynen yaptım kardeşim karnel kısmını yaparken yüzde takıldı kaldı sonra tekrar denedim ancak değişen birşeyolmadı ve şimdi tel açılmıyor yardımcı olurmusun.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ERROR - ERR_SEVERITY="MAJOR";ERR_CLASS="SECURITY_CLASS";ERR_STATIC="IMAGE_ADDRESS_RANGE";ERR_DYNAMIC="SIN-block eraseblock mismatch";

böyle bir hata veriyor sizce sorun nedir?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
waiting for device kısmında takıldı kaldı usb hata ayıklama modu açık ama gene de waiting for device kısmında takıldım kaldım bi yardım ediverirseniz iyi olur

dmc178

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Xperia ray telefonumun cwm menüsünde custom rom atarken status 7 hatası veriyor. Bunu nasıl çözebilirim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hocam flsdtool çslıştırıyoeum ama usb il geri tuşu görunuyor bekledim bir netice yok usb aygıt bağlı ama bağla diyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
mrb benim cihazım arc s cihaz açılırken ilk başta sony ve ardından logo geliyor ve tekrarlayıp duruyor yani anlayacagınız hiç açılmıyor ne yapmalıyım sizce yardımcı olursanız sevinrim şimdiden tşkler...

benosiwu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selamlar,xperia arc s kullanıyorum android 4.0.4 yüklü, root atmak istiyorum ama telefonum yurtdışından geldiği için çakma imei var, bi sorun olur mu?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sene olmuş 2015. root ve rom atarak bana bu telefonu sevdirdiğin için çok teşekkür ediyorum :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hala bi arc kullanıcısı olarak root atmaya karar verdim. yorumları okuyunca tırstım. bu beceriksizlikle ben bu telefonu bu akşam halledip çope atarım diye düşünüyorum :S

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ERROR - ERR_SEVERITY="MAJOR";ERR_CLASS="SECURITY_CLASS";ER R_STATIC="IMAGE_ADDRESS_RANGE";ERR_DYNAMIC="SIN-block eraseblock mismatch";

Bu hata bende de var. Google'daki tüm sonuçlarda hata ayıklama modundan falan bahsetmişler fakat bir çok kez denedim malesef olmuyor kernel atılmıyor. Bu tutorial sadece gingerbread için mi geçerli acaba ?

Xperia ray kullanıyorum bi kaç sene önce, gingerbread'dan sandwich'e geçmiştim. Sonra bir şekilde gingerbread'ı tekrar yükledim fakat. Şuan telefonu ne orjinaline döndürebiliyorum ne root yapabiliyorum. Sony support libary de telefonu onarmıyor. Başka bir rom yüklü diyor.
4.0 + ya gecmek benim için çok önemli çünkü bu sürümde çalışan bir android uygulaması yapıyorum ve kendi telefonumda test edemiyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Beyler bu denşilen herşeyi yaptım System cleanup tan proğram silebiliyorum ama taşıma işlemleri yapılmıyor Move app diyorum sonra move app to sdcard bi değisim olmuyor nasıl taşıma işlemini yapacğız teşekkürler .

Prof.cahil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
For 2011 devices line, be sure you are not in MTP mode

yazıyor yardımcı olur musunuz?

Prof.cahil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Flashtool / drivers klasöründeki driver da hangi seçenekleri seçeceğiz

onuurinal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
03/055/2015 19:55:44 - INFO - Device disconnected
03/055/2015 19:55:46 - INFO - Selected LT15i_4.1.A.0.562_Kernel .ftf
03/055/2015 19:55:46 - INFO - Preparing files for flashing
03/055/2015 19:55:50 - INFO - Please connect your device into flashmode.
03/056/2015 19:56:03 - INFO - Opening device for R/W
03/056/2015 19:56:03 - INFO - Start Flashing
03/056/2015 19:56:03 - INFO - Processing loader
03/056/2015 19:56:03 - INFO - Checking header
03/056/2015 19:56:03 - INFO - Ending flash session
03/056/2015 19:56:03 - ERROR -
03/056/2015 19:56:03 - ERROR - Error flashing. Aborted
03/056/2015 19:56:04 - ERROR - Drivers need to be installed for connected device.
03/056/2015 19:56:04 - ERROR - You can find them in the drivers folder of Flashtool.

Böyle bir hata alıyorum ne yaptıysam olmadı driverları yükledim ama olmadı ne yapmam lazım ????????

İsmail_Bilir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sony Xperia arc LT15İ telefonumu bir türlü rootlayamadım. Burada ve başka forumlar da anlatılanları uyguladım ve telefonum hiç açılmadı. Başka bir yolla en sonunda rootlamayı başardım. Önceden android sürümü 2.3.4 idi. Şimdi 4.0.4 oldu. Yapmak isteyipte yapanayn arkadaşlar faydalansın diye yazıyorum:

Bunu indiriin:

Bunu da indirin:
LT15i_4.1.B.0.587.ftf

Burayı izleyerek uygulamayı yapın:

Hepsi bu...

lütfullahgürer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşlemler :
1 KERNEL - İndirdiğimiz dosyaları masaüstüne zipten çıkartın. Zipten çıkan dosyalardaki kernel ( ftf ) uzantılı telefonumuza ait olanları flashtool içindeki firmware (c://flashtool/firmware) klasörüne atıyoruz. Telefonumuzu kapatmadan USB hata ayıklamasını ve bilinmeyen kaynakları açıyoruz. Öneri : Uçak moduna alıp kapatırsak telefona LT18i_4.1.A.0.562_kernel.ftf kernelini yüklediğimizde hataları görmeyiz.

İlk önce telefonumuza verdiğimiz ilk .562 kernelini flashtool ile yüklüyoruz.
NASIL : Telefonu kapat, flashtool'u aç. Flashtool'da "yıldırım" işaretine tıkla. Çıkan kutucukta "flashmode" seç ok de. Çıkan pencerede "A.0.562" seç ve ok a tıkla. Çıkan pencerede telefonu bağlamanı istiyor, telefonun geri tuşuna (Ray - ses kısma) basarak kabloyu bağla ve bekle. Kernel flaşlama bittiyse işlem tamam ve telefonu çıkarıp açın.

Hocam herşeyi harfiyen yaptım ama 1 kernel de flashtool da LT18i_4.1.A.0.562 gözükmüyor başka 2 tane seçenek var ama 562 olan gözükmüyor. 587 olanı koyunca gözüküyor 562 de gözükmüyor. telefonum st18i