Xiaomi Türkiye'ye Geldi !

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
#1
Çinli cep telefonu üreticisi Xiaomi, Türkiye pazarına 7 modelle girecek. Şirket yeni seri telefonlarını 700-3.000 TL arasındaki fiyatlarla satacak.
1527262138301.png
‏‌

Dünyada en çok satan telefonlar arasında yer alan Çinli Xiaomi, sonunda Türkiye pazarına giriyor. Bir süredir satışı yapılan telefon, ithalat yoluyla ülkemize geliyordu. Şirketin şimdi dağıtıcısı Evo Bilgi Teknolojileri’yle doğrudan pazara girmeye hazırlandığı öğrenildi. Xiaomi, mayıs sonunda 7 modelle Türkiye’ye doğrudan gelecek. Modellerin fiyatları, 700 TL - 3 bin TL arasında değişiyor.

E-ticaretle satacak
Evo Bilgi Teknolojileri bir süredir cihazların Türkiye ithalatçısıydı. Daha önce Türkiye’ye girme girişimleri olan Xiaomi, satış sonrası destek yüzünden bunu ertelemişti. Yeni dönemde satış sonrası destek için Genpa ile görüşüldüğü de öğrenildi.

Telefonun satışı ilk etapta internet sitesi üzerinden e-ticaretle yapılacak.

Xiaomi, 2010 yılında kurulan Çinli bir cep telefonu markası. Kurucusu seri girişimci Lei Jun. Mi modeli çok ünlü. Mi Note Pro, Mi Note, Mi 4, Redmi 5 serilerine sahip. 2017 yılında dünyada 90 milyon adede yakın satış yaptı.

1527262170044.png


Tayvan, Brezilya, İtalya, Hindistan, Endonezya, Meksika gibi ülkelere giren marka dünyada faaliyet gösterdiği ülke sayısını artırmak istiyor.

4’üncü büyük marka oldu
2018 yılı ilk çeyrek sonuçlarına göre Xiaomi, dünyada dördüncü büyük cep markası oldu. IDC’nin verilerine göre 2018 birinci çeyreğinde Samsung 78.2 milyon adetle lider.

Onu 52.2 milyon adetle Apple takip ediyor. Huawei 39.3 milyonla üçüncü. Xiaomi ise 28 milyon adetle dördüncü sırada.

Kaynak: Çinli‏‘cep’ devi Türkiye’ye geldi
 
Son düzenleme:

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
#4
Normalde de vergiler vardı. Ama Türkiye'ye geldiği için teknik servisinin biraz daha belirgin olacağını ve bunun sonucunda da fiyatının artacağını düşünüyorum.
 

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
#6
Xiaomi telefonlarını Evo BT isimli firmanın resmi olarak satacağı yazıyor. Zaman zaman internette başka firmaların da Xiaomi distribütörlüğünü aldıkları söylense de sanırım haberin doğru olup olmadığı ileriki zamanlarda belli olacak gibi. Umarım hayırlı olur. :)
 
Katılım
4 Eyl 2015
Mesajlar
34
Beğeniler
2
Puanları
8
#7
telefon alacağız ithalatçılara güvenmediğim için beklemedeyim. Alırım gelir pişman olurum bu seferde :D
 
Üst
stat counter