Xiaomi Redmi Note 4/4x Almayı Düşünüyorum

Bu konuyu okuyanlar

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Merhaba arkadaşlar. Snapdragon işlemcili Xiaomi Redmi Note 4 / 4x almayı düşünüyorum.
Telefonun kronik bir sıkıntısı var mı? Sizce beni üzebilecek bir yanı var mı? :)

Bir de Snapdragon işlemcili olan Xiaomi Redmi Note 4 / 4x'i hangi site ve satıcıdan almamı önerirsiniz? Mümkünse gittigidiyor, n11 ya da hepsiburada'dan olsun.

@Murat Burç @Ebubekir Demirhan @Harnapazade @...Görkem...

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Hepsi buradadan SD625 3/32 olanı aldım kamerasından çok şey bekleme gelir gelmez Samsung internet tarayıcısını kur. Kullan. Gerisi güzel 8+ üstü genellikle 10 saat ekran süresi veriyor.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
samsung internet tarayıcısını merak ettim gece yükleyip bakacam, şu an ben turkcell yaani yi kullanıyordum :D

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
samsung internet tarayıcısını merak ettim gece yükleyip bakacam, şu an ben turkcell yaani yi kullanıyordum :D
Ben yüklemiştim. Çok güzel. Ayrıca Adguard'ı da kurarsanız Samsung Browser'da reklamlar engellenmiş olacaktır. :)

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
dostum ben vestel venus v4 aldım ve pil performansından gayet memnun kaldım :) p2 gibi mübarek

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bunun pil örneklerini az sonra paylaşırım. Samsung internet tarayıcısını kurdum çünkü Mİ tarayıcıda sekmeler arası geçiş yaparken çok anlamsız bir takılma vardı şöyle ki sekme pencerisini açıyorum başka sekmeye basıyorum. Animasyon başlıyor bir hık diye gidiyor ondan sorna devam ediyor. Dedim böyle olmaz Samsuungun tarayıcısını kurdum rahatım.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
en önemlisi benim için indirme hızıydı ve şuanlık vestel yeterli (oparatörlere göre) , ve arka planda çalışan her uygulamaya kısıtlama getirebiliyorum vestelde :) istediğim programı benden habersiz çalışmasın diye kapatabiliyorum ya da ben açtığımda sadece çalışsın diyorum, bilmiyorum bu eski telefonlarda yoktu, yenilerde olabilir...?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Cepport iyidir diyorlar HB'de 1000 TL civarına 4/64 olan modeli var almışken onu al veya yine 1000-1100'e kamerası daha iyi bataryası daha kötü üsaf androidli Mi A1 de var ona da bakabilirsin.

Ben bu koyu gri olanı 929'a almıştım fiyatı artmış.
Xiaomi Redmi Note 4 32 GB (İthalatçı Garantili) Fiyatı

---- Mesajlar birleştirildi ----

Redmi Note 4x ile Redmi Note 4 arasında fark var mı?

@Murat Burç
Var işlemci farkı falan var herhalde sonra hepsine snapdragon seçeneği getirdiler falan filan valla onları takip etmek benim için çoooooook sıkıcı bir iş o yüzden uğraşmıyorum. @Ebubekir Demirhan biliyordu herhalde temiz RN4 Snapdragonu al geç.

İlk iki ekran görüntüsü anlık diğerleri önceden cektiklerim
Ekli dosyayı görüntüle 32955Ekli dosyayı görüntüle 32956Ekli dosyayı görüntüle 32958Ekli dosyayı görüntüle 32959Ekli dosyayı görüntüle 32960Ekli dosyayı görüntüle 32961Ekli dosyayı görüntüle 32962Ekli dosyayı görüntüle 32963Ekli dosyayı görüntüle 32964Ekli dosyayı görüntüle 32965

Ekli dosyayı görüntüle 32955Ekli dosyayı görüntüle 32956Ekli dosyayı görüntüle 32958Ekli dosyayı görüntüle 32959Ekli dosyayı görüntüle 32960Ekli dosyayı görüntüle 32961Ekli dosyayı görüntüle 32962Ekli dosyayı görüntüle 32963Ekli dosyayı görüntüle 32964Ekli dosyayı görüntüle 32965

Hala şu aptal sunucuyu düzeltemediler hala hala benim söyleyecek hiç bir şeyim yok

Ekli dosyayı görüntüle 32966

Son düzenleyen moderatör:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Screenshot_2018-01-16-21-11-21-683_com.miui.securitycenter.png
Screenshot_2018-01-16-21-11-21-683_com.miui.securitycenter.png

Resim bulunamadı diyor.
Diyorum ya aptal sunucu diye başka yorum yok

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Cepport'ta garanti hangi servise ait?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Fixpack hakkında bir bilginiz var mı? Tavsiye eder misiniz Fixpack'i?
@Murat Burç

Ekli dosyayı görüntüle 32980

Evet. Delta garantiliymiş.
Ekli dosyayı görüntüle 32982

MiUI forumdaki fiyatlar:
Bak farklı olabilir dedim ya işlemci farkları falan 435 yazma gördüm(sanırım) mediatekli olan gördüm falan filan ben açık açık gördüğüm bildiğim yerden aldım cepportta açık açık ne olduğunu yazmış gerisi sende fixpack hakkında bilgim yok

5 gündür bende cihaz bence iyi cihaz

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Cihazı Fixpacklettirmek garantiyi biraz daha uzatmak gibi bir şey oluyor Webtekno bu konu hakkında video hazırlamıştı sorun yaşayan yok

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Biraz araştırdım. Bu söylediğin iki telefon arasında çok ufak tefek fark var. Her ikiside Snapdragon işlemcili ama Mediatek olan versiyonu da var. Snapdragonlu olanı almak daha mantıklı. Benim tavsiyem bu ikisi arasında kesinlikle Redmi Note 4 almanı tavsiye ederim X olanı değil çünkü tamamen metal kapak (X olan plastik), kapaklar vida ile güçlendirilmiş üstüne kızılötesinin kumanda açısı daha iyiymiş. Snapdragon işlemcili olanı ve B20 desteği olan modeli yani global sürümü almalarını önermişler.

Fiyatına göre çok güzel cihaz. Pil büyük zaten 14 nm işlemci ile skorları ortada. Ağırlığı normal bence. Android 7.1 de kalmış 8 gelmeyecek sanırım. Helio X20 olan modelini almayın. 3 GB Ram 32 GB Dahili depolama standart iş görür. İşlemci performansı günlük kullanımda yeterli. FM Radyosu da var. Şöyle bir cihazda kızılötesi bile var çok ilginç :). Keşke Type C olsaymış ama çok problem değil. Hızlı şarj oluyormuş. Kamerası iyi ışıkta fiyatına göre iyi çekiyor gece ortaya çıkıyor tabi dezavantajı ama iş görür. SAR Değeri fena değil başta 1.24 vücut 1.00.

Tasarım görecelidir sen beğendiysen sıkıntı yok. KVK Garantili olanı varmış. Ben olsam KVK Garantili olanını alırdım ithalatçı yerine.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
MiUI forum'da sordum ve şu şekilde cevap aldım.
  • Redmi note 4x GRİ 3/32 gb 790 Tl ---> Snapdragon 625
  • Redmi 4x SİYAH 3/32 GB 680 TL ---> Snapdragon 435

Biraz araştırdım. Bu söylediğin iki telefon arasında çok ufak tefek fark var. Her ikiside Snapdragon işlemcili ama Mediatek olan versiyonu da var. Snapdragonlu olanı almak daha mantıklı. Benim tavsiyem bu ikisi arasında kesinlikle Redmi Note 4 almanı tavsiye ederim X olanı değil çünkü tamamen metal kapak (X olan plastik), kapaklar vida ile güçlendirilmiş üstüne kızılötesinin kumanda açısı daha iyiymiş. Snapdragon işlemcili olanı ve B20 desteği olan modeli yani global sürümü almalarını önermişler.

Fiyatına göre çok güzel cihaz. Pil büyük zaten 14 nm işlemci ile skorları ortada. Ağırlığı normal bence. Android 7.1 de kalmış 8 gelmeyecek sanırım. Helio X20 olan modelini almayın. 3 GB Ram 32 GB Dahili depolama standart iş görür. İşlemci performansı günlük kullanımda yeterli. FM Radyosu da var. Şöyle bir cihazda kızılötesi bile var çok ilginç :). Keşke Type C olsaymış ama çok problem değil. Hızlı şarj oluyormuş. Kamerası iyi ışıkta fiyatına göre iyi çekiyor gece ortaya çıkıyor tabi dezavantajı ama iş görür. SAR Değeri fena değil başta 1.24 vücut 1.00.

Tasarım görecelidir sen beğendiysen sıkıntı yok. KVK Garantili olanı varmış. Ben olsam KVK Garantili olanını alırdım ithalatçı yerine.
Hocam cevabınız için teşekkür ederim. Tavsiye ettiğiniz site/satıcı var mı? Gittigidiyor üzerinden cepport satıcısından mı alayım?
Xiaomi Redmi Note 4 32gb 3gb Ram Snapdragon 625 Işlemci 4100 Mah (global Stabil Rom) Cep Telefonu GittiGidiyor'da

Sizce hangi rengini alayım? Gri gayet hoş duruyor bence.

Bir de cepport gittigidiyor'da iki seçenekte Redmi Note 4 satıyor. Birinin fiyatı 919 TL, diğerinin fiyatı 949 TL ama silikon kılıf + koruma camı da beraberinde geliyor. Sizce hangisini almak mantıklı?

@gomez33

Son düzenleme:

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Cepportta bir sıkıntı yaşamazsınız adamlar bildiğin kaç tane teknoloji kanalına Xiaomi ürünleri gönderiyor :)

Ben zaten açık renk telefon severim çünkü tasarım detayları ortaya çıkıyor o yüzden Gri renk alırdım.

Bence 919 TL olanı al çünkü Silikon kılıf zaman içerisinde sararıyor ve kullanılamaz hale geliyor. Çamaşır suyuyla sirkeyle yıka hiç farketmez temizlenmiyor kılıfa işliyor o sararma :) Haa şöyleyse eğer koruma camı üzerinde uygulanmış bir şekilde geliyorsa o zaman mantıklı olabilir fabrikasyon değil bildiğim kadarıyla ayrı olarak geliyor cihazda uygulanmış şekilde gelmiyordur herhalde öyle yazmışlar çünkü. Bir de gelen cam nasıl bir şey onu da bilmiyoruz. Birde şöyle bir durum var. Redmi Note 4X'in ekranı kavisli. O yanında gelen cam ekranı tam kapatan değildir büyük ihtimal. Şöyle anlatayım XA1'in ekranı kavisli ekran koruyucu takıyorsun 2D yanlar açıkta kaldığı için kötü bir görüntü oluşuyor çünkü kavisin olduğu yerde ekran var. Redmi Note 4X'te kavisin olduğu yerde ekran yok gibi görünüyor ama onu bi araştırıp sana söylerim problem oluşup oluşmayacağını.

Bence riske girme 919 TL olanı al. Sonra ona güzel bir kılıf alırsın Şeffaf ve renkli bir rubber. Kılıf bakıyorum onun içinde tavsiye vereceğim.

Araştırdım. 360 Derece koruyan bir kılıfı var ekran koruyucuya da ihtiyaç duymuyorsun ama cihazı biraz kalınlaştırıyor. Alta link bıraktım illa burdan almak zorunda değilsin başka sitelerde daha ucuz.

https://www.mobilcadde.com/eiroo-protect-fit-xiaomi-redmi-note-4-redmi-note-4x-360-derece-koruma-lacivert-rubber-kilif-86954

Böyle birşey istemiyorsan düz Rubber kılıf almanı öneririm sadece arkayı koruyor. O yüzden ekran koruyucuya ihtiyacın olacak.

https://www.mobilcadde.com/xiaomi-redmi-note-4-redmi-note-4x-tam-kenar-koruma-bordo-rubber-kilif-76826

Ekran koruyucu problem çıkarıyor mu çıkarmıyor mu araştırıyorum. Buradan yazarım çünkü bazen tam kapatmıyor 3D olanları var onları alma sakın. Zaman içerisinde kalkma yapıyor arasına toz giriyor ve görüntüyü bozuyor.

Ekran koruyucu problem çıkarmıyor düz 2.5D olanları da kullanabiliyorsun ama 4 kenardan boşluk kalıyor ama Redmi Note 4X'in kavis kısımlarında ekran olmadığı için sıkıntı çıkarmaz. Sadece kötü bir görüntü oluşturur ekran kapalıyken. Bir de tam kapatmadığı için yanlardan menüleri çekerken cam benim elimi rahatsız ediyor açıkçası. 2 günden fazla dayanabileceğini sanmıyorum :) O yüzden 949 TL olanda verdiği camın 3D olduğunu sanmıyorum 2.5D verecekler ve anlayacağın çöpe gidecek paran. Yukarıdaki kılıflardan birini tercih et bence. Üsttekini alırsan ekran koruyucuya gerek kalmayacak. Alttakini alırsan 3D temperli cam taktırman gerekecek. Telefoncularda bulamayabilirsin. İnternetten Siyah rengini satın alıp telefoncuya götürürsen takarlar. Ya da çevrende tanıdığın tecrübeli birileri vardır. Yok ben kendim takmayı biliyorum dersen o ayrı :). Takması videolardan izlediğim kadarıyla kolay geldi bana.

https://urun.n11.com/ekran-koruyucu/xiaomi-redmi-note-4-4x-kirilmaz-tam-ekran-cam-koruyucu-full-ekran-P218104444

Yine de sen bilirsin ama 2.5D'de sıkıntı çıkmıyor dediğim gibi cihazda birde iç çerçevede var oradan kurtarıyor.

Kılıf alacaksan n11'den bak süper kılıflar var. Tasarım/Ergonomi/Dayanıklılık. Bu 3'ü arasında dengeyi bulan bir kılıf almanı tavsiye ederim.

Son düzenleme:

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Peki ikinci linkteki site güvenilir midir? Daha önceden o siteden hiç alışveriş yaptınız mı? :)
Vallaha Türkiyenin en iyi aksesuar mağazası olan Mobil Cadde'ye güvenmeyeceğimde kime güvenecem :) Daha önce çok alışveriş yaptım iade ettiğimde oldu en ufak bir sorun yaşamadım. Kendi websiteleri üzerinden takip edilebiliyor kargo. Bir çok mağazada bulamayacağınız aksesuarları orada bulabilirsiniz. Tek sıkıntı piyasaya göre biraz pahalı olmaları. Onun da sebebi hiçbiri merdiven altı değil kutulu ürünler ve kendi markaları var Dafoni gibi.

Bu kanıtı :)
Mobil Cadde.png

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Hocam cevaplarınız için teşekkür ederim. Bir sorum daha var. :)
Xiaomi'nin powerbankini almayı düşünüyorum. Sizce alayım mı?
Xiaomi 10000 mAh (Versiyon 2) Taşınabilir Şarj Cihazı Gümüş Fiyatı
Güzel bir powerbank. Kapasitesi günümüz standartlarında artık minimum 10.000 mAh. İçerisinden 1 adet micro usb kablo çıkıyor ama o işini görmeyebilir çünkü kısa. 5V/2.4A çıkışı var fazla fazla yeter. Doluluk göstergesi de var çok önemli. El feneri yok gerekte yok. Gövdesi Alüminyum sağlamlık açısından iyi fakat biraz ağırlığına yansımış tabi 250 gr. Güvenliği için çeşitli koruma özellikleri var tek tek yazma gereği duymuyorum buraya. Kendini şarj etme süresi 2A adaptörle 6.2 saat 2.4A adaptörle 4.2 saat sürüyormuş çok iyi. Micro USB çıkışı var Type C böyle bir cihaz için çok ta gerekli değil. Kağıt üzerindeki değerleri güzel fiyatı da güzel ama beni tek düşündüren konu şarj deşarj döngüsü nasıl acaba? Biliyorsun powerbankler ne kadar hızlı şarj olursa o kadar döngüleri düşüyor. 10.000 mAh mesela 1 sene sonra test ettiğinde kapasitesini ne kadar koruyabilecek?. Çok böyle uzun yıllar atıyorum 4-5 yıl falan tam performansla kullanabileceğini düşünmüyorum ama bi 2 yıl gideri var en azından.

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Hocam bu ikinci linkteki kılıf 360 derece koruma mı sağlıyor?
Hayır. Sadece arka ve yan tarafları koruyor. Cihazın ön tarafını korumuyor. Yalnız bazı kılıflar kenarlardan biraz yüksek üretiliyor ki düz bir zemine düştüğü zaman ekrana direk temas etmesin diye bu öyle mi bilmiyorum fotoğraflardan pek anlaşılmıyor. Öyle olsa bile yinede bir ekran koruyucu istiyor çünkü düz zemine değilde mesela eğimli, çukurlu veya çakıl taşlarının olduğu bir bölgeye(aklıma o geldi :))düşerse sıkıntı oluşturur.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Arkadaşlar Gittigidiyor'dan Xiaomi Redmi Note 4'ü satın aldım. Ayriyeten Hepsiburada'dan Xiaomi'nin 10.000 mAh'lik power bankini sipariş ettim.
İnşallah ürünler sorunsuz bir şekilde elime ulaşır. Yardım eden herkese teşekkür ederim. :)

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Arkadaşlar Gittigidiyor'dan Xiaomi Redmi Note 4'ü satın aldım. Ayriyeten Hepsiburada'dan Xiaomi'nin 10.000 mAh'lik power bankini sipariş ettim.
İnşallah ürünler sorunsuz bir şekilde elime ulaşır. Yardım eden herkese teşekkür ederim. :)
Hayırlı olsun güle güle kullan. Bi uzun kullanım testi yaparsın artık :)