Xiaomi Redmi 5 Plus Bootloader Kilidini Kapadım Telefon Açılmıyor Çözümü

Bu konuyu okuyanlar

Leonly

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba arkadaşlar, markanın Türkiye Resmi Fan sitesinde bu işlemi ücretli olarak yaptıkları veya testpoint (telefonun arka kapağı sökülüp yapılan bir işlem) yöntemini önerdikleri için araştırıp resmi ingilizce forumdan bulduğum ve uyguladığım basit çözümü anlatmak istiyorum.

SORUN:
Telefonu internet üzerinden aldım ve gelen telefonu açılırken bootloader kilidinin açık olduğunu gördüm. Hemen XiaoMiTool ile hatasız bir şekilde cihazı kilitledim. Bu işlem sonrası bootloader kilitlendi ama açılırken Mi logosuna kadar gelip reset atıyordu. Yani telefon brick olmuştu. Xiaomi'nin resmi forumundan bulduğum ve uyguladığım çözümü aynen aktarıyorum.

ÇÖZÜM:
1- Buradan XiaoMiTool programını indirip bilgisayarımıza kuruyoruz.
2- Telefonumuzun sürücülerini bilgisayarımıza kuruyoruz.
3- Daha sonra bilgisayardan C:/ sürücüsüne gidip programın kurulu olduğu XiaoMiTool klasörünü açıp içindeki FastFlash programını çalıştırıyoruz.
4- Telefonumuzun Ses Açma ve Güç tuşlarını MI logosu gelinceye kadar basılı tutuyoruz.
5- Karşınıza gelen Recovery menüsünden Ses Tuşları'yla Connect with MiAssistant'ın üzerine gelip Güç tuşuyla seçiyoruz.
6- Şimdi telefonumuzu bilgisayara bağlayıp programla ilgili ayarlamalara geçiyoruz.
7- Program telefonu usb ile bağladığınızda size 4 adet seçim menüsü olan bir ekran açacaktır. İlk 2 menüden sırasıyla China Developer ve China Stable seçeneklerini seçip diğerlerini boş geçiyoruz.
8- Devam dediğimizde program telefonunuzun bilgilerine bakarak sizin için 2 romdan en uyumlu olanı indirmeye başlayacaktır.
9- İndirme tamamlandığında telefonunuzun ekranında rom kurulumunu göreceksin. Bu işlem bittiğinde telefonunuz normal olarak açılacaktır.
10- İngilizce seçip devam kurulumunuzu yapın. Bu işlemlerden sonra yapmanız gereken şey Bootloader Kilidi'ni açıp Global Stable veya Global Developer romlarından birini yüklemek.

Konu hakkında sormak istedikleriniz olursa seve seve ücretsiz yardım etmeye hazırım :)

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Çok güzel anlatmışsınız. Emeğinize sağlık. :)

ararat1824

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Açık olan bootloader i neden kapatmak istedinki bu kadar zahmetten sonra tekrar açıp global yüklemek zorunda kalıyorsun
Ama en iyi tarafı araştırıp sorununu hal etmişsin
Bende 5 plus var aldığımda unlock tu ve hala oyle
Nedenine gelince bunlar çinden alınıyor ucuza ama global rom olmayınca satılmıyor
Testpoint veya programla global rom yüklüyorlar imei falan filan