Xiaomi pişmanlıkmıdır ? pişman olan varmı ?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
140
Eşimde mi5 var ve ara sıra kendi kendine kapanıyor ve cihaz bana pek stabil gelmiyor. Bende bir ara sıfır mi5 s 64 gb aldım dediğim gibi cihaz pek stabil değil ve bir şeyler eksik hissi verdi bana, zararına satıp başka cihaz aldım.
Nasıl eksiklikler mesela

cprpszx13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
mi5s 1300 tl 64 gb hepsiburadada sizce iyi bir seçenek mi

gümüşsu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
4 ay önce eşime 1250 TL'ye Mi 5s aldım Aldıktan sonra bizden kaynaklanan hatadan dolayı telefonun ekranı kullanılmaz hale geldi. Teknik servis EVO 200 TL'ye ekranı değiştirdi. Lakin o kadar amatörce çalışıyorlar ki telefonu tam 4 kez teknik servise göndermem neticesinde telefon tam olarak yapılı geldi elime. Tabi bu süreç yaklaşık 2 ayı buldu. Beyefendilere mail attım tenezzül edip dönmediler bile. Şikayet vara yazdım oraya da cevap vermediler. Telefonla arasın en az 20 dakika bekledikten sonra biri ile görüşürsün. Görüştüğün kişide telefonunuz teknik servisin elinde der 3 gün sonra telefon yapılmadan evinize gelir. Yeni değişen ekran çalışmıyor, her yerinden ışık saçıyordur. Sonra tekrar kargoya verip gönderirsin, yine teknik servisi arayıp 20 dakika bekletildikten sonra ne oldu yahu bizim telefon diye sorarsın "telefonunuz teknik servisin önünde size en yakın zamanda dönülecek" denir. sonra bir bakarsın telefonun evine gönderilmiş. Kutuyu bir açarsın bir not: telefonun şifresini kaldırın öyle gönderin. Halbuki telefonu her gönderişinde arıza formuna bütün bilgileri girmişsinizdir... Şimdi ise kamerasında karıncalanma var. Telefonu Teknik servise göndermeye korktuğumdan hanım bir şey yok sana öyle geliyor diye avutuyorum eşimi. Buna rağmen Xiaomi telefonları alınır. Alınır ama EVO teknik servis garantisinde kesinlikle alınmaz. Gidin KVK garantili alın telefonda sorun yaşadığınızda eminim ki EVO'dakinden daha kaliteli bir hizmet alırsınız en kötü ihtimal Hepsi burada sattığı ürünlerin arkasında. Hallolmayacak problemlerde telefonun parasını iade ediyor. Bir daha söylüyorum telefonu alın lakin EVO garantili kesinlikle almayın.

ggokmen1999

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
4 ay önce 1250 TL'ye eşime aldığım telefon. Aldıktan sonra bizden kaynaklanan hatadan dolayı telefonun ekranı kullanılmaz hale geldi. Teknik servis EVO 200 TL'ye ekranı değiştirdi. Lakin o kadar amatörce çalışıyorlar ki telefonu tam 4 kez teknik servise göndermem neticesinde telefon tam olarak yapılı geldi elime. Tabi bu süreç yaklaşık 2 ayı buldu. Beyefendilere mail attım tenezzül edip dönmediler bile. Şikayet vara yazdım oraya da cevap vermediler. Telefonla arasın en az 20 dakika bekledikten sonra biri ile görüşürsün. Görüştüğün kişide telefonunuz teknik servisin elinde der 3 gün sonra telefon yapılmadan evinize gelir. Yeni değişen ekran çalışmıyor, her yerinden ışık saçıyordur. Sonra tekrar kargoya verip gönderirsin, yine teknil servisi arayıp 20 dakika bekletildikten sonra ne oldu yahu bizim telefon diye sorarsın "telefonunuz teknik servisin önünde size en yakın zamanda dönülecek" denir. sonra bir bakarsın telefonun evine gönderilmiş. Kutuyu bir açarsın bir not: telefonun şifresini kaldırın öyle gönderin. Halbuki telefonu her gönderişinde arıza formuna bütün bilgileri girmişsinizdir... Şimdi ise kamerasında karıncalanma var. Telefonu Teknik servise göndermeye korktuğumdan hanım bir şey yok sana öyle geliyor diye avutuyorum eşimi. Buna rağmen Xiaomi telefonları alınır. Alınır ama EVO teknik servis garantisinde kesinlikle alınmaz. Gidin KVK garantili alın telefonda sorun yaşadığınızda eminim ki EVO'dakinden daha kaliteli bir hizmet alırsınız en kötü ihtimal Hepsi burada sattığı ürünlerin arkasında. Hallolmayacak problemlerde telefonun parasını iade ediyor. Bir daha söylüyorum telefonu alın lakin EVO garantili kesinlikle almayın.
Kvk garantili Xiaomi var mı ki?

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Arkadaşım da var çok memnun bu telefondan özelliklerinin de iyi olduğunu söylemişti.

iyuka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende Evo garantili ürünleri tavsiye etmiyorum. Tam bir rezillik. Bu kadar amatör ve ilgisiz servis görmedim.

imhotep

Profesör
Reaksiyon puanı
192
kulaklık çıkışı olmayan modeller pişmanlıktır... :p:rolleyes:

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Çıtır çerez gibi kırılıyor.

Bak Nokia 6 ve Nokia 8'e, bilmem kaç metreden atıyorlar sadece ön camı kırılıyor, tank gibi mübarek.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Çıtır çerez gibi kırılıyor.

Bak Nokia 6 ve Nokia 8'e, bilmem kaç metreden atıyorlar sadece ön camı kırılıyor, tank gibi mübarek.
Mi5in dayanıksız bir cihaz olduğu bilinen bir gerçek mi5s ve daha üst modeller daha dayanıklı kardeşim 5 aydır mi5s kullanıyor 1300 Tl'ye aldık gayet güzel ve küçük bir kaç şey dışında sorunsuz bir cihaz.

stinghardyzz

Profesör
Reaksiyon puanı
747
herkes söylüyor xiaomi mi5s mi6 dehşet falan yani alıp kunlanan birsi pişman oldugu bir yanı varmı anlatabilirmi ?
Cok guclu islemci kullaniyor en pahali amiraal gemilerine yaklasan performansi var ama ekran ve kamera amiral gemilerine yaklasamiyor oyuzden uygun fiyatıyla cok guclu performans sunarken akicilikda oluyor butce olmiyinca cok iyibir tercih oluyor mi6 gibi urunleri

ggokmen1999

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cok guclu islemci kullaniyor en pahali amiraal gemilerine yaklasan performansi var ama ekran ve kamera amiral gemilerine yaklasamiyor oyuzden uygun fiyatıyla cok guclu performans sunarken akicilikda oluyor butce olmiyinca cok iyibir tercih oluyor mi6 gibi urunleri
Ekranı gayet iyi note 4'ten çok iyi daha üst telefonları bilmiyorum. Note 4'ün ekranı çok sarı kalıyor mi 5'in yanında. Aynı şekilde note 3 de note 4 yanında sarı

stinghardyzz

Profesör
Reaksiyon puanı
747
Ekranı gayet iyi note 4'ten çok iyi daha üst telefonları bilmiyorum. Note 4'ün ekranı çok sarı kalıyor mi 5'in yanında. Aynı şekilde note 3 de note 4 yanında sarı
Ben ekranini note 8 mate 10pro gibi amirel gemireliyle karsilastirdim fiyatina gore guzel amirel gemilerine gore biraz geride

FurkanT.

Profesör
Reaksiyon puanı
340
Yalnız note 4 , 3 yıllık , note3 4 yıllık cihaz . Sen onu amiral gemisinden sayarsan yanlış olur. O telefon günümüz orta seviye cihazlarına denk gelir. Yine de günümüz orta segmentleriyle bile karşılaştırılması yanlış olur. Çünkü 4-5 yıllık cihazlar çoğu konuda geri kalmış ve eski teknolojilere sahipler.
Bu arada Mi 6 kullanan 2 tane arkadaşım var ve telefonlar gayet iyi. Mi 5 kullananlar da var. Fakat Mi6 ve Mi Note3 , Mi5 serisine göre daha iyi malzeme kalitesine sahipler. Ve daha dayanıklılar. Ayrıca ısınma sorunu da duymadım Mi6'da .

Son düzenleme:

ggokmen1999

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yalnız note 4 , 3 yıllık , note3 4 yıllık cihaz . Sen onu amiral gemisinden sayarsan yanlış olur. O telefon günümüz orta seviye cihazlarına denk gelir. Yine de günümüz orta segmentleriyle bile karşılaştırılması yanlış olur. Çünkü 4-5 yıllık cihazlar çoğu konuda geri kalmış ve eski teknolojilere sahipler.
Bu arada Mi 6 kullanan 2 tane arkadaşım var ve telefonlar gayet iyi. Mi 5 kullananlar da var. Fakat Mi6 ve Mi Note3 , Mi5 serisine göre daha iyi malzeme kalitesine sahipler. Ve daha dayanıklılar. Ayrıca ısınma sorunu da duymadım Mi6'da .
S8'in ekranına yakın biraz ama s8 ekranı kalibre edilmemiş olarak geliyor. Bu bakımdan Xiaomi mi 5 ekran konusunda 1-0 önde

FurkanT.

Profesör
Reaksiyon puanı
340
S8'in ekranına yakın biraz ama s8 ekranı kalibre edilmemiş olarak geliyor. Bu bakımdan Xiaomi mi 5 ekran konusunda 1-0 önde
Mi5 sadece 16/9 ekran formatına sahip olması ile beraber uygulamalara uyumlu olması dışında S8'in ekranı çok daha iyi. Bu açıkça ortada. Xiaomi'nin ekranı kötü demiyorum. Sadece ekraniyla ön plana çıkan bir marka değil. Yüksek performansı , uygun fiyatla birleştiren markadır Xiaomi.

ggokmen1999

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mi5 sadece 16/9 ekran formatına sahip olması ile beraber uygulamalara uyumlu olması dışında S8'in ekranı çok daha iyi. Bu açıkça ortada. Xiaomi'nin ekranı kötü demiyorum. Sadece ekraniyla ön plana çıkan bir marka değil. Yüksek performansı , uygun fiyatla birleştiren markadır Xiaomi.
En azından video izlerken alttaki ve üstteki screen burn'leri görmüyorum bu arada benim cihazım karşılaştırdığım cihaza göre 5-6 ay daha eski cihazım 1 yıllık ve görünür yanması yok. Bu bakımdan da daha önde stabillik kesinlikle daha önemli benim için. S8 siyahlarda çok iyi beyazlarda da iyi Xiaomi beyazda çok iyi siyahta kötü sayılır.
İmkanınız olursa 18:9 bir video izleyin s8 de yada çekiştirin normal video uzasın 3-4 aylık telefonda fark ediliyor
Dipnot: deneyimlemedim ama lg marka panel kullanan mi5 lerde de ekran yanması oluyormuş. Bende jdg panel olduğu için kafa rahat.

Son düzenleme: