Xiaomi Mi5 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
4 aydır Mi 5 kullanıyorum yazılımsal problemleri olduğu kesin ama donma kasma mümkün değil. Birçok yazılım denedim ama 1200 liralık cihaz çoğu özellikte üst tarafa oynuyor.

Yazılımsal sorundan tam olarak kastınız nedir?

mustafa keleş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pil optimizasyonu gibi.
pil tüketimi genel olarak beğenilmişti aslında ilginç geldi kullanmadığım için her hangi bir yorum yapamıyorum tabi. başka ne gibi sorunlar gördünüz acaba ciddi problemleri olmadığını umuyorum. aslında kadıköy başta olmak üzere anadolu yakasında mi5s aradım ama malesefki sıfır olarak satıcılarda bulamadım. çünkü yazılımsal konularda mi5s in daha kararlı olacağını düşünmüştüm. mi5s i boş verin mi5 in istediğim renk olan siyahını bile bulamadım gold aldım.

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Cihaz çok satıldı ülkede bir şekilde satıldı stok kalmadı. Pil hariç bir sorun yok.

ceziker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
xiaomi candır gerisi laftır.... Mi5 Pro kullanıyorummmm

M3rTR

Müdavim
Reaksiyon puanı
135
Xiaomi cihazlarda doze modu google ile anlaşmadıkları için mevcut değil oda bataryaya direkt etkili bir özellik. Birde sanirsam deepsleep sorunuda vardi o cihazlarda

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Xiaomi cihazlarda doze modu google ile anlaşmadıkları için mevcut değil oda bataryaya direkt etkili bir özellik. Birde sanirsam deepsleep sorunuda vardi o cihazlarda
Evet dedikleriniz doğru pil konusu biraz sıkıntılı ama Miui 9'da bişeyler yapacaklar.

Metehangala

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben daha çok kamera performansı ile ilgileniyorum. İnternette yer alan mi5 ve mi5 Prime ile çekilen fotoğraflara bakıyorum da bana pek keskin gelmiyor. Nesnelerin hatları etrafındakilerden pek net şekilde ayrılmıyor sanki. Gece/düşük ışık/ kapalı ortam fotoğraf ve video çekimini deneyimlemiş arkadaşlar var ise düşüncelerini bizimle paylaşmalarını rica ediyorum. Sırf bu yüzden Huawei P9'la ikisi arasında kaldım.

ituluzagor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
pil tüketimi genel olarak beğenilmişti aslında ilginç geldi kullanmadığım için her hangi bir yorum yapamıyorum tabi. başka ne gibi sorunlar gördünüz acaba ciddi problemleri olmadığını umuyorum. aslında kadıköy başta olmak üzere anadolu yakasında mi5s aradım ama malesefki sıfır olarak satıcılarda bulamadım. çünkü yazılımsal konularda mi5s in daha kararlı olacağını düşünmüştüm. mi5s i boş verin mi5 in istediğim renk olan siyahını bile bulamadım gold aldım.
Pil problemi ilk ve orta kullanımda farklı formlarda ortaya çıkıyor. İlk zamanlarda özellikle sarj sırasında efsane bir ısınma gözleniyor tabi işlemcide performans kaybı geliyor ardından telefon rodaj zamanından sonra iyi bir kullanım sunuyor fakat pilin gözlerinizin önünde eriyip gitmesi sizi üzüyor fakat oyun(mobil moba) ve gün içerisindeki 4.5g kullanımı sabah 8 akşam 5 'i çıkarıyor.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yav bu mi5s'e nasıl apk yükleyecez
Yüklüyorum bilinmeyen kaynakları açmak için o ayarlar sayfasına yönlendiriyor.
Mi5s miu8 kararlı sürüm

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
mi5s 32 gb 1429tl migrosda almak isteyen alabilir, 4-17 mayıs arası. fakat benim sorum 600 mbits destekliyo indirmede. acaba 4.5 g hızı testlerinde 800 bandının olmayışından dolayı en fazla kaça çıkıyor hızı? yani sizin yaptığınız testlerde indirme hızı kaç mbits? çünkü sorunlu diyolardı 800 frekansını desteklemediği için...

melikecik27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
ARkadaslar mobil ağ konumunu nereden açıyoruz gprs hariç baska bir ayarı daha var bulamıyorum

kestal

Doçent
Reaksiyon puanı
35
e7e032a45167d83e47a6165201909424.jpg

Bu güncelleme nasıl iyi mi sizce?

vforfreedom

Doçent
Reaksiyon puanı
75
Mi5s miu8 kararlı sürüm

bana mi5s al diyosunuz ama apk bile yüklenmiyo. kimse cevap bile vermemiş sürekli sorun yaşanan bi sistem sanırım bu miuı

vforfreedom

Doçent
Reaksiyon puanı
75
Mi5s miu8 kararlı sürüm

he o zaman tamam. hocam mi5s alırsam pişman olurmuyum. kameralarını inceledim pek sıkıntı yok. ön kamera gerçekden güzel çekiyo ve arka fiyata göre çok iyi bence

ama şarj, ekran süresi ve kararlılık açısından nasıldır

M

Murat Burç

SDN Okuru
he o zaman tamam. hocam mi5s alırsam pişman olurmuyum. kameralarını inceledim pek sıkıntı yok. ön kamera gerçekden güzel çekiyo ve arka fiyata göre çok iyi bence

ama şarj, ekran süresi ve kararlılık açısından nasıldır
Benim gördüğüm arkadaş 5 saat mı ne ekran süresi alacak gibiydi tahmini ( 54 şarjda mı ne 2.5 saat ekran süresi vardı )
Ben baktığımdayda hızlı cihaz 821(820 frekanslarında) zaten global kararlı sürümde şikayet eden de duymadım

M3rTR

Müdavim
Reaksiyon puanı
135
Kırsal alanda çekmemesi cihazla alakalı değil.

Reaksiyon puanı
222

İşin kötü yanı telefon çekmeyince batarya süresinide düşürüyor benim evimin olduğu yer inşaat bölgesi galiba bazla ilgili sorun oldu çalışmalarda evdeki hiçbir telefon full çekmiyor turkcell vodafone tt diğer telefonlarda s7 edge j7 falan full göremiyorum hiç bir cihazda arayıp öğrenmem lazım benimde sorun ne acaba ama nereyi arayıcağımı bilmiyorum

M

Murat Burç

SDN Okuru
İşin kötü yanı telefon çekmeyince batarya süresinide düşürüyor benim evimin olduğu yer inşaat bölgesi galiba bazla ilgili sorun oldu çalışmalarda evdeki hiçbir telefon full çekmiyor turkcell vodafone tt diğer telefonlarda s7 edge j7 falan full göremiyorum hiç bir cihazda arayıp öğrenmem lazım benimde sorun ne acaba ama nereyi arayıcağımı bilmiyorum
Ya şebeke çekse 3G ile idare ederiz zaten hiç data bile kullanmayız şehir merkezinde çekse
Kanser vodafone heryerde bi uyuzluk
--- Gönderi Güncellendi ---
Hocam teknoseyirde birinni yorumunu gördüm kütahyadaymış ve Mİ5in çok iyi çektiğini söylüyor sanırım 800 Bandını vodafone burda kullanmıyor.

Reaksiyon puanı
222
Ya şebeke çekse 3G ile idare ederiz zaten hiç data bile kullanmayız şehir merkezinde çekse
Kanser vodafone heryerde bi uyuzluk
--- Gönderi Güncellendi ---

Hocam teknoseyirde birinni yorumunu gördüm kütahyadaymış ve Mİ5in çok iyi çektiğini söylüyor sanırım 800 Bandını vodafone burda kullanmıyor.

Doğrudur konuma göre değişiyor Sorun yok ozaman

muhasebeciadam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar bu telefon 7.0 nougatı aldımı ben telefonu yeni aldım 6.0 yüklü şuan not: alalı 3 hafta oldu