Xiaomi Mi5 Kullananlar Kulübü

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Delta garantili tabi. Ayrıca cihaza yapılan yazılımsal işlemler garanti dışına çıkmasına sebep olur mu ?
Evet cihaz delta garantili 3. parti rom atılmadığı sürece cihazınız yazılımsal olarak garanti dışına bırakılmıyor. Cihaz üzerinde Global kararlı rom ile geliyor.

@mustafa keleş Öncelikle hayırlı uğurlu olsun cihazdan biraz bahseder misin internetten mi aldın ürün nasıl ?
hepsiburadadan aldım fakat o muhtesem süper hızlı kargolarından dolayı elime ulaşmadı bi incelemede bulunamadım eğer yarın sabahtan elime geçmezse sipariş iptali yapacağımı belirttim yarın 4. gün mi5 beklerken bi anda iptal edip samsung c9 pro alabilirim :D

Ben eşime 11. ayda beyaz 32 gb mi5 aldım beğenerek kullanıyor, bende kendime aynı cihazın siyahını aldım parasına göre güzel telefon ama öyle donanıma bakıp (kağıt üstünde) müthiş diyoruz ya, hiçte öyle değil yani.parasını hak eden tam bir f/t telefonu.cihazda donmalar, parmak izi sensörünün algılamam sorunu her iki cihazda da baya sıklıkla oluyor.Gerçi ben aldıktan 2 hafta sonra 350 tl zararına sattım yine 2.5 yıllık Lumia 1520 yi kullanıyorum, yemişim mi5 i:)

Ben eşime 11. ayda beyaz 32 gb mi5 aldım beğenerek kullanıyor, bende kendime aynı cihazın siyahını aldım parasına göre güzel telefon ama öyle donanıma bakıp (kağıt üstünde) müthiş diyoruz ya, hiçte öyle değil yani.parasını hak eden tam bir f/t telefonu.cihazda donmalar, parmak izi sensörünün algılamam sorunu her iki cihazda da baya sıklıkla oluyor.Gerçi ben aldıktan 2 hafta sonra 350 tl zararına sattım yine 2.5 yıllık Lumia 1520 yi kullanıyorum, yemişim mi5 i:)
1200 liraya daha iyisini şu an alabileceğimi zannetmiyorum. mesela örnek vereyim sony xperia z5 kullanıyodum 10 gün önce telefonum çalındı onun için bu telefonu sipariş ettim. şu an ki piyasası bile mi5 ten pahalı 1750 lira civarları snapdragon 810 kullanıyodu ve ciddi performans sorunları vardı pil konusunda tamamen vasattı. yani bu fiyata bence alabileceğim en uygun üründü ki hala z5 in 1 yıldan fazla taksitini ödeyeceğim :D bunun içinki biraz da mecbur kaldım mi5 almaya. fabrikasyonda hata olmadıkça pek sıkıntı yaşamam sanırım yaşarsam da bu dahili hafıza kıtlığı olur malesef arttırılmıyo ve arka kapağın cam olması beni hep korkutmuştur.

4 aydır Mi 5 kullanıyorum yazılımsal problemleri olduğu kesin ama donma kasma mümkün değil. Birçok yazılım denedim ama 1200 liralık cihaz çoğu özellikte üst tarafa oynuyor.

pil tüketimi genel olarak beğenilmişti aslında ilginç geldi kullanmadığım için her hangi bir yorum yapamıyorum tabi. başka ne gibi sorunlar gördünüz acaba ciddi problemleri olmadığını umuyorum. aslında kadıköy başta olmak üzere anadolu yakasında mi5s aradım ama malesefki sıfır olarak satıcılarda bulamadım. çünkü yazılımsal konularda mi5s in daha kararlı olacağını düşünmüştüm. mi5s i boş verin mi5 in istediğim renk olan siyahını bile bulamadım gold aldım.

M3rTR

Profesör
Xiaomi cihazlarda doze modu google ile anlaşmadıkları için mevcut değil oda bataryaya direkt etkili bir özellik. Birde sanirsam deepsleep sorunuda vardi o cihazlarda

Tys23

Gakkoş
Xiaomi cihazlarda doze modu google ile anlaşmadıkları için mevcut değil oda bataryaya direkt etkili bir özellik. Birde sanirsam deepsleep sorunuda vardi o cihazlarda
Evet dedikleriniz doğru pil konusu biraz sıkıntılı ama Miui 9'da bişeyler yapacaklar.

Arkadaşlar ben daha çok kamera performansı ile ilgileniyorum. İnternette yer alan mi5 ve mi5 Prime ile çekilen fotoğraflara bakıyorum da bana pek keskin gelmiyor. Nesnelerin hatları etrafındakilerden pek net şekilde ayrılmıyor sanki. Gece/düşük ışık/ kapalı ortam fotoğraf ve video çekimini deneyimlemiş arkadaşlar var ise düşüncelerini bizimle paylaşmalarını rica ediyorum. Sırf bu yüzden Huawei P9'la ikisi arasında kaldım.

pil tüketimi genel olarak beğenilmişti aslında ilginç geldi kullanmadığım için her hangi bir yorum yapamıyorum tabi. başka ne gibi sorunlar gördünüz acaba ciddi problemleri olmadığını umuyorum. aslında kadıköy başta olmak üzere anadolu yakasında mi5s aradım ama malesefki sıfır olarak satıcılarda bulamadım. çünkü yazılımsal konularda mi5s in daha kararlı olacağını düşünmüştüm. mi5s i boş verin mi5 in istediğim renk olan siyahını bile bulamadım gold aldım.
Pil problemi ilk ve orta kullanımda farklı formlarda ortaya çıkıyor. İlk zamanlarda özellikle sarj sırasında efsane bir ısınma gözleniyor tabi işlemcide performans kaybı geliyor ardından telefon rodaj zamanından sonra iyi bir kullanım sunuyor fakat pilin gözlerinizin önünde eriyip gitmesi sizi üzüyor fakat oyun(mobil moba) ve gün içerisindeki 4.5g kullanımı sabah 8 akşam 5 'i çıkarıyor.

stat counter