Xiaomi Mi5 Alınır Mı ?

Bu konuyu okuyanlar

CoLdwin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hepinize iyi forumlar arkadaşlar. Telefon alacağım ve Mi5 gördüm hoşuma gitti lâkin aklımda bir çok soru var. Telefon ithalat olduğu için garantisini kim üstleniyor. Telefon güncelleme alınıyor mu ? ROM olarak global mi geliyor yoksa bizim yapmamız gereken herhangi bir işlem var mı ? Telefonun sar değeri ne kadar her hangi bir etkiye neden olur mu ( Genellikle kullaklığı çok kullanan biriyim ) ?

Son düzenleme:

Süleyman Alkan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Ithal eden firma üstleniyor garantiyi sorun olmaz sadece sure uzar sıkıntı yok rahatlikla alin kullanin guzel cihaz

CoLdwin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki güncelleme konusu falan nasıl oluyor acaba ?

Süleyman Alkan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Sürekli guncelleme geliyor mi gelisiyor devamli uzerine düşülüyor

CoLdwin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Global rom kendiliğinden mi geliyor peki ?

Süleyman Alkan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
İthal urun oldugu icin play store türkçe vb ozellikler beraberinde geliyor olmasi lazim.

CoLdwin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladım. Yani kullanan birisi vardır elbet ama kullanıcı olarak birisi uğrasa nasıl bir evreden geçtiğini bilirdik.

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Yarın detaylı bir konu açaçağım mi5 hakkında

CoLdwin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tabi kardeşim.

CoLdwin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki kutudan şarj için adaptör çıktımı ?

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Hepinize iyi forumlar arkadaşlar. Telefon alacağım ve Mi5 gördüm hoşuma gitti lâkin aklımda bir çok soru var. Telefon ithalat olduğu için garantisini kim üstleniyor. Telefon güncelleme alınıyor mu ? ROM olarak global mi geliyor yoksa bizim yapmamız gereken herhangi bir işlem var mı ? Telefonun sar değeri ne kadar her hangi bir etkiye neden olur mu ( Genellikle kullaklığı çok kullanan biriyim ) ?
hepsiburada da delta servis bakıyor diye biliyorum ,global stabil rom kurulu ise ve bootloader kilidi açıksa güncelleme alıyor,rom olarak galiba global beta ile geliyor kardeşim ,sar değeri 1 in altında sorunu yok o konuda ,kulaklık çıkış normal kardeşim fazla beklentin yoksa gayet güzel cihaz.

CoLdwin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yorumlarınız için teşekkürler aşırı bir beklentim yok zaten tam benlik bir cihaz olduğu için seçtim hatta siyah rengini ön sipariş olarak verdim bile :)

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Akıllı telefonlar sekmesinde Xiaomi bölümünde mi5 deneyimlerimi anlattım bakabilirsiniz.

Yorgundur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaklaşık 1.5 aydır kullanıyorum. Hepsiburada dan aldım. Miui 7 ile geldi. Telefonu kutusundan açar açmaz direk ekrana baktım ölü pixel vb ışık yansıması felan var mı diye genelde ithalatçı garantili telefonlarda olur diye. Fakat ekranda ne bir ölü pixel ne de ışık yansıması vardı çok şaşırdım. Telefonu ilk aldıktan sonra şöyle bir sorun ile karşılaşmıştım. Telefonumun 1.4 gb Miui 8 güncellemesi vardı ve indiriyordum indirdikten sonra güncelleme paketi geçersiz diyordu. Yaklaşık 4-5 kere indirdim hiçbir fayda yok. Xiaomi sitesine girdim ve oradab güncellemeyi pc me indirip telefonuma atıp güncelleme paketi seçerek yükledim. Şuan sorunsuz çalışıyor. Miui 7 de 4g sorunu vb olan sorunların hiçbiri Miui 8 de yer almıyor. 2 gün önce de 247 mb lik bi güncelleme geldi sikintisiz kurdu. Telefonun en beğendiğim yanı şarjı. Üniversite okuyorum. Saat 8 de telefonumu şarjdan çekiyorum ve uyurken saat gece 12-1 gibi şarja takıyorum. Şarja takacağımda ise pil yüzdesi 20-25 de felan oluyor. Bu telefondan önce note 5 kullanıyordum ve note 5 ı günde 1.5 kere şarj etmek zorunda kalıyordum. Telefonun servisi konusunda delta servis bakıyor. En son servis aramam da root vs atabilirmiyim dedim. Telefonun içini almadığınız sürece garanti kapsamından kapsamdan çıkmaz dendi. Şuana kadar telefonu kullanma zarfında telefonumdan gayet memnunum.

CoLdwin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hepsiburada'dan aldım suan elimde telefon kullanıyorum ve gerçekten mükemmel tam istediğim gibi ekran olsun hız olsun tek sorunum suan sürüm olarak 7 kullanıyorum 8 e geçmiyor hata veriyor onu çözmeye çalışıyorum şuan.

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Hepsiburada'dan aldım suan elimde telefon kullanıyorum ve gerçekten mükemmel tam istediğim gibi ekran olsun hız olsun tek sorunum suan sürüm olarak 7 kullanıyorum 8 e geçmiyor hata veriyor onu çözmeye çalışıyorum şuan.
mi 8 indir telefon at oradan hallet.

CoLdwin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
link atarmısınız sizin kullandığınız versiyondan.

drmc48

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hepsiburada da delta servis bakıyor diye biliyorum ,global stabil rom kurulu ise ve bootloader kilidi açıksa güncelleme alıyor,rom olarak galiba global beta ile geliyor kardeşim ,sar değeri 1 in altında sorunu yok o konuda ,kulaklık çıkış normal kardeşim fazla beklentin yoksa gayet güzel cihaz.
SAR değeri 1.49 denmişti daha önce emin misiniz 1'in altında olduğuna? Tek takıldığım nokta, SAR değeri, o konuda içim rahat etse alıcam ben de

stinghardyzz

Profesör
Reaksiyon puanı
747
Mi5 orta seviye parasına üst seviye telefon