Xiaomi Mi A3 önerir misiniz?

Bu konuyu okuyanlar

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Merhaba arkadaşlar,

Arkadaşlar ben Xiaomi Mi A3 düşünüyorum. Açıkçası çok araştırdım ve bence telefonun okeyi var ancak kullanan varsa veya benim gibi araştıran iyisini kötüsünü gören varsa tavsiyelerini almak istiyorum.

Açıkçası telefonu bana cezbettiren bataryasının çok iyi gidiyor olması. Batarya açısından onun gibi olan telefonlar P30, P30 Pro ve Samsung S10 plus (güncellerde en azından). Bunlarında parası ortada. Maddi durumum yeterse zaten Samsung S10 plus düşünüyorum ama yetmezse de düşük olan fiyatlarda Xiaomi Mi A3 düşünüyorum.

Sizin düşüncülerinizi de ve bu telefona rakip olabilecek mantıklı telefon tekliflerinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Ekran haricinde güzel wkran hd+

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
HD+ olması görüntüsel olarak bir engel yaratıyor mu. Yani farkettiriyor mu? 2k 4k ekranlarla kıyaslarsak gözle görülür fark oluşturuyormu kısacası
Yaratmaz olur mu. Bir video'yu Youtube'ta 720P de aç (Bu HD demek) üstüne 1080P'de aç bu FHD demek birde 2K çözünürlükte aç görüntüde bir fark yok diyorsan alacağın telefonun ekranındada bir fark yok demektir.
Mi A3 bence alınacak bir telefon değil. CC9 modeli Türkiye'ye gelseydi o telefon alınabilirdi. Mi A3 modeli şuan için fiyatı yüksek ben eminim 1 ay içinde o telefon 1700 TL bantlarına düşer.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Merhaba arkadaşlar,

Arkadaşlar ben Xiaomi Mi A3 düşünüyorum. Açıkçası çok araştırdım ve bence telefonun okeyi var ancak kullanan varsa veya benim gibi araştıran iyisini kötüsünü gören varsa tavsiyelerini almak istiyorum.

Açıkçası telefonu bana cezbettiren bataryasının çok iyi gidiyor olması. Batarya açısından onun gibi olan telefonlar P30, P30 Pro ve Samsung S10 plus (güncellerde en azından). Bunlarında parası ortada. Maddi durumum yeterse zaten Samsung S10 plus düşünüyorum ama yetmezse de düşük olan fiyatlarda Xiaomi Mi A3 düşünüyorum.

Sizin düşüncülerinizi de ve bu telefona rakip olabilecek mantıklı telefon tekliflerinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler
bence Mİ A3'ü salla sd665'li telefon kullanacağına sd730'lu bir telefon kullanmanı öneririm
benim önerim bütçeni Mİ9T için zorlayabilirsen onu almanı öneririm bende o cihazı almak istiyorum ama fiyatının 2500'lere gerilemesi gerekiyor şuanda ithalatçı garantili fiyatı 2800 seviyelerinde
Huawei önermek isterdim lakin yaşadığı kriz yüzünden öneremiyorum bende zaten o yüzden Honor 9x'ten vazgeçmek zorunda kaldım eğer Turp Huawei'ye musallat olmasaydı Honor 9x önerirdim
Mİ A3'ü önermememin en büyük sebeplerinden biri de saf android arayüzü altta google arama çubuğu sabit ve sen onu istesen de kaldıramıyorsun göz zevkini bozuyor ben sırf bunun için android one bir cihaz kullanmam gerçi nova launcher kurarsın o problem değil bence sen Mİ9T'ye bir göz at derim

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23
İşte bende pop up kameralı istemiyorum. Tamam ekran olarak güzel ama yüz tanıma sistemi vs geç çalışıyor + pop up olması dayanımı düşürüyor benim gözümde.
Mi A3 alıcak olursam ekim başı-ortası gibi alabilirim zaten en erken. Evet ekran ve işlemci konusunda sıkıntı ama ilgimi çeken kısmı bataryası olmuştu. Asıl ilgimi çeken P30 pro ile S10+ ama ikiside bütçe olarak yüksek. O bütçeye çıkma olasılığım var, eğer olursa S10+ ciddi ciddi düşünücem ama eğer olmazsada 2-3 arasına bişi alıcam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Batarya testlerine bakıyorum. Çünkü günümüzn en büyük derdi şu bataryalar. İnanın elimde HTC 10 var. Elime almadan %10 şarjı gidiyor. Alıp 30dk 1 saat face de falan takılırsam su gibi akıyor şarj %70lere kadar. Bu kadar olmamalı. Ben bundan yıldım açıkçası. HTC 10'da saf android diye biliyorum. Google ile anlaşmalı misal oda. Arayüz çözülebilir bişi.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
bence Mİ A3'ü salla sd665'li telefon kullanacağına sd730'lu bir telefon kullanmanı öneririm
benim önerim bütçeni Mİ9T için zorlayabilirsen onu almanı öneririm bende o cihazı almak istiyorum ama fiyatının 2500'lere gerilemesi gerekiyor şuanda ithalatçı garantili fiyatı 2800 seviyelerinde
Huawei önermek isterdim lakin yaşadığı kriz yüzünden öneremiyorum bende zaten o yüzden Honor 9x'ten vazgeçmek zorunda kaldım eğer Turp Huawei'ye musallat olmasaydı Honor 9x önerirdim
Mİ A3'ü önermememin en büyük sebeplerinden biri de saf android arayüzü altta google arama çubuğu sabit ve sen onu istesen de kaldıramıyorsun göz zevkini bozuyor ben sırf bunun için android one bir cihaz kullanmam gerçi nova launcher kurarsın o problem değil bence sen Mİ9T'ye bir göz at derim
Herkese önerme bu gidişle kasım'a kadar telefon kalmayacak ??

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Görüşleriniz için gerçekten teşekkür ederim. 9T gerçekten güzel, tek takıldığım pop up kamera. bilemedim arkadaşlar. kullananın yorumunuda almak isterim o konuda. Videolarda yüz okumasına bakıyorum. kamera çıkınca okuyor. orda gecikme var. Hadi onuda geçtim pop up olduğu için ömrüde daha kısa olur ve gerçekten kırılma olasılığıda yüksek. xiaomi'nin bazı telefonlarına baktım pop up gerçekten dayanıksız duruyor ellediğinizde

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Mi a3 kötü bir cihaz değil ekrana çok takmayın. Islemcisi de geyet yeterli android one için.

Pop up kamera daha çok yeni ama en azından yenilikçi. Ben 9t 'yi inceledim başarılı bir cihaz

2 cihaz da fiyatını haketmiyor bence aceleniz yoksa biraz daha bekleyin derim

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Görüşleriniz için gerçekten teşekkür ederim. 9T gerçekten güzel, tek takıldığım pop up kamera. bilemedim arkadaşlar. kullananın yorumunuda almak isterim o konuda. Videolarda yüz okumasına bakıyorum. kamera çıkınca okuyor. orda gecikme var. Hadi onuda geçtim pop up olduğu için ömrüde daha kısa olur ve gerçekten kırılma olasılığıda yüksek. xiaomi'nin bazı telefonlarına baktım pop up gerçekten dayanıksız duruyor ellediğinizde
Kilit açmayı ekran içi parmak izi okuyucu ile yaparsınız bence pop-up'a çok takılmayın

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375

ekran parmak izi okuyucusu kullanın selfie cam sadece işiniz düştüğünde kullanın.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Çentikli bir telefon kullanacağıma pop-up kameralı telefon kullanmayı tercih ederim hem tam ekran deneyimi anlatılmaz yaşanır tam ekranlı telefonda sosyal medyada takılmak film/dizi izleme keyfi ayrı bir güzel oluyor bende en kısa zamanda Mİ9T almak istiyorum umarım fiyatı 2500'lere iner

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Haklısınız aslında. Parmak izi okuyucusu iyi ise sıkıntı yok aslında

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Haklısınız aslında. Parmak izi okuyucusu iyi ise sıkıntı yok aslında
Telefonun arkasında çok basit duruyor ve görüntü kirliliği yapıyor ekranın içinde olması hem yenilikçi hemde daha iyi premium bir hava katıyor
İPhone'lardan daha stabil çalışıyor

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Xiaomi'nin parmak izi okuyucuları kaliteli oluyor

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Teşkurler iki yıl sezon arası mı olur ya neyse kasım'da başlıyor az kaldı
senaristlerin yaratıcılıklarını kullanması için kafa yorması gerek bunun için ise zamana ihtiyacları var neden Rick and Morty başarılı zannediyorsun ?

İşte bende pop up kameralı istemiyorum. Tamam ekran olarak güzel ama yüz tanıma sistemi vs geç çalışıyor + pop up olması dayanımı düşürüyor benim gözümde.
Mi A3 alıcak olursam ekim başı-ortası gibi alabilirim zaten en erken. Evet ekran ve işlemci konusunda sıkıntı ama ilgimi çeken kısmı bataryası olmuştu. Asıl ilgimi çeken P30 pro ile S10+ ama ikiside bütçe olarak yüksek. O bütçeye çıkma olasılığım var, eğer olursa S10+ ciddi ciddi düşünücem ama eğer olmazsada 2-3 arasına bişi alıcam.

Batarya testlerine bakıyorum. Çünkü günümüzn en büyük derdi şu bataryalar. İnanın elimde HTC 10 var. Elime almadan %10 şarjı gidiyor. Alıp 30dk 1 saat face de falan takılırsam su gibi akıyor şarj %70lere kadar. Bu kadar olmamalı. Ben bundan yıldım açıkçası. HTC 10'da saf android diye biliyorum. Google ile anlaşmalı misal oda. Arayüz çözülebilir bişi.
Hocam madem pop up kameralı istemiyorsun su damlası çentikli telefon almanı öneririm normal çentiğe göre daha estetik duruyor eğer beklerim dersen Redmi Note 8 Pro'yu bekle güzel telefondur önümüzdeki ay gelmesi bekleniyor

MuhammedAli07

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Merhaba arkadaşlar,

Şimdiden teşekkürler
Merhaba arkadaşlar,

Şimdiden teşekkürler
Çok video izleyen bir insansan önermem FHD değil HD+ 720p 1080 p farkeder