Bu konuyu okuyanlar

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Xiaomi Mi 8

• Xiaomi 8. yılında çok özel bir akıllı telefon modelini bizlerle buluşturdu. Xiaomi Mi 8 özellikleri ve fiyatı sonunda resmi olarak duyuruldu. Uzun süredir merakla beklenen, hatta ilk başlarda adı Xiaomi Mi 7 olan yeni model, 8. yıla özel olarak Mi 8 adıyla tanıtıldı.
  • Şirketin kuruluşunun 8. yılı olması dolayısıyla Xiaomi Mi 7 adını es geçerek Mi 8 adı ile üretilen yeni telefon için dedikodular giderek artmıştı.
  • Apple’ın iPhone X modelinde kullandığı çentikli ekran tasarımı bu modele de ilham vermiş. Tasarım tarafında 154.9 x 74.8 x 7.6 mm ölçülerine sahip olan Mi 8, 175 gram ağırlık sunuyor. Mi 8, alüminyum kasasıyla da dikkat çekmeyi başardı. Renk seçenekleri olarak da, bizleri beyaz, mavi, altın ve siyah renkleri karşılıyor.

Ekran Özellikleri:

• Xiaomi Mi 8 ekranı 6.21 inç boyuta 1080 x 2248 piksel çözünürlüğe ve 407 ppi piksel yoğunluğuna sahip. Ekran kasa oranı yüzde 88.5 olan telefon, 18:7:9 görüntü oranına sahip. Ayrıca Always-on-Display teknolojisi de, Mi 8 modelinde yer alıyor. Huawei modellerinde yer alan çentik gizleme özelliği, bu telefonda da kullanılıyor.
  • Telefon ekranı Corning Gorilla Glass ile korunurken, Samsung ile anlaşmaya giden şirket, AMOLED ekran ile çentikli tasarımı bir araya getiriyor. Bu ekran 600 nit parlaklık değeri ile de hayli dikkat çekiyor.
  • Snapdragon 845 işlemcisi yer alıyor. Bu yeni nesil işlemciye, Adreno 630 grafik birimi eşlik etmekte.
  • Depolama ve bellek tarafı ise biraz karışık gelebilir ama biz sizlere liste halinde sunarak bu karışıklığı giderelim istedik.
  • 6 GB RAM 64 GB – 420 dolar
  • 6 GB RAM 128 GB – 470 dolar
  • 6 GB RAM 256 GB – 515 dolar
  • Xiaomi Mi 8 Explorer Edition – 625 dolar – 8 GB RAM 128 GB depolama

Xiaomi Mi 8 kamera özellikleri:

• Xiaomi Mi 8, kamera yetenekleriyle de öne çıkan bir model. Çift ana kamera ile gelecek olan telefon, 12 Megapiksel + 12 Megapiksel olmak üzere iki farklı sensör kullanıyor. 12 Megapiksellik ana arka kamerada f/1.8 diyafram açıklığı ve OIS desteği bulunurken, arkadaki ikinci 12 Megapiksel çözünürlüklü kamera ise f/2.4 diyafram değerine sahip. Ana kamera 2x optik yakınlaştırma, oto fokus ve çift tonlu LED flaş desteği de sunuyor.
  • Ana kamera tarafında bilinmesi gereken önemli bir detay da sensör tercihi oldu. Ana sensör Sony IMX363 iken, ikinci sensör Samsung S5K3M3 kullanıyor.
  • Ayrıca portre fotoğraflarında yapay zeka destekli sahne algılama ve video düzenleme seçenekleri bulunacak. Ayrıca Mi 8 stüdyo ışıkları seçeneğini sağlayacak, bu özelliği iPhone’un yeni modellerinde de gördüğümüzü hatırlatalım.
  • Video kayıt performansı olarak, ana kamera 4K (2160p) 60 FPS kayıt alabilecek. Selfie kamerası olarak da geçecek, ön kamera 20 Megapiksel çözünürlüğe ve f/2.0 diyafram açıklığına sahip. Bu ön kamera yine yapay zeka desteği ile portre ve güzellik modu sunabiliyor.

Xiaomi Mi 8 özellikleri – Bağlantı seçenekleri ve batarya:

• Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac çift bant desteği sunuyor. Elbette bunun yanında Wi-Fi Direct gibi şeyler de otomatik olarak cihazda yer alacak.
  • Ayrıca Mi 8 ile çift bant GPS desteği sağlanacak. Böylece çevrenizdeki yapılardan kaynaklanan sinyal gecikmeleri tarihe karışacak.
  • Telefon ile beraber Bluetooth 5.0 teknolojisini kullanılıyor. Xiaomi Mi 8 modelinde 3.5 mm jak girişi olmayacak ve bağlantı Type-C 3.1 ile sağlanacak.
  • Xiaomi Mi 8 modelinde 3400 mAh‘lık bir batarya yer alıyor.

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition

• Bu modelin en büyük farklı arka panelin tamamen transparan olması. Bu versiyonu müthiş görünüyor! Ayrıca ekrandan parmak izi okuma özelliğini sunacak. Mi 8’in aksine bu versiyonda arka panelde parmak izi sensörü bulunmayacak. Ayrıca 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı bulunacak. 8 GB RAM sadece bu cihaza özel olacak.
  • Xiaomi Mi 8 Explorer Edition teknik ve tasarım tarafında belli farklarla standart modelden ayrılıyor demiştik. Bellek boyutu 6’dan 8 GB’ye çıkartılırken, asıl büyük ayrılık tasarım tarafında yaşanıyor. Telefon oldukça ilginç tasarım hatlarıyla bizlere göz kırpıyor. Böylece hem daha modern, hem de farklı bir görünüm elde edilmiş. Açıkçası transparan arka panel çok kötü görünebilirdi, ama şirket buradaki malzeme seçimi ve yenilikçi çizgilerle ön plana çıkmayı başarmış.
  • Xiaomi Mi 8 özellikleri ile karşılaştırıldığında ortaya çıkan üç önemli farkı, sizin açınızdan kolay olması amacıyla listeledik:
  • Transparan arka panelEkrandan parmak izi okuma8 GB RAM (Cihazın sadece 128 GB versiyonu bulunuyor)

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Daha alan olmamış galiba

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Mİ 8 i bekleyenlerdenim, note FE yi satıp almayı planlıyorum umarım 3000 TL yi geçmez:)

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Satışa yeni çıkacak.
Mİ 8 i bekleyenlerdenim, note FE yi satıp almayı planlıyorum umarım 3000 TL yi geçmez:)
3300TL ile satılacağını söyleniyordu kesinleştiği zaman konuyu güncellerim.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Uzun kullanım testide hazır. :)
Telefonu alacaklara şimdiden hayırlı olsun.

MevlutOrhanTr

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Arkadaşlar Kaan bey gün içinde şarj gerekli diyor ama başka forumlarda ise 2. günü bile görüyor diyorlar.Ben hangisine inanayım.Zaten inceleme videosunun altındaki yorumlarda bunu kanıtlar nitelikte.SDN nin telefon beta mı veya inceleme telefonu mu da şarjı o kadar kötü diyor ?

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Arkadaşlar Kaan bey gün içinde şarj gerekli diyor ama başka forumlarda ise 2. günü bile görüyor diyorlar.Ben hangisine inanayım.Zaten inceleme videosunun altındaki yorumlarda bunu kanıtlar nitelikte.SDN nin telefon beta mı veya inceleme telefonu mu da şarjı o kadar kötü diyor ?
3400 mAh pil'in tam olarak 3400 mAh kadar deneyim sunmadığını söylüyorlar fakat söylendiği gibi kötü falan değil.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Mi8 Turkiyede resmi distribütörlük olarak satılacak mi? Satıcı firmalar kimler? Satış tarihi ne zaman olacak bilgisi olan var mi?
Şuan sahibinden üzerinden satılan yurt dışından gelme mi8 ler 2800+150 tl kayıt vergisi 2950 civarı Tr de satılacak olan ise 3200. 250 tl için yurt dışı cihaz almaya gerek duymuyorum ama ne zaman satılacak bilgisi olan varsa cevap bekliyorum.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Mi8 Turkiyede resmi distribütörlük olarak satılacak mi? Satıcı firmalar kimler? Satış tarihi ne zaman olacak bilgisi olan var mi?
Şuan sahibinden üzerinden satılan yurt dışından gelme mi8 ler 2800+150 tl kayıt vergisi 2950 civarı Tr de satılacak olan ise 3200. 250 tl için yurt dışı cihaz almaya gerek duymuyorum ama ne zaman satılacak bilgisi olan varsa cevap bekliyorum.
İstanbul'da büyük avmlerde satış mağazası açmaya başlamışlar resmi distribütörlük olarak satış yapmaya başlayacaklar. Ürünlere servis ve garanti hizmeti ücreti eklenecektir elbet. Bir kaç haftaya açılır diyorlar. Bakalım göreceğiz. :)

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
İstanbul'da büyük avmlerde satış mağazası açmaya başlamışlar resmi distribütörlük olarak satış yapmaya başlayacaklar. Ürünlere servis ve garanti hizmeti ücreti eklenecektir elbet. Bir kaç haftaya açılır diyorlar. Bakalım göreceğiz. :)
Haberlerde yayınlanan fiyatlar fazla değişmez sanırım. Pek zamanım yok inşallah hemen satışa başlarlar.

sadozgur07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ithalatcı garantili satılmıyor mu bu telefon

Valiente

Asistan
Reaksiyon puanı
336
Bu telefonu kullanan var mı ? Mi shop açılıyor denildi.Konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar yazabilir mi ?

Mateist

Müdavim
Reaksiyon puanı
238
Xiaomi mi 8 128 GB ile aranıza katıldım arkadaşlar

kabere

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
telefonu kullanan arkadaşlar telefonun eksi özelliklerini de paylaşırsa çok iyi olur

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Selam arkadaşlar dün bu telefondan aldım yüz tanıma var mı ya da ben bulamıyorum

Mateist

Müdavim
Reaksiyon puanı
238
Bölge Türkiye olursa yüz tanıma çalışmıyor. Başka bir ülke yapın oluyordu galiba. Ben parmak izi kullanıyorum.