Xiaomi Mi 8 Lite vs General Mobile GM9 Pro

Xiaomi Mi 8 Lite vs General Mobile GM9 Pro

• Kullanılan toplam oy
    12

Bu konuyu okuyanlar

abd1907

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Bu iki cihaz arasından normal koşullarda sizce hangisi alınmalı?
Xiaomi alacak olursam Migros üzerinden 2400 TL'ye alacağım.
General Mobile alacak olursam Vatan üzerinden 200 TL indirim ile 1999 TL'ye alacağım.
Bu koşulları göz önünde bulundurarak hangisi alınmalı?

ahmet sefa yüce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
General mobile alma kesinlikle kesin bi hatasi cikar adamgibi kullanamassin kullandigm tum general mobile telefonlarda sarj sorunu oldu performans zaten 1 ay sonra cop

abd1907

Asistan
Reaksiyon puanı
83
General mobile alma kesinlikle kesin bi hatasi cikar adamgibi kullanamassin kullandigm tum general mobile telefonlarda sarj sorunu oldu performans zaten 1 ay sonra cop
Bundan önce GM 5 Plus kullandım bir çok insanın başına bir dert gelmesine rağmen başıma bir dert gelmemişti. Yine de GM'nin malzeme kalitesini sevmediğim için yüzüne dahi bakmazdım ama bu sene bu yeni cihaz biraz dikkatimi çekmeyi başardı özellikleri falan hoşuma gitti o yüzden biraz arada kalmadım değil.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Hb fibabank ile peşin fiyata üç taksit yapıyor ordan bir mi8lite al kardeş ne gm'si.

abd1907

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Hb fibabank ile peşin fiyata üç taksit yapıyor ordan bir mi8lite al kardeş ne gm'si.
GM'ye karşı ben de en az senin kadar karşıyım ama bu cihaz nedense hoşuma gitti.
FHD+ AMOLED ekran
Güzel işler yapan EIS'i ve kaliteli kamera
Stereo hoparlör ve Dolby Vision
Saf Android arayüzü
AndroidOne ile 2 yıl güncelleme desteği (Xiaomi 9.0 alır mı almaz mı kafama takılıyor. Alma olasılığı var ama Lite sürüm olarak geçmesi gözümü bu bağlamda korkutuyor.)
3,5 mm (çok önem vermesem de olması bir artı)
Gibi özellikler benim biraz dikkatimi çekti. Xiaomi Mi 8 Lite alacak olursam 6 GB RAM/128 GB ROM olan sürümünü alacağım Xiaomi tarafında hoşuma giden GM'den üstün gördüğüm şeylerin başında 6/128 versiyonunun olması, ekran/gövde oranı, kamerada AI desteği ve parmak izi konusunda Xiaomi'yi GM'ye göre üstün görmem diyebiliriz.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ayrıca büyük olasılıkla telefonu mağazadan alacağım.

Son düzenleme:

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
GM'ye karşı ben de en az senin kadar karşıyım ama bu cihaz nedense hoşuma gitti.
FHD+ AMOLED ekran
Güzel işler yapan EIS'i ve kaliteli kamera
Stereo hoparlör ve Dolby Vision
Saf Android arayüzü
AndroidOne ile 2 yıl güncelleme desteği (Xiaomi 9.0 alır mı almaz mı kafama takılıyor. Alma olasılığı var ama Lite sürüm olarak geçmesi gözümü bu bağlamda korkutuyor.)
3,5 mm (çok önem vermesem de olması bir artı)
Gibi özellikler benim biraz dikkatimi çekti. Xiaomi Mi 8 Lite alacak olursam 6 GB RAM/128 GB ROM olan sürümünü alacağım Xiaomi tarafında hoşuma giden GM'den üstün gördüğüm şeylerin başında 6/128 versiyonunun olması, ekran/gövde oranı, kamerada AI desteği ve parmak izi konusunda Xiaomi'yi GM'ye göre üstün görmem diyebiliriz.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ayrıca büyük olasılıkla telefonu mağazadan alacağım.

Neyse siz bilirsiniz hocam inşallah iyisini alırsınız :)

abd1907

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Neyse siz bilirsiniz hocam inşallah iyisini alırsınız :)
Sizce GM almam saçmalık mı yani? Mi 8 Lite epey bir hoşuma gitti gitmedi demem yalan olur ama aralarında ki 400 TL'ye değer mi? GM'nin sunduğu bazı özellikler gerçekten bu fiyat bandında göz doyurucu geldi.

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Ben general derim..:)

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Tasarımı daha güncel olduğu için Mi 8 Lite alırdım.

aslanbhs

Asistan
Reaksiyon puanı
27
General mobile'den uzak dur. General mobile demek, parayı çöpe atmak demektir. Xiaomi tavsiye ederim.

abd1907

Asistan
Reaksiyon puanı
83
GM çok aklımı kurcaladı ya eşdeğer özellikleri sunan başka bir marka olsa alabilirdim ama GM olduğu için insan çekiniyor. Bütçede artışa gidip biraz daha üst bir cihaza bakacağım.