Xiaomi Mi 6 Kullanıcıları Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Çıkrıkcı

Müdavim
Reaksiyon puanı
509

Çıkrıkcı

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Kullanıcıları mı azaldı acaba :)

O da bir ihtimal. Neyse iki kiside olsak kulup kuluptur :). Kafamdaki bazi sorulari ogreneyim o halde belki canlanir buralar:
-Cihazdan memnun musunuz? Sorun olarak gordugunuz bisey var mi?
-Hangi kilifi kullaniyorsunuz?
-Yazin isinma oluyor mu?

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Selamlar;
Temalar, Müzik, Mi dosya yöneticisi gibi uygulamalarda reklamlar çıkıyor; bu reklamlar hakkındaki düşüncenizi ankette oy kullanarak belirtebilirsiniz. Link: Request Xiaomi to remove ads in Pre-installed system apps - Xiaomi Mi 6 - Xiaomi MIUI Official Forum
Xiaomi, beta kararlı (gecelik) rom ismi altında tam kararlı olmayan sürümleri rasgele kullanıma sunuyor. Bu güncellemeleri almak isteyip istemediğinizi ankette oy kullanarak katılım sağlayabilirsiniz. Link: Do you want more beta stable (nightly) rom releases? - Xiaomi Mi 6 - Xiaomi MIUI Official Forum

rockhanger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, şarj yeri çabuk bozuluyor diyorlar doğru mu, genellikle çok müzik dinlerim tavsiye eder misiniz bu telefonu?

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Temalar, Müzik, Mi dosya yöneticisi gibi uygulamalarda reklamlar çıkıyor
Face'te görmüştüm. O reklamların kapatılabildiğini söylemişlerdi. Sanırım sağ üstteki simgeye dokunarak. Reklama dair ekran görüntüsü atarsanız belki hatırlarım nasıl kapatılacağını.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Face'te görmüştüm. O reklamların kapatılabildiğini söylemişlerdi. Sanırım sağ üstteki simgeye dokunarak. Reklama dair ekran görüntüsü atarsanız belki hatırlarım nasıl kapatılacağını.
İlgin için teşekkür ederim. :)
Yok hiç biri işe yaramıyor, çözümü yok henüz; mi global forumu takip ediyorum. Mi forumlarında pek çok kullanıcı defalarca konusunu açtı. Reklamlar her zaman çıkmıyor, rastgele geliyor.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363

m_ali._.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sahibinden den kapalı kutu sıfır Mi6 64gb alıcam. Ama 4gb mı 6gb mı ram alacağıma karar veremedim. Fiyatına değer mi çok fark eder mi? Bir de ithatalçı garantili alsam sıkıntı çıkar mı telefonda sorun olur mu?

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Sahibinden den kapalı kutu sıfır Mi6 64gb alıcam. Ama 4gb mı 6gb mı ram alacağıma karar veremedim. Fiyatına değer mi çok fark eder mi? Bir de ithatalçı garantili alsam sıkıntı çıkar mı telefonda sorun olur mu?
Selam. Bütçen varsa 6gb öneririm.
İthalatçı alabilirsin, bozulursa yapan telefoncular var. (Bkz. Gsm İletişim)

asdwe3361

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Beyler aramada karşı tarafın sesi çok az geliyor neden olabilir ? Ahize çevresi temiz.3 te 1 i oranında geliyor ses.

Avicebron

Asistan
Reaksiyon puanı
96
Ekim ayı gibi almak istiyorum. Sizce hala alınır mı? Uzun süredir kullanan birileri yorumlayabilir mi cihazı?
-Kullandıkça pil performansı ve telefonun kendi performansı nasıl bir haldı?
-Kaç yıl güncel kalır? Xiaomi kaç yıl güncelleme atıyor? Kaç Android sürümü alır bu belli mi?
-Kamera perfonmansı nasıl?
-"Umduğumu bulamadım" dediğiniz şeyler neler?

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Ekim ayı gibi almak istiyorum. Sizce hala alınır mı? Uzun süredir kullanan birileri yorumlayabilir mi cihazı?
-Kullandıkça pil performansı ve telefonun kendi performansı nasıl bir haldı?
-Kaç yıl güncel kalır? Xiaomi kaç yıl güncelleme atıyor? Kaç Android sürümü alır bu belli mi?
-Kamera perfonmansı nasıl?
-"Umduğumu bulamadım" dediğiniz şeyler neler?
Suya toza dayanıklı olsaydı daha iyi olurdu diyorum ancak bunların olmadığını bilerek cihazı aldım.
Kamerası idare eder çok kullanmıyorum ama kullanınca da çevremdekilerin övgüsünü alıyor.
Global kararlı sürüm kullanıcısıyım, güncellemeler ortalama iki ayda bir kez geliyor(arada geçikiyor). Pil performansımda %10-%15 kayıp var şuan. Bilmiyorum belki ileride düzeltilir. Yazılımsal olduğu yönünde geridönütler var. Telefon sıcaklığında da 3-4 derece kadar bir artış söz konusu ancak belirgin bir problem çıkartmadı, nedeninin mevsimsel olduğunu düşünüyorum.
Mi 6 hala alınır ama şimdilerde fiyatı yüksek, model eski diyorsan yeni xiaomi telefon modelleri de çıktı, onları araştırıp düşünebilirsin. Hem yazılım olarak yeni modellere güncellemeler daha çabuk düşüyor.
Bu arada youtube'da yer alan kullanıcı görüşlerini de ince derim. Daha net bir fikir edinebilirsin.
(DipNot : Telefonu alalı yaklaşık yedi ay oluyor.)

Son düzenleme:

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Şu anda alınmaz fiyatı çok arttı.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Ben henüz her hangi bir ekran koruyucu veya kılıf edinmedim. Ekranda Çince yazısı olan şeffaf film olduğu gibi duruyor, sıfır gibi. Telefon parçaları için alışverişte AliExpress'i öneriyorlar. İleride ben de ekran koruyucu ve kılıf alacağım.
İleride demişim; üzerinden neredeyse yedi ay geçmiş; bir ekran koruyucu ancak aldım. Çok ileri görüşlü müyüm neyim. :p

Yalnız; ekrandaki Çince yazı olan şeffaf film bandı kalkınca, telefonun yüzü gözü açıldı; meğersem ne kadar güzel bir ekranı varmış. :cool:

6VOdc5.jpg

LxT0xG.jpg

Renova1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba. Benim şöyle bir sorunum var. Ben yeni hat aldım ve telefona taktım. Mi cloud sim etkinleştirme işlemi bir türlü yapılamadı. Yardım edebilecek olan var mı?

Reaksiyon puanı
140
Arkadaşlar merhaba. Benim şöyle bir sorunum var. Ben yeni hat aldım ve telefona taktım. Mi cloud sim etkinleştirme işlemi bir türlü yapılamadı. Yardım edebilecek olan var mı?
bendede yaklaşık 3 ay felan öle bi bildirim çıkıp durdu bakdı hiç aldırmıyon artık çıkmıyor?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bir şey sorcam Webtekno nun haberine göre mi6 için miui10 kararlı güncellemeler dağıtılmıl bana neden gelmedi

Son düzenleme:

Renova1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bendede yaklaşık 3 ay felan öle bi bildirim çıkıp durdu bakdı hiç aldırmıyon artık çıkmıyor?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bir şey sorcam Webtekno nun haberine göre mi6 için miui10 kararlı güncellemeler dağıtılmıl bana neden gelmedi

Bana da gelmedi miui 10. Eylül ayında dağıtılacak deniyordu. Xiaomi de farklı bir dağıtım var. Bazı telefonlara önce geliyor bazılarına sonradan geliyor. Mesela 9.5.8 güncellemesi bana geç geldi

Reaksiyon puanı
140
Bana da gelmedi miui 10. Eylül ayında dağıtılacak deniyordu. Xiaomi de farklı bir dağıtım var. Bazı telefonlara önce geliyor bazılarına sonradan geliyor. Mesela 9.5.8 güncellemesi bana geç geldi
Miui10 için bildiğim kadarıyla Eylül den önce bir tarih verilmişdi galiba başlarda. Çok gecikti bence dağıtım.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Yakında, bir iki güne gelir sanırım. 14 Eylül'de (dün) güncellemeler fırına verilmiş. Artık (gecelik/nightly) mi olur, göreceğiz. :)

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Telefonun dilini İngilizce olarak değiştirip tekrar dener misin?

apoloo97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Telefonun internetinin çekmeme durumu var mı bir bantın olmadığını okumuştum

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Telefonun internetinin çekmeme durumu var mı bir bantın olmadığını okumuştum
LTE 800 MHz (band 20) desteği yok. bkz.
Şurada Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone operatörleri için Xiaomi Mi 6 için 4.5G performans hız testi var.
Turkcell kullanıcısıyım, şebeke ya da internet sorunu pek yaşamadım.

apoloo97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
LTE 800 MHz (band 20) desteği yok. bkz.
Şurada Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone operatörleri için Xiaomi Mi 6 için 4.5G performans hız testi var.
Turkcell kullanıcısıyım, şebeke ya da internet sorunu pek yaşamadım.
Bu testi izlemiştim ama bu test şehir merkezinde yapıldığı için zaten şehir içinde pek sorun olacağını düşünmüyorum siz kullanıcı olarak şehir dışında çekmemesi gibi bir sorun yaşadınız mı?