Xiaomi Mi 6 Kullanıcıları Kulübü

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

kilicbaligi

Moderatör
Yönetici
Moderatör
Selamlar;
Temalar, Müzik, Mi dosya yöneticisi gibi uygulamalarda reklamlar çıkıyor; bu reklamlar hakkındaki düşüncenizi ankette oy kullanarak belirtebilirsiniz. Link: Request Xiaomi to remove ads in Pre-installed system apps - Xiaomi Mi 6 - Xiaomi MIUI Official Forum
Xiaomi, beta kararlı (gecelik) rom ismi altında tam kararlı olmayan sürümleri rasgele kullanıma sunuyor. Bu güncellemeleri almak isteyip istemediğinizi ankette oy kullanarak katılım sağlayabilirsiniz. Link: Do you want more beta stable (nightly) rom releases? - Xiaomi Mi 6 - Xiaomi MIUI Official Forum

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
Temalar, Müzik, Mi dosya yöneticisi gibi uygulamalarda reklamlar çıkıyor
Face'te görmüştüm. O reklamların kapatılabildiğini söylemişlerdi. Sanırım sağ üstteki simgeye dokunarak. Reklama dair ekran görüntüsü atarsanız belki hatırlarım nasıl kapatılacağını.

kilicbaligi

Moderatör
Yönetici
Moderatör
Face'te görmüştüm. O reklamların kapatılabildiğini söylemişlerdi. Sanırım sağ üstteki simgeye dokunarak. Reklama dair ekran görüntüsü atarsanız belki hatırlarım nasıl kapatılacağını.
İlgin için teşekkür ederim. :)
Yok hiç biri işe yaramıyor, çözümü yok henüz; mi global forumu takip ediyorum. Mi forumlarında pek çok kullanıcı defalarca konusunu açtı. Reklamlar her zaman çıkmıyor, rastgele geliyor.

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye

kilicbaligi

Moderatör
Yönetici
Moderatör
Sahibinden den kapalı kutu sıfır Mi6 64gb alıcam. Ama 4gb mı 6gb mı ram alacağıma karar veremedim. Fiyatına değer mi çok fark eder mi? Bir de ithatalçı garantili alsam sıkıntı çıkar mı telefonda sorun olur mu?

Sahibinden den kapalı kutu sıfır Mi6 64gb alıcam. Ama 4gb mı 6gb mı ram alacağıma karar veremedim. Fiyatına değer mi çok fark eder mi? Bir de ithatalçı garantili alsam sıkıntı çıkar mı telefonda sorun olur mu?
Selam. Bütçen varsa 6gb öneririm.
İthalatçı alabilirsin, bozulursa yapan telefoncular var. (Bkz. Gsm İletişim)

Beyler aramada karşı tarafın sesi çok az geliyor neden olabilir ? Ahize çevresi temiz.3 te 1 i oranında geliyor ses.

Ekim ayı gibi almak istiyorum. Sizce hala alınır mı? Uzun süredir kullanan birileri yorumlayabilir mi cihazı?
-Kullandıkça pil performansı ve telefonun kendi performansı nasıl bir haldı?
-Kaç yıl güncel kalır? Xiaomi kaç yıl güncelleme atıyor? Kaç Android sürümü alır bu belli mi?
-Kamera perfonmansı nasıl?
-"Umduğumu bulamadım" dediğiniz şeyler neler?

kilicbaligi

Moderatör
Yönetici
Moderatör
Ekim ayı gibi almak istiyorum. Sizce hala alınır mı? Uzun süredir kullanan birileri yorumlayabilir mi cihazı?
-Kullandıkça pil performansı ve telefonun kendi performansı nasıl bir haldı?
-Kaç yıl güncel kalır? Xiaomi kaç yıl güncelleme atıyor? Kaç Android sürümü alır bu belli mi?
-Kamera perfonmansı nasıl?
-"Umduğumu bulamadım" dediğiniz şeyler neler?
Suya toza dayanıklı olsaydı daha iyi olurdu diyorum ancak bunların olmadığını bilerek cihazı aldım.
Kamerası idare eder çok kullanmıyorum ama kullanınca da çevremdekilerin övgüsünü alıyor.
Global kararlı sürüm kullanıcısıyım, güncellemeler ortalama iki ayda bir kez geliyor(arada geçikiyor). Pil performansımda %10-%15 kayıp var şuan. Bilmiyorum belki ileride düzeltilir. Yazılımsal olduğu yönünde geridönütler var. Telefon sıcaklığında da 3-4 derece kadar bir artış söz konusu ancak belirgin bir problem çıkartmadı, nedeninin mevsimsel olduğunu düşünüyorum.
Mi 6 hala alınır ama şimdilerde fiyatı yüksek, model eski diyorsan yeni xiaomi telefon modelleri de çıktı, onları araştırıp düşünebilirsin. Hem yazılım olarak yeni modellere güncellemeler daha çabuk düşüyor.
Bu arada youtube'da yer alan kullanıcı görüşlerini de ince derim. Daha net bir fikir edinebilirsin.
(DipNot : Telefonu alalı yaklaşık yedi ay oluyor.)

Son düzenleme:

kilicbaligi

Moderatör
Yönetici
Moderatör