Xiaomi Mi 6 Kullanıcıları Kulübü

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

rise

Moderatör
Yönetici
Moderatör
Selamlar,
Aynı sorunu yaşayan var mı?Telefonu Migros'tan aldım iade etmeli miyim?
İlginç bir sorun, uygulama izinleri diyeeceğim, başka instagram hesabı ile aynı makinada aynı kameranın çalıştığını belirtiyorsun. En azından kameranın sağlıklı olduğu ortada.

İlginç bir sorun, uygulama izinleri diyeeceğim, başka instagram hesabı ile aynı makinada aynı kameranın çalıştığını belirtiyorsun. En azından kameranın sağlıklı olduğu ortada.
Öncelikle ilginiz için teşekkürler.Bunu garantidekilerin de cozebilecegini zannetmiyorum bilmiyorum belki yaniliyorum.Defalarca başka Instagram hesabı ile giriş yapıp denedim arkadasiminki ile sorunsuz çalıştı.Ne zaman kendi hesabına acsam siyah ekranda sabit kalıyor

rise

Moderatör
Yönetici
Moderatör
Instagram da kendi hesabındaki ayarları kontrol ettin mi ? Kamera izinleri vs..

Ettim,başka farklı 7 hesap denedim iş yerinde herkesinki çalıştı.Ben kendi hesabını başka telefonda açıp kamerayı kullanmayi denediğimde ise aynı siyah ekranla karsilastim

kilicbaligi

Moderatör
Yönetici
Moderatör
Ettim,başka farklı 7 hesap denedim iş yerinde herkesinki çalıştı.Ben kendi hesabını başka telefonda açıp kamerayı kullanmayi denediğimde ise aynı siyah ekranla karsilastim
MIUI resmi forumlarında bu durum bug olarak raporlanmış; şurada
Çözüm olarak da Ayarlar>Kamera>Gelişmiş özellikler>Yüksek kalite resim işlemeyi deaktif etmek olarak sunulmuş.
İnstagram'ı aktif olarak kullanmadığım için ilgili özelliğin ayarlar konumunu çeviri ile belirttim; farklı ise affola. :)

İlgin için çok teşekkürler ama konu 2014te açılmış.Shiftdelete forumlarında da benim sorunum olan konu açılmış son 2 gündür aktif.Farkli marka telefon kullananların da başına gelmis.Sizin attığınız konudaki sorun fotoğrafin siyah gözükmesi benim sorun yasadigim kisim instagramin hikaye kamerasi bölmesi.İsin komik tarafı başkası benim telefonumda kendi hesabına giriş yaptığında sorunsuz çalışıyor,ben kendi İnstagram hesabimi başka bir telefonda denediğimde yine aynı sorunla kameranın siyah ekranda kalmasıyla karşılaşıyorum ☺️

kilicbaligi

Moderatör
Yönetici
Moderatör
İlgin için çok teşekkürler ama konu 2014te açılmış.Shiftdelete forumlarında da benim sorunum olan konu açılmış son 2 gündür aktif.Farkli marka telefon kullananların da başına gelmis.Sizin attığınız konudaki sorun fotoğrafin siyah gözükmesi benim sorun yasadigim kisim instagramin hikaye kamerasi bölmesi.İsin komik tarafı başkası benim telefonumda kendi hesabına giriş yaptığında sorunsuz çalışıyor,ben kendi İnstagram hesabimi başka bir telefonda denediğimde yine aynı sorunla kameranın siyah ekranda kalmasıyla karşılaşıyorum ☺️
İmkanınız varsa tablet veya pc üzerinden Instagram hesabı ayarlarınızı gözden geçirin;
muhtemelen hesap ile ilgili bir sorun var, @rise Moderatör de yazmış.

İmkanınız varsa tablet veya pc üzerinden Instagram hesabı ayarlarınızı gözden geçirin;
muhtemelen hesap ile ilgili bir sorun var, @rise Moderatör de yazmış.
Teşekkürler,bilgisayardan da instagrama giriş yaptım ancak bilgisayardaki instagramda öyle bir ayar bölmesi yok,keza mobilde de bütün kontrolleri yapmıştım.

kilicbaligi

Moderatör
Yönetici
Moderatör
Teşekkürler,bilgisayardan da instagrama giriş yaptım ancak bilgisayardaki instagramda öyle bir ayar bölmesi yok,keza mobilde de bütün kontrolleri yapmıştım.
Garip bir durum :confused:
Tam emin değilim ama bence çözüm yine ayarlarda; zaman ve tarih ile ilgili ayarları kontrol edin, otomatik saat dilimi işaretli ise pasif konuma getirin daha olmadı bu konuda sorun yaşamayan arkadaşlarınızın İnstagram hesap ayarlarını bire bir kendinizinki ile karşılaştırın, kontrol edin. Kolay gelsin, umarım çözümü bulursunuz.

@mapavrili ,
  1. Mi 5 (3 GB - 32 GB)
  2. Mi 6 (6 GB - 128 GB)
İkisini birlikte kullandığım için bariz farkı görebiliyorum.
Mi 6 tavsiyemdir. Bu arada -elektronik malzeme sonuçta- 2016 Ağustos' ta aldığım Mi 5 arıza verdi ve yenisi ile değiştirdiler.
Hangi ithalatçı garanti acaba. Yenisi ile değiştirdiler demişsinizde genelde herkes bu ithalatçı servislerin sorunları onaramamasından veya bir sorunu yaparken başka bir soruna yol açmasından yakınıyorlar.

Merhaba arkadaslar, bende bugun siparis vererek araniza katilmis bulunmaktayim. S7 Edge ten gecis yapmis olacagim. Suan 8.0 guncellemesini aldiniz mi ogrenmek istiyorum?

kilicbaligi

Moderatör
Yönetici
Moderatör
Merhaba arkadaslar, bende bugun siparis vererek araniza katilmis bulunmaktayim. S7 Edge ten gecis yapmis olacagim. Suan 8.0 guncellemesini aldiniz mi ogrenmek istiyorum?
Hayırlısı olsun; elinize geçtikten sonra mi 6'nın samsun s7 edge ile karşılaştırmanızı bekliyoruz. : )

Şu an OTA update (over-the-air update) ile kullanıcılara sunulan en sürüm: 9.3.2.0. Ben de şu an bu sürümdeyim.
Default/varsayılan temalardan kullanmayanların çeşitli sorunlar yaşadığını MIUI global forumlarında okumuştum, kimisi veri kaybetmiş, kimisi telefonunun sürekli baştan başlamasından dert yanmış vs. vs.
Bence en stabil sürüm 9.2.2.0 ve bu sürümde kalmanızı tavsiye edebilirim.
Kararlı sürüm 9.5.3.0 nightly (gecelik) olarak bir kısım kullanıcılara sunuluyor; bu ayın ilk yarısı içinde de tüm kullanıcıların kullanımına sunulacak, takip ettiğim ve bildiğim kadarıyla.

Evet aldık, şimdiden hayırlı olsun umarım s7 edgeden sonra yadırgamazsın.
Tesekkur ederim. Pek sanmiyorum yadirgayacagimi. Hem islemci olarak hem de donanimsal bir cok ozellik tam tersine keyif aldiracak noktada. En guzeli ise pil kullanimi olacak benim acimdan. Yine de bazi tereddutler yok degil. Ozellikle kamera kisminda.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Hayırlısı olsun; elinize geçtikten sonra mi 6'nın samsun s7 edge ile karşılaştırmanızı bekliyoruz. : )

Şu an OTA update (over-the-air update) ile kullanıcılara sunulan en sürüm: 9.3.2.0. Ben de şu an bu sürümdeyim.
Default/varsayılan temalardan kullanmayanların çeşitli sorunlar yaşadığını MIUI global forumlarında okumuştum, kimisi veri kaybetmiş, kimisi telefonunun sürekli baştan başlamasından dert yanmış vs. vs.
Bence en stabil sürüm 9.2.2.0 ve bu sürümde kalmanızı tavsiye edebilirim.
Kararlı sürüm 9.5.3.0 nightly (gecelik) olarak bir kısım kullanıcılara sunuluyor; bu ayın ilk yarısı içinde de tüm kullanıcıların kullanımına sunulacak, takip ettiğim ve bildiğim kadarıyla.
Tesekkurler. Tabiki bunu paylasacagim elimden geldigince detaylari aktaririm :). Detayli bilgilendirme icin cok tesekkurler. Dikkate alacagim.

Son düzenleme:
Diger sayfalari incelemedim ekran suresi atan olduysa. Bu konuda ne durumda telefonlariniz? Ve bilgilerimizi tasiyabilecegimiz uygulamasi var mi xiaomi de? Takvim kayitlari mesajlar vs.

kilicbaligi

Moderatör
Yönetici
Moderatör
Diger sayfalari incelemedim ekran suresi atan olduysa. Bu konuda ne durumda telefonlariniz? Ve bilgilerimizi tasiyabilecegimiz uygulamasi var mi xiaomi de? Takvim kayitlari mesajlar vs.
Kullanılan uygulamalara, ekran parlaklığına göre vs ekran süresi değişebilir. 7-8 saat ekran süresini rahatlıkla görüyorum.
Mi Cloud var: kişiler, mesajlar, galeri, notlar, kayıtlar, cihazı bul özelliklerini sunan, ücretsiz 5GB depolama alanı ve cihazı yedekleme imkanı sunuyor. Ben yedekleme yaptım ama geri yükleme yaparak uygulamayı hiç test etmedim.
Dosya alımı/gönderimi için bir de Mi Drop uygulaması mevcut.

Kullanılan uygulamalara, ekran parlaklığına göre vs ekran süresi değişebilir. 7-8 saat ekran süresini rahatlıkla görüyorum.
Mi Cloud var: kişiler, mesajlar, galeri, notlar, kayıtlar, cihazı bul özelliklerini sunan, ücretsiz 5GB depolama alanı ve cihazı yedekleme imkanı sunuyor. Ben yedekleme yaptım ama geri yükleme yaparak uygulamayı hiç test etmedim.
Dosya alımı/gönderimi için bir de Mi Drop uygulaması mevcut.
Sureler oldukca iyi. Ben S7 Edge de 5 saati nimetten sayiyorum. Tabi tam 1 gunu doldurmasi durumunda. 1 gunu doldurmamis calisna suresi icinde 5 saat almasini basarili bulmuyorum. Genelde 3 bucuk 4 saat aliyorum. Tamamdir elime ulastiginda bakayim. Bir de Mi Mover uygulamasi vardi sanirim aktarim yapabiliyorduk iki cihaz arasinda.

Ben bir haftadır telefonu kullanıyorum.Mi6 çok güzel ve kaliteli bir telefon.Bana özel mi bilmiyorum ama telefonla konuşurken karşı tarafın sesi çok az geliyor.Aynı sorunu olan veya çözümünü bilen varmı acaba.Teşekkürler.