Xiaomi mi 6 4.5g Frekansları

Bu konuyu okuyanlar

medu07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İlk defa Xiaomi telefon alacağım kısmetse kafama takılan bişey var kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Acaba bu telefonda 4.5g açısından sıkıntı çekermiyim bazı yerlerde yazmışlar Xiaomi 5s kullanıyorum 4g'de sıkıntı var çekmiyor diye de acaba bu telefonda da aynı sıkıntı çekilir mi? Çekilse bile yazılımla 800 mhz band20 frekansı eklenebilir mi? Hattım Türk Telekom.

Neutral

Müdavim
Reaksiyon puanı
179
Yazılımla eklenemez diye biliyorum çünkü herkes tüm frekansları yükleyebilecek program yapıp her kullanıcıya sunmuşlardı o zaman.

Xiaomi Türkiye'de çekiyor 1800 bandında. Bir sorun yok.

Türkiye'de ki frekanslar 1800'e de ayarlansa daha iyi olur ama büyük şehirlerden birinde yaşıyorsan 4G ile bir problem yaşamazsın. Giderek gelişiyor zaten sistem.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
İlk defa Xiaomi telefon alacağım kısmetse kafama takılan bişey var kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Acaba bu telefonda 4.5g açısından sıkıntı çekermiyim bazı yerlerde yazmışlar Xiaomi 5s kullanıyorum 4g'de sıkıntı var çekmiyor diye de acaba bu telefonda da aynı sıkıntı çekilir mi? Çekilse bile yazılımla 800 mhz band20 frekansı eklenebilir mi? Hattım Türk Telekom.
Xiaomi mi 5 kullanıcısı olarak diyeyim.Bu Sorun neden kaynaklıyor dersen eğer şimdi şöyle kardeşim,Bu telefonlar resmi olarak Ülkemizde satılmadığı için Operatör Frekans bantlarından bazıları uymuyor ve doğal olarak çekmiyor.Xiaomi Globale açılırsa veya Ülkemize resmi gelirse düzelir.Globale açılmadıkları için yazılımdan yapamazlar.Resmi olarak gelip test yapmaları gerekiyor.

medu07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
cevaplar için teşekkürler o zaman gönül rahatlığı ile alabilirim mi6'yı.