Xiaomi Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Ülkemize giriş yapmaya yavaş yavaş hazırlanan Xiaomi'nin kullanıcıları ve hayranlari cihazlar hakkında soru, sorun, görüş ve önerilerini buradan dile getiriyor.

04b020cde9a58b53eda3f4812c68fb32.jpg

Ümitt

Müdavim
Reaksiyon puanı
52
Xiaomi Miband kullanıyorum ve Xiaomi ucuzluk yönünden iyi gerçekten dolarda düşerse daha rahat olur. Yinede kaliteli bi firma diye düşünüyorum

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Xiaomi Miband kullanıyorum ve Xiaomi ucuzluk yönünden iyi gerçekten dolarda düşerse daha rahat olur. Yinede kaliteli bi firma diye düşünüyorum
Türkçe uygulamasini yükledin mi fan forumu çeviriyordu, nasıl memnun musun?

Ümitt

Müdavim
Reaksiyon puanı
52
Türkçe uygulamasini yükledin mi fan forumu çeviriyordu, nasıl memnun musun?
Evet Türkçe sürümünü yükledim fakat resmi uygulama güncellendi ve Türkçe oldu ama bildirim desteği yok o yüzden forumun çevirisini kullanıyorum. Bildirim konusunda gayet iyi renk renk ayarlanıyor uygulamaya göre. Adımlarıda güzel sayıyor insanın daha çok yürüyesi geliyor. :D Alarm konusunda da iyi diye düşünüyorum beni uyandıracak kadar titriyor. Kısacası fiyatına göre yeterli sadece 1-2 ek özellikte gelseydi iyi olabilirdi yinede güzel. :)

taurus160

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aliexpress tenmi getirdiniz beyler nerden edindiniz :D

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17

Tam olarak link atabilirmisiniz size geldiyse banada kocaeliye gelir diye düşünüyorum yurtdışından hiç alışveriş yapmadımda.

Nasıl yapacağım ne kadar sürecek pek bir fikrim yok ve ya gelmezse paramı nasıl geri alacağım ?

Ayrıca xiaomi ne zaman gelecek ? Bir htc bir sony birde xiaomi var benim kafamda alınabilecek telefon. Almışken amiral gemisi almak isterim. Ve htc ile sony biraz pahalı.

taurus160

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tam olarak link atabilirmisiniz size geldiyse banada kocaeliye gelir diye düşünüyorum yurtdışından hiç alışveriş yapmadımda.

Nasıl yapacağım ne kadar sürecek pek bir fikrim yok ve ya gelmezse paramı nasıl geri alacağım ?

Ayrıca xiaomi ne zaman gelecek ? Bir htc bir sony birde xiaomi var benim kafamda alınabilecek telefon. Almışken amiral gemisi almak isterim. Ve htc ile sony biraz pahalı.

bende aldım aliexpressten biraz meşakkatli ama değer fiyatına göre iyi telefonlar var ama 2 ay gibi bi süre bekliceksn maksimum ama 10 günde bile geleblr firmaya göre değişir yorumları dikkate alıcaksn ben elephone p6i aldm gayet memnunum

Ümitt

Müdavim
Reaksiyon puanı
52

http://m.aliexpress.com/item/32252156839.html
Ürün Çin postası ile ücretsiz geliyor ve ülkeye girince PTT dağıtım yaptığı için sizede gelir. Site gittigidiyor.com mantığı gibi çalışıyor paranız ilk başta siteye gidiyor siz onay verince satıcıya gidiyor yani siz şikayet ederseniz ürün gelmedi diye paranızı alabilirsiniz o yönden güvenilir diye düşünüyorum. Ürün genelde 25 günde geliyor bana 27 günde gelmişti zaten satıcı takip kodu veriyor ve ürünü takip edebiliyorsunuz. Kısacası güvenilir bi site ve satıcı gayet iyi bi sorun olursa satıcı ilgileniyor site üzerinden satıcıya mesaj atabilirsiniz tabi inglizce atmanız gerek. :)

taurus160

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ürün Çin postası ile ücretsiz geliyor ve ülkeye girince PTT dağıtım yaptığı için sizede gelir. Site gittigidiyor.com mantığı gibi çalışıyor paranız ilk başta siteye gidiyor siz onay verince satıcıya gidiyor yani siz şikayet ederseniz ürün gelmedi diye paranızı alabilirsiniz o yönden güvenilir diye düşünüyorum. Ürün genelde 25 günde geliyor bana 27 günde gelmişti zaten satıcı takip kodu veriyor ve ürünü takip edebiliyorsunuz. Kısacası güvenilir bi site ve satıcı gayet iyi bi sorun olursa satıcı ilgileniyor site üzerinden satıcıya mesaj atabilirsiniz tabi inglizce atmanız gerek. :)

bazen parça sipariş veriyorz yolda gelirken iptal ediyoruz sıkıntı oluyor mal geliyor adamda kargo parası vermemek için tekrar malı geri istemiyor bu derece iyi niyetliler :D hatta benm telefon hafızası 16 gb gösteriyordu sorunlu çıktı heralde 1 gb kapasitesi vardı adama şikayet mesaji yolladm 10 - 20 dolar gibi bi para yolladı hesaba sd kart al diye :D

Ümitt

Müdavim
Reaksiyon puanı
52
bazen parça sipariş veriyorz yolda gelirken iptal ediyoruz sıkıntı oluyor mal geliyor adamda kargo parası vermemek için tekrar malı geri istemiyor bu derece iyi niyetliler :D hatta benm telefon hafızası 16 gb gösteriyordu sorunlu çıktı heralde 1 gb kapasitesi vardı adama şikayet mesaji yolladm 10 - 20 dolar gibi bi para yolladı hesaba sd kart al diye :D
Satıcılar çok ilgililer ve kargonun nerdeyse her ürün için ücretsiz olması güzel bişey.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
onu bunu bırakın da nasıl telafuz ediliyor xiaomi? şami değil mi? ayıcık yazıldığı gibi okuyor x zsesi veriyor diyor ziaomi diyor...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
google çeviri şami diyor bizim ayıcık kızıyor şami onun sanki...

Ümitt

Müdavim
Reaksiyon puanı
52
Benim bildiğim kadarıyla "Şavmi" diye okunuyor. :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
[video=youtube;37ig-ms_oMI]https://www.youtube.com/watch?v=37ig-ms_oMI[/video]
şami diyor.

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Şaomi diyor hocam hızlı söylüyor sadece. Herneyse.
1 hafta öncesinin haberi; http://en.miui.com/thread-19695-1-1.html
Türkiyede dahil bir çok ülkeye bu sene geliyoruz diyorlar.

We're expanding fast! Xiaomi is coming to 10 other countries this year, starting with Malaysia, Philippines, India, Indonesia, Thailand and Vietnam, followed by Russia, Turkey, Brazil and Mexico. Sweet!

What The Hell

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Xiaomi kısaca tanımlarsak Çin'in Apple'ı desek yanlış olmaz. 5000 ve 10400 mAH powerbankleri arkadaşlarımda var, üstüne elma logosu at Apple ürünü dersin o derece kaliteli. Telefonları almam genede ama bu tarz şeyleri alırım.

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Fail olmuşuz la. Kimsede dememiş ki haber 2014'ün :D
Her telefonuna bayılıyorum bu markanın. Şuan tek dileğim bu sene Türkiye'ye gelmesi.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
OnePlus One üzerinde MIUI kullanıyorum. Uzun zaman sonra MIUI 6 beta ile güncelleme geldi.

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17

Sanırım indirimin bitmesine 2 gün kalmış. 3-4gün daha bekleseydi alırdım. Tamda denk gelmişim ya şansa bak.

taurus160

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sanırım indirimin bitmesine 2 gün kalmış. 3-4gün daha bekleseydi alırdım. Tamda denk gelmişim ya şansa bak.

başka satıcılarda bulunabilinir araştır türkiyeye gönderenleri siteden birde bu bilekliğin olayı nedir yaw

Ümitt

Müdavim
Reaksiyon puanı
52
İndirim bi kere daha bitmişti 2-3 sonra geri aynısı oldu biraz bekleyin fiyat iner büyük ihtimalle satıcı böyle bi yol izliyor heralde. :D

Ümitt

Müdavim
Reaksiyon puanı
52
başka satıcılarda bulunabilinir araştır türkiyeye gönderenleri siteden birde bu bilekliğin olayı nedir yaw
+Adım Sayma
+Uyku Tabiki ve Alarm
+Spor Desteği
+Bildirimlerde ve aramalarda titreme
+Suya ve toza dayanıklılık
+Akıllı Kilit (Bence Miui ve Sony cihazlarda bu özellik daha iyi çalışıyor)
+Uzun Pil Ömrü
Özellikleri bu şekilde fiyatına göre güzel bir ürün. :)

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Bu arada söylemeyi unutmuşum xiaomi eski xiaomi değil. Fiyatları giderek arttırıyor bkz. ibuygou
Mi 4 300 doların üstünde eski xiaomi böyle fiyatlandırma yapmazdı. Parayı bulunca cozuttular iyiden iyiye. Türkiyeye gelse bile doların da yükselmesiyle birlikte olan bize olacak. İnşallah böyle olmaz da doğru düzgün xiaomiye yakışır bir fiyatlandırma ile gelir telefonlar ülkemize. Olmadı Ucuz yollu OnePlus falan bir şeyler yapıcaz.
Bu arada @engerex hocam OnePlus One'yi nerden, nasıl ve kaça temin ettiniz öğrenebilir miyim?

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
[MENTION=288507]Elusive[/MENTION] Kendi imkanlarıyla getirten bir arkadaştan pasaport kayıtlı olarak aldım. 1 ay kadar kullanmış. Gayet güzel. MIUI kurunca daha da hoş oldu.

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
@Elusive Kendi imkanlarıyla getirten bir arkadaştan pasaport kayıtlı olarak aldım. 1 ay kadar kullanmış. Gayet güzel. MIUI kurunca daha da hoş oldu.
Kaç gb ve fiyatı?
Bide bu arkadaşın şimdi değil de, daha sonra tekrar böyle getirtme olayı olabilir mi? Mesela OnePlus 2 çıktığı zaman?

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Kaç gb ve fiyatı?
Bide bu arkadaşın şimdi değil de, daha sonra tekrar böyle getirtme olayı olabilir mi? Mesela OnePlus 2 çıktığı zaman?
1175TL.
Foumdan bulup elden aldım. Sanırım kendi getirmedi ve o zaman maliyeti belki de altına vermişti. Pasaport kaydını saymazsan getirtenler hemen hemen bu fiyatın 50-150TL üstüne satıyorlardı.